Легка атлетика. На ЧЄ українці стартували з найкращого результату в сезоні

iSport.ua,  3 березня 2017, 16:13
0
115
Сергій Нікіфоров

Стрибун у довжину Сергій Нікіфоров став головною зіркою ранкової програми першого дня чемпіонату Європи з легкої атлетики.

У п'ятницю, 3 березня, у Белграді стартував чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні. Уже в ранковій частині програми глядачі побачили найкращий результат сезону в Європі у виконанні українського атлета.

З найкращим результатом сезону в Європі у фінал зі стрибків у довжину вийшов Сергій Нікіфоров. У другій спробі він приземлився на позначці особистого рекорду (8,18 м) і тим самим ще й виконав норматив для участі в чемпіонаті світу, що проходитиме 2017 року в Лондоні.

Кваліфікаційний норматив у цій дисципліні становив 7,90 м. На жаль, Владиславу Мазуру не вдалося його виконати. З результатом 7,58 м дебютант таких змагань лише 15-ий.

Тримаючись за спинами суперниць, Ольга Бибик на фініші 400-метрівки зуміла їх обігнати і стати другою (53,80 сек.). У наступне коло напряму виходили, власне, по дві перші атлетки.

Ще одна українка Тетяна Мельник здолала дистанцію за 55,18 сек. і не зуміла пройти в півфінал.

Анастасія Ткачук за часом вийшла в півфінал у бігу на 800 м. Її результат - 2.04,62 - сьомий за підсумками першого кола. Ользі Ляховій не вдалося пройти далі - 2.06,33.

Ганна Плотицина у своєму забігу фінішувала другою (8,00 сек.) і вийшла в півфінал у бігу на 60 м з бар'єрами. Не вдалося цього зробити ще одній українці - Олені Яновській (8,33 сек).

Без українців пройде півфінал у бігу на 400 м серед чоловіків. Євген Гуцол у своєму забігу два заключних віражі пробіг по другій доріжці, намагаючись обійти німця Марвіна Шлегеля, який біг третім, однак той настільки зміщувався вправо, що на фінішній прямій відтіснив Євгена взагалі на четверту доріжку. Гуцол став четвертим у своєму забігу, а з результатом 47,77 сек. - 18-им у підсумковому протоколі першого кола. У Віталія Бутрими час на одну соту кращий - і 17-а позиція. Додамо, що в півфінал проходили по два перших атлети з кожного забігу і ще двох добирали за часом.

Два заступи і спроба на 16,06 м не дозволили потрапити в число фіналісток зі штовхання ядра Ользі Голодній. Результату 13,31 м не вистачило Руслані Цихоцькій для виходу у фінал у потрійному стрибку.

Програму ранкової частини змагань штовханням ядра завершували п'ятиборки. Дебютантка чемпіонатів Європи серед дорослих Аліна Шух після трьох видів посідає десяте місце. 60 м з бар'єрами вона подолала за 8,99 сек., настрибала у висоту 1,84 м і штовхнула ядро ​​на 13,22 м. Медалі в цьому виді розіграють уже сьогодні. У вечірній частині програми на дівчат чекають стрибки в довжину і 800-метрівка.