Українці тріумфально виступили на Кубку Європи зі спортивної ходьби

iSport.ua,  22 травня 2017, 09:23
0
260
Ігор Главан і Іван Банзерук

Іван Банзерук став переможцем, а чоловіча збірна виграла загальний залік на 50 км.

Перемогою українця Івана Банзерука і першим місцем в командному заліку завершили змагання Кубка Європи зі спортивної ходьби на дистанції 50 кілометрів.

Уже з перших кілометрів українці Ігор Главан і Іван Банзерук почали йти в лідируючій групі і трималися в ній до 14 кілометра, поки італієць Теодорик Капоразо не став відриватися. З кожним кілометром він нарощував свою перевагу, але до розв'язки було ще далеко.

На 18-му кілометрі до групи, яка трималася за лідером, підтягнувся ще один українець - Мар'ян Закальницький. На той момент відставання нашої трійки від лідера становило 30 секунд.

На 31-му кілометрі, коли відрив лідера від групи переслідування зріс до 1.42 хв, група розділилася на дві. Банзерук очолив першу, а Закальницький тримався на чолі другої за десять секундах позаду.

Надалі Банзерук почав відриватися і з кожним кілометром буквально з'їдати всю перевагу італійця. На 37-му км відставання складало лише 27 секунд, а позначку 38 кілометрів вже Іван подолав як лідер.

Главан йшов четвертим, нарощуючи швидкість і обходячи суперників. За вісім кілометрів до фінішу він був уже другим, але перевага Банзерука становила 1.01. хвилини і лідерство Іван не упустив.

У командному заліку українці також перемогли. Другими стали італійці, третіми - представники Іспанії.

Прекрасно дистанцію 20 км подолали Інна Кашина і Надія Боровська, і тим прикріше, що дівчата залишилися без медалей. Однак підстави для радості, на щастя, теж були. Обидві увійшли до першої п'ятірки, відібрали на чемпіонат світу, а Кашина ще й встановила особистий рекорд.

Протягом всієї дистанції дівчата трималися серед лідерів. Спочатку першою з українок йшла Боровська, ближче до фінішу Кашина її випередила. В результаті Інна стала четвертою з найкращим результатом в своїй кар'єрі - 1:30.11 год, а Боровська фінішувала слідом з найкращим показником для себе нинішнього сезону (1:30.26 год). Перемогла італійка Антонелла Пальмізано (1: 27.57 год).

У командному заліку Україна стала четвертою - одного очка дівчатам не вистачило до бронзової медалі.

На дистанції 20 км українці були далеко від призових місць - Іван Лосєв став 17-м, а Сергій Будза - 19-м.