Іспанія вдруге поспіль стала чемпіоном Європи з футболу

BBC Україна,  1 липня 2012, 22:22
0
8
Іспанці здобули титул чемпіона Європи вдруге поспіль

Збірна Іспанії вдруге поспіль стала чемпіоном Європи з футболу, розгромивши збірну Італії 4-0 у фіналі Євро-2012 у Києві.

Перші два м'ячі збірна Іспанії забила в першому таймі: на 14-й хвилині відзначився Давід Сілва, а на 41-й забив Жорді Алба. Третій м'яч потрапив у ворота збірної Італії вже у другому таймі - на 84-й хвилині забив Фернандо Торрес. Четвертий м'яч на 88-й хвилині забив Хуан Мата.

Крім двох поспіль титулів чемпіона Європи, збірна Іспанії також має титул чинного чемпіона світу з футболу. Тож іспанській збірній вдалося те, що не зуміла раніше зробити жодна інша команда: виграти три найпрестижніші турніри поспіль.

На шляху до фіналу збірна Іспанії переграла команду Португалії у півфіналі по пенальті та національну збірну Франції у чвертьфіналі.

Обидві команди-фіналісти Євро-2012 у груповому етапі грали в одній групі, тоді їхня зустріч закінчилася нічиєю: 1-1. Італійці на шляху до фіналу зуміли переграти у півфіналі ще одного з фаворитів Євро - збірну Німеччини, а до того у чвертьфіналі вибили англійців.

Фінальним матчем між збірними Іспанії та Італії завершився Чемпіонат Європи з футболу, який Україна та Польща проводили разом. Попри застереження, які лунали до старту Євро та занепокоєння тим, чи впорається, зокрема, Україна з найпрестижнішим футбольним змаганням Європи, чемпіонат пройшов успішно. Це відзначили і президенти України та Польщі, і президент УЄФА Мішель Платіні.

Перед матчем на НСК Олімпійський відбулася церемонія закриття Євро-2012, яка тривала 12 хвилин.

У хореографічній постановці були задіяні більше 600 людей. Шоу, за задумом, відображало національний колорит 16 країн, збірні яких брали участь у змаганнях, а також цінності УЄФА: єдність, суперництво та пристрасть.

Крім того, співачка Осеана наживо виконала офіційну пісню Євро-2012 Endless Summer.

За даними інформаційного центру Євро-2012, фінал чемпіонату на НСК Олімпійськийдивилися понад 63 тисячі людей. У київській фан-зоні, за даними столичної міліції, які наводить Інтерфакс, змагання дивилися 110 тисяч людей.

За повідомленням міністерства внутрішніх справ, фінал у Києві відвідали близько 11 тисяч іспанців та до п'яти тисяч італійців.

Джерело: ВВС Україна