Євро-2012: Збірна Росії мінімально переграла македонців

2 вересня 2011, 21:01
0
6
Семшов виконав завдання-мінімум

Домашній поєдинок футбольної збірної Росії проти команди Македонії в рамках відбіркового турніру Чемпіонату Європи 2012 року показав, що команді Діка Адвоката ще багато чого потрібно доопрацювати.

Дік Адвокат перед матчем з македонцями змінив свою улюблену схемою 4-3-3. Цього разу первісна розстановка представляла собою чи то класичні 4-4-2, чи то 4-5-1, випробувані в переможному поєдинку з сербами.

Місце у воротах за відсутності травмованого Акінфєєва зайняв Малафєєв. Дискваліфікованого Ігнашевіча в центрі оборони, як і очікувалося, замінив Олексій Березуцький, що склав пару зі своїм братом Василем. На флангах захисту звично розташувалися Жирков і Анюков. Тріо центральних хавбеків склали найкращі на сьогоднішній день російські представники цього амплуа Денисов-Широков-Зирянов. Трохи попереду розташувався Семшов, а пару форвардів склали Аршавін, який частіше діяв зліва, і висунутий на вістря Кержаков.

ВІДЕО: Євро-2012: Росія вдома переграла Македонію. Огляд матчу

Початок зустрічі навіював невеселі думки. Про швидкий гол, який так важливий в матчах з подібним суперником, мріяти не доводилося. Джон Тошак, що працює з македонською командою лише кілька днів, зумів вибудувати своїх підопічних таким чином, що росіяни в перші хвилини ніяк не могли знайти ключі до воріт Мартіна Богатінова.

Лише починаючи з двадцятої хвилини, м'яч все частіше став доходити до штрафного македонців. Правда, на цьому все й закінчувалося. Поблизу володінь Богатінова підопічні Адвоката з усіх можливих рішень приймали найменш вигідне.

Македонці ж не відсиджувалися в обороні всією командою і за можливості намагалися створити неприємності Малафєєву, який з ударами суперника справлявся, але робив це не зовсім упевнено. Все найцікавіше в першому таймі команди приберегли на кінцівку.

Спочатку після розіграшу штрафного і удару головою Кержакова м'яч облизав штангу македонських воріт. Гості відповіли не менш небезпечним випадом, який завершився падінням у штрафному Пандева. Турецька арбітр Бюлент Йилдирим не вважав це приводом для пенальті, які у ворота росіян призначаються в кожному другому матчі проти Македонії.

Зрозумівши, що гра з вогнем може скінчитися сумно, росіяни відкрили-таки рахунок. Швидку атаку, розігнану Аршавіним, точним ударом з лінії штрафного завершив Семшов, який щось роззабивався минулого літа  - 1:0. Відразу після перерви автор забитого м'яча був замінений на Романа Павлюченка, а росіяни стали грати в атаці у два чистих форварди.

Македонці, яким і до матчу було нічого втрачати, а вже після пропущеного голу і поготів, у другому таймі запропонували фавориту двосічну гру. За таких умов дружина Тошака, безумовно ризикувала. Моменти біля воріт Богатінова стали виникати все частіше. Правда, при цьому не нудьгували і гравці оборонної групи росіян. У підсумку активність Іванівського призвела до жовтої картки Ігоря Денисова, який тепер через дискваліфікацію пропустить зустріч з Ірландією найближчого вівторка.

На останніх хвилинах господарі ж думали виключно про оборону, намагаючись відстояти такі важливі три очки, що зрештою їм вдалося.