BBC Україна,  26 січня 2013, 21:05
0
20
Азаренко відстояла свій титул переможниці Australian Open

Білоруська тенісистка Вікторія Азаренко відстояла свій титул переможниці чемпіонату Australian Open в Мельбурні, перегравши у фіналі китайську тенісистку Лі На з рахунком 4-6 6-4 6-3.

Перемога принесла Азаренко її другий титул Великого шолома і впевненість у тому, що її не обжене Серена Вільямс у наступному світовому рейтингу.

Однак впродовж всього фіналу більшу підтримку отримувала 30-річна суперниця Азаренко – китаянка Лі На, частково через спірний медичний тайм-аут її суперниці у півфіналі проти Слоан Стівенс.

Тоді Азаренко звинуватили у симуляції, незважаючи на те, що їй була необхідна перерва через утруднення дихання.

Уся ця негативна увага до білоруської тенісистки лише додала популярності уже відомій Лі На.

"На жаль, ви повинні деякий час пройти через "чорну смугу", щоби багато чого досягти. Це робить перемогу особливою для мене. Я пройшла через усе це, і я все ще можу цілувати цей чудовий трофей", - сказала Вікторія Азаренко.

Початок фінального матчу у виконанні 23-річної Вікторії Азаренко був не найкращим. І як результат – програш першого сету.

Однак у другому сеті тенісистка поводилася впевненіше, помітно покращилася її подача.

У п'ятому сеті Лі сильно підвернула щиколотку, здавалося, що вона вже не зможе грати. Однак її тренер оперативно вийшов на корт і провів 7-хвилинну терапію. І хоча Лі повернулася в гру з перев'язаним суглобом, це ніяк не позначилося на її подачах. Рахунок став 2-3.

Утім, усі зусилля Лі На сама ж досить швидко звела нанівець млявою грою. Азаренко не упустила свій шанс, довела рахунок в сеті до 6-4 і вийшла на фінальний сет з перевагою.

Після короткої перерви, під час якого глядачі могли насолодитися феєрверком з нагоди Дня Австралії, Лі знову вивихнула ту саму ліву щиколотку. При падінні тенісистка сильно вдарилася головою. Відбулася чергова зупинка матчу з медичних причин.

Це не зупинило китаянку, і вона ще не раз демонструвала прекрасну гру, але Вікторію Азаренко вже було не зупинити. Перша ракетка світу швидко довела рахунок до 3-2, потім - до 4-2.

Вікторія Азаренко вдруге здобула перемогу в Мельбурні, вигравши матч, що тривав 2 години 40 хвилин з рахунком 4-6 6-4 6-3.

Джерело: BBC Україна