Діамантова ліга: Рекордний стрибок Маньонги і дві медалі українців

199
Ольга Земляк

У Шанхаї 13 травня відбувся другий етап Діамантової ліги 2017 року.

У суботу, 13 травня, у Шанхаї пройшов другий у сезоні етап Діамантової Ліги - найпрестижнішої легкоатлетичної серії світу.

Україна на цих змаганнях була представлена ​​трьома спортсменами, але якщо Тамара Твердоступ на дистанції 5000 м виступала пейсмейкером, то двоє інших наших легкоатлетів боролися за медалі і завоювали їх.

Нашою зіркою етапу стала Ольга Земляк, яка стала третьою на дистанції 400 метрів. Ольга не просто фінішувала у призах, а й показала вражаючий результат у забігу 50.89 - це другий найкращий результат у кар'єрі після особистого рекорду 50.75 у півфіналі Олімпійських ігор у Ріо.

Виграла на дистанції чемпіонка Ігор-2016 багамська спортсменка Шона Міллер (49,77, найкращий час сезону у світі). На другому місці американка Наташа Хастінгс (50,74).

Також третім результатом у Шанхаї відзначився українець Андрій Проценко в секторі для стрибків у висоту.

Проценко взяв стартову висоту 2.20 тільки із другої спроби, але потім 2.24 і 2.27 підкорилися йому з першого разу. А ось планку на висоті 2.30 Андрій тричі збив. У підсумку українець зміг показати третій результат.

Найкращим став Мутаз Есса Баршим із Катару (2,33). Друге місце зайняв китаєць Юй Ван (2,30).

Серед інших видів програми відзначимо виступ срібного призера Олімпіади-2016 Луво Маньонга з ПАР, який переміг у стрибках у довжину з рекордом змагань. Маньонга показав результат 8 метрів 61 сантиметр. Друге і третє місця зайняли китайці Гао Сінлун (8,22) і Хуан Чанчжоу (8,20).

У секторі для стрибків із жердиною перемогу здобув американець Сем Кендрікс (5,88). Друге місце в олімпійського чемпіона Ігор-2012 француза Рено Лавіллені (5,83). Замкнув трійку лідерів Шон Барбер із Канади (5,60).

У метанні диска мав першість представник Бельгії Філіп Миланов (64,94). Друге місце у поляка Петра Малаховського (64,36), на третьому рядку Даніель Став зі Швеції (64,14). В аналогічній дисципліні у жінок перемогла хорватка Сандра Перкович (66,94). Друге місце зайняла Дані Стівенс з Австралії (66,47), третє - кубинка Денія Кабальєро (65,76).

У бігу з бар'єрами на 400 метрів найкращий час показав американець Бершон Джексон (48,63), на другому місці південноафриканець Ел Джей ван Зіл (49,35). Замкнув трійку естонець Расмус Магі (49,38).

У бігу на 800 метрів весь п'єдестал зайняли кенійці Кіпіегон Бетт (1.44,70 секунди), Роберт Бівотт (1.45,15) і Черіот Фергюссон Ротіч (1.45,17).

На дистанції 200 метрів найкращий час у американця Ноа Лілеса (19,90). Друге місце зайняв його співвітчизник Лашон Меррітт (20,27), на третьому рядку - Адам Джем із Великобританії (20,35).

У бігу на 110 м із бар'єрами перемогу здобув Омар Маклеод із Ямайки (13,09). Слідом фінішував іспанець Орландо Ортега (13,15). На третьому рядку опинився китаєць Се Веньцзюнь (13,31).

Олімпійська чемпіонка 2016 року кенійська бігунка Фейт Кіп'єгон перемогла на дистанції 1500 метрів, показавши найкращий час сезону в світі - 3 хвилини 59,22 секунди. Друге і третє місця зайняли ефіопки Давіт Сеяум (4.00,52) і Бесу Садо (4.03,10).

На стометрівці перемогу здобула Елейн Томпсон із Ямайки (10,78, найкращий час сезону у світі). Слідом фінішували Торі Боуї зі США (11,04) та івуарійка Марі-Жозе Та Лу (11,07).

На дистанції 5000 метрів найкращий час показала кенійська бігунка Хеллен Обір (14 хвилин 22,47 секунди, найкращий час сезону у світі). Друге і третє місця в ефіопок Сенбере Тефері (14.31,76) і Летесенбет Гідей (14.36,84).

У секторі штовхання ядра перемогу здобула китаянка Ґун Ліцзяо (19,46 м). На другому місці американка Даніелла Банч (18,98). Замикає трійку угорка Аніта Мартон (18,69).

Третій етап Діамантової ліги пройде 26-27 травня в американському Юджині.