Фінальний акорд: Іспанія розгромила Італію

1 липня 2012, 22:50
0
85
Матч вийшов гідним фіналу

У неділю, 1 липня, в столиці Україні, Києві, відбувся фінальний матч ЄВРО-2012, в якому збірна Іспанії переграла збірну Італії і встановила кілька рекордів, які можуть стати вічними.

Подробиці та текстову онлайн-трансляцію матчу дивіться ТУТ.

Сьогодні ми стали свідками великого матчу. Він точно увійде в історію. Нехай і не вийшло боротьби до останньої секунди. Зате в книгу рекордів світового футболу він буде точно вписаний. Починаючи з того, що сьогодні з’явилося відразу багато дворазових переможців Чемпіонату Європи. Крім того, Іспанія вперше в історії футболу виграє третій великий турнір підряд. Більше того, три турніри поспіль збірна Іспанії взагалі не пропускає голи в плей-офф. 6 років без пропущених під час вирішальних матчів – коли ще таке буде?

Ну а результат сьогоднішнього матчу став рекордним – до цього максимальний розгром був з рахунком 0:3.

Іспанія з самого початку матчу показала свої наміри. Сеск Фабрегас сьогодні вийшов на позиції форварда, і весь матч намагався діяти там. Спочатку він чудово витягнув на себе захисників, і віддав на Хаві – але той пальнув мимо. Минуло три хвилини – і Сеск утік від К’єлліні і точно подав на Сільву, а той головою переправляє м’яч у ворота.

Через 10 хвилин ще одна міні-трагедія для Італії – один з найкращих захисників К’єлліні отримує пошкодження на рівному місці і залишає поле. Кассано і Балотеллі старалися, але їх вистачило на сьогодні тільки на неточні удари по воротах або постріли, які парирував Касильяс.

А ось Іспанія під кінець першого тайму підірвала стадіон – Хорді Альба розігнався до космічної швидкості, втік від захисту і реалізував вихід сам на сам у манері справжнього центрфорварда. 2:0, і важкі перспективи для Італії.

Початок другого тайму відзначився взаємними атаками – міг і Фабрегас забивати, і Ді Натале проґавили на грані офсайду. Тут то і підкралася друга трагедія італійської збірної – Тьяго Мотта тільки вийшов на поле для того, щоб заспокоїти центр поля і гальмувати атаки Іспанії, і за 3 хвилини рвонув задню поверхню стегна. Неждана травма, та ще й у фіналі, та ще й замін не залишилося – і Італія залишилася до кінця матчу вдесятьох.

Після цього Італія намагалася, але Іспанія взяла гру в свої руки. Ну а найкращим в кінцівці матчу став Фернандо Торрес, який за 15 хвилин міг стати найкращим бомбардиром турніру. Двічі він ловив впала духом захист в оффсайдной пастці, один раз забив, а от у другому випадку не поскупився, а допоміг одноклубникові з Челсі відзначитися першим голом на Євро.

Фінальний рахунок 4:0, і тільки й залишається, що іспанцям радіти, а італійцям плакати. Ну а гра сьогодні безумовно не була нудною.

Іспанія – Італія – 4:0

Гол: Давид Сильва (14); Хорді Альба (43); Фернандо Торрес (84); Хуан Мата (87)

Попередження: Жерар Піке (25) – Андреа Барцальї (45)

Місце: Україна, Київ, стадіон НСК Олімпійський

Дата: 1 липня

Арбітр: Педру Проенса (Португалія)