iSport.ua,  7 січня 2017, 20:14
0
89
Новак Джокович

Серб Новак Джокович виграв перший турнір у сезоні, здолавши у вирішальному поєдинку змагань у Досі Енді Маррея.

Перший фінал у році Маррея і Джоковича трапився уже на першому ж турнірі. Це було цілком очікувано, але те, як пролізли у вирішальний матч два найкращі тенісисти світу, здивувало багатьох. Маррей мав проблеми практично з усіма своїми суперниками у 2017-му, проте зумів не тільки зберегти свою переможну серію, яка становила 28 матчів, але і не програти жодного сету.

Що стосується Джоковича, то легша сітка доставила його в півфінал з Фернандо Вердаско, який він виграв абсолютним дивом. 6: 2 вів іспанець на тай-брейку другого сету, однак не зумів реалізувати жоден з чотирьох матч-болів і в підсумку програв все інше.

Цілих 25 матчів з 37 між Марреєм і Джоковичем залишалися за сербом, проте на сьогоднішній фінал букмекери фаворитом бачили саме нинішню першу ракетку світу.

Гра почалася зі взаємної розвідки і до певного моменту була схожа на шахову партію, де кожен із суперників чекає помилки свого візаві. І першим здригнувся шотландець - не зумівши реалізувати брейк-пойнту в третьому геймі, шотландець все менше і менше почав контролювати гру, а у восьмому геймі допустив чотири помилки поспіль під час рахунку 40:15 і дозволив Джоковичу зробити прихований сет-бол. Своєю можливістю Новак скористався сповна - суха перемога у геймі і провал у грі Маррея знайшов свою логічну вартість - програний сет.

Другий сет був ідентичний до першого. В'язка, місцями шедевральна, але місцями нудна гра у перших шести геймах і провал Енді у сьомому. Енді виграв перший розіграш після падіння Новака, який, як здалося, підвернув голеностоп. Епізод схвилював усіх глядачів і навіть самого Маррея, але Новак не став брати навіть паузи.

Шотландець потрапив у якусь психологічну яму, результатом якої стали дві подвійні помилки, одна з яких була на брейк-поінт. Новак таким поворотом виявився задоволений, проте реалізувати цю перевагу не зумів. Дуже безладно повівся серб і, спершу не зумівши реалізувати три матч-боли при рахунку 5: 3, віддав і останню свою подачу у сеті, дозволивши Енді зробити заявку на епічність камбек.

Третій сет не став виділятися зі загальної картини і знову подарував нам провал Енді за рахунку 3: 3. Коли Новак укотре подавав на матч, шотландець знову зробив спробу камбеку, одна далі, ніж 0:30 на подачі Джокера продовжити свій ривок не зумів. Джокович узяв чотири розіграші поспіль і виграв свій перший титул у сезоні.

Ноле зумів захистити свій титул у Досі і не дозволив Маррею відірватися у рейтингу ATP, де боротьба за першу сходинку загостриться вже на Australian Open.
Енді ж досить блідим матчем завершив свою переможну серію, яка налічувала 28 матчів. Останній раз Маррей програвав ще 7-го вересня у чвертьфіналі US Open. Тоді Енді у п'ятисетовому протистоянні поступився Кеї Нісікорі.