Стамбул (WTA): Ястремська поступилася у наддраматичному чвертьфіналі

iSport.ua,  28 квітня 2017, 18:37
0
189
Даяна Ястремська

16-річна українка втратила перемогу над словачкою Яною Чепеловою в рамках 1/4 фіналу Istanbul Cup-2017.

На матч з 97-ю ракеткою світу Яною Чепеловою Ястремська виходила у статусі андердога, однак від українки, котра вже наробила шуму, можна було очікувати чого завгодно.

І з перших же геймів Даяна почала доводити, що не спроста багато західних ЗМІ назвали її представницею майбутньої еліти світового тенісу.

Не зумівши реалізувати три брейк-пойнти у третьому геймі, українка геймів у першому сеті більше не програвала, довівши до впевненої перемоги першу партію.

Відмінне почуття корту, прекрасні подачі і гра на задній лінії просто деморалізували словачку, яка на початку другого сету покликала на корт фізіотерапевта – цілком можливо, лише тому, щоб перевести дух.

Втім, це не допомогло Чепеловій і, взявши стартовий гейм на власній подачі, вона втратила три сесії на своїх м'ячах.

Матч упевнено йшов до розгромного рахунку, однак одеситка, не зумівши впоратися із психологічним тиском, розгубила перевагу у два брейки. Не зумівши двічі подати на матч, Даяна помітно засмутилася і без боротьби упустила одинадцятий гейм, видавши мінітрилер у геймі дванадцятому. Маючи 15:40 на своїй подачі, українка не дозволила суперниці реалізувати подвійний сет-бол виключно за рахунок власної активності.

На тай-брейку Ястремська діяла звично агресивно, однак Чепелова, зрозумівши, в чому сила українки, відійшла в оборону і все частіше стала ловити суперницю на помилках. На жаль, у вирішальний момент таких помилок сталося відразу кілька, і навіть один зворотний міні-брейк не допоміг Даяні – матч перетік у вирішальну партію.

На самому початку третього сету на екрани була виведена вражаюча статистика – за кількістю активно виграних м'ячів Даяна перевершувала свою суперницю більш ніж у 4 рази 26:6.

Чепелова, у свою чергу, стала все частіше діяти від оборони, змушуючи помилятися втомлену, як фізично, так і психологічно, Ястремську.

Поступившись першою ж своєю подачею, одеситка зробила зворотний брейк. Наступні два гейми – ідентична історія. Гойдалки закінчилися в шостому геймі, коли Чепелова, оформивши третій брейк, зуміла піти із трьох брейк-пойнтів на своїх м'ячах.

Драма продовжилася в перерві між 6 і 7 геймами – українська дівчина поскаржилася на сильний біль у грудях і викликала на корт медиків.

Коли в очах Даяни з'явилися сльози, багатьом стало зрозуміло, що це – кінець. В один момент навіть здалося, що вона просто зніметься з матчу, проте українка показала, яким бійцівським характером вона володіє. Вийшовши на корт, Даяна взяла свою подачу, після чого легко розібралася з Чепеловою на її м'ячах.

На жаль, на більше її не вистачило – наступні два гейми залишилися за словачкою, яка за майже 3 години ігрового часу таки осилила, як зауважив американський коментатор, "and very very perspective teenager from Ukraine".

Вже завтра за свою молоду співвітчизницю може помститися перша ракетка України Еліна Світоліна, якій для виходу на Чепелову слід обіграти румунку Сорану Кирстю. Матч Еліни запланований на 20:15 за київським часом.

1/4 фіналу:

Даяна Ястремська (Україна) – Яна Чепелова (Словаччина) – 6:2, 6:7 (4), 4:6

Раніше повідомлялося про унікальне досягнення Даяни Ястремської, якого вона досягла в результаті перемоги над росіянкою Анною Калінською.