Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках офіційної партнерської угоди з BBC Україна

BBC Україна, 23 серпня 2013, 11:43
0
6
Одеський Чорноморець зумів вирвати перемогу лише наприкінці гри

Всі учасники останнього раунду відбору Ліги Європи від України здобули перемоги у перших матчах, що відбулися в четвер, 22 серпня.

До основної сітки турніру команди з Києва, Дніпропетровська та Одеси потраплять, якщо закріплять досягнутий результат у матчах-відповідях через тиждень.

Пам’ятаючи про Шахтар

Без надзусиль у виїзному матчі дніпропетровський Дніпро домігся перемоги над естонським Нимме Калью.

Український клуб зняв питання про переможця зустрічі ще у першій половині гри: на 22-й хвилині Євген Селезньов реалізував пенальті, призначений за фол проти себе, а на 36-й хвилині рикошет допоміг відзначитись Джуліано.

У дебюті другого тайму рахунок потроїв Роман Зозуля, однак уже за хвилину естонці зуміли відіграти один м'яч – відзначився Яанар Тоомет.

Тренер естонців Ігор Прінс після матчу заявив, що для його команди ігри з клубами на кшталт Дніпра дозволяють набиратися необхідного досвіду, а наставник дніпропетровців Хуанде Рамос застеріг від завчасної радості з приводу досягнутого результату.

"Навіть коли у європейському плей-оф ти виграєш у два м’ячі, це нічого не вирішує", – сказав він.

Цієї неділі Дніпро гратиме центральний матч туру в українському чемпіонаті, приймаючи у Дніпропетровську чемпіона країни, донецький Шахтар.

"Три дні на відновлення перед матчем проти Шахтаря - це зовсім мало", – сказав тренер Дніпра.

Перемога в Казахстані

Київське Динамо у виїзному матчі переграло казахстанський Актобе.

Гра відбувалася на мокрому газоні, який, за словами тренера киян Олега Блохіна, більше сприяв команді, що будувала свою гру від оборони – тобто господарям поля.

Уже в дебюті матчу відзначився киянин Андрій Ярмоленко, однак ще до кінця першого тайму рахунок зрівнявся: після розіграшу штрафного рикошетом м’яч у ворота Олександра Шовковського залетів від голови Бенуа Тремулінаса.

У дебюті другої половині гри динамівці відзначилися двічі: спочатку забив Браун Ідейє, за п’ять хвилин перевагу до двох м’ячів довів Юнес Беланда.

Проте на 65-й хвилині гри інтригу до матчу повернув Марат Хайруллін.

Після матчу Олег Блохін нарікав на те, що у багатьох моментах футболісти його команди "тягнули ковдру на себе".

"Грати треба на команду, тоді рахунок був би крупнішим", – заявив тренер киян.

Наставник Актобе Володимир Нікітенко визнав, що клас київських гравців був вищим, однак закликав "вірити у загальну перемогу".

"Ми зробимо висновки з сьогоднішньої гри, постараємось у другій зустрічі зіграти гармонійно, збалансовано. У футболі все буває", - сказав він.

Наступного четверга Динамо прийматиме Актобе на порожньому стадіоні: у березні цього року УЄФА виніс таке рішення за прояви расистського характеру з боку вболівальників київського клубу.

"Не заб’ємо зараз – заб’ємо в Албанії"

Єдиний з українських клубів, який грав у четвер на домашньому стадіоні, одеський Чорноморець, мав більше клопотів зі своїм суперником – албанським Скендербеу.

Попри те, що за загальною кількістю ударів по воротах одесити значно переважали гостей – 17:3 – відзначитися їм вдалося всього раз: за 15 хвилин до кінця зустрічі гол-красень забив півзахисник Олексій Гай.

Тренер Чорноморця Роман Григорчук після матчу дав зрозуміти, що в цілому задоволений діями своєї команди у четверговому матчі.

"Я себе ловив на думці, що треба сісти на лаву і спокійно сидіти: команді не було чим допомогти, всі грали правильно. Я і сказав у перерві: "Ви не повинні нервуватися… Не заб’ємо зараз – заб’ємо в Албанії, не можна ж забивати постійно", – цитує Григорчука офіційний сайт одеситів.

"Футбол – це непередбачувана гра, і ми сподіваємося на позитивний результат у матчі-відповіді", – сказав після матчу тренер албанців Мірел Йоца.

Все вирішиться за тиждень

З інших матчів останнього раунду кваліфікації до Ліги Європи можна виділити домашню перемогу краснодарської Кубані над голландським Фейєноордом - 1:0, розгром тбіліського Динамо гостями з Тотенхему - 0:5.

Кривдник донецького Металурга албанський Кукесі вдома програв турецькому Трабзонспору 0:2, а італійська Фіорентина в гостях переграла швейцарський Грассхопперс 1:2.

Матчі-відповіді останнього кваліфікаційного раунду Ліги Європи відбудуться за тиждень.

Джерело: ВВС Україна