У ніч на понеділок, 1 березня, у Ванкувері в битві за останнє золото ХХІ Зимових Олімпійських ігор зійшлися хокейні збірні США і Канади.

Канада - США - 3:2 ОТ (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)

2:0 - 28 Перрі (Гецлаф, Кейт)

2:1 - 33 Кесслер (Кейн)

2:2 - 60 Парізе (Лангенбрюнер)

3:2 - Кросбі (Ігінла)

Матч розпочався з гострих атак, американці намагалися перевіряти Люонго з усіх дистанцій при першій же нагоді, а канадці ж намагалися розіграти до вірного. На 13-й хвилині родоначальникам вдалося втілити свій план у життя - 21-річний форвард Чикаго Джонатан Тейвс вдало грає на добиванні і під кутом стрімко направляє шайбу у ворота Райана Міллера - 1:0. Це перша шайба Тейвс на Олімпіаді (також в активі чикагця сім передач)

Тут же у Канади з'явився шанс закріпити перевагу - Боббі Райан робить підніжку Хітлі і відправляється на дві хвилини відпочивати. Однак американці вистояли і під кінець періоду діяли активніше, намагаючись численними силовими прийомами зламати супротивника. Кидали Парізе і Келлахан, однак Луонго на місці. Перерва.

Reuters

Свій серед чужих

Другий період також порадував боротьбою. У дебюті першої двадцятихвилинки був видалений Мелоун, Канада в боргу не залишилася і незабаром відпочивати відбув Стаал. Здавалося, що США додасть і зрівняє рахунок, проте вийшло зовсім інакше, тільки-но команди знову опинилися в рівних складах, як дебютант збірної Канади Корі Перрі з подачі напарника з Анахайма Райана Гецлафа розстрілює Міллера - 2:0. Канада робить заявку на успіх.

Гра трохи заспокоїлася, але це було затишшя перед бурею. На 33-й хвилині матчу Патрік Кейн здійснює рейд вздовж лівого борту, який завершував кидком по воротах Кленових від синьої лінії. Шайба, підстрибуючи по льоду, знаходить ключку Кесслера, який представляє не лише збірну США, але і клуб Ванкувер Кенакс. Шайба після удару Ластівки проходить під пахвою у Луонго - 2:1.

У третьому періоді більше атакували американці, однак більше моментів було у Канади - дві штанги в дебют і вихід тет-а-тет Кросбі були нейтралізовані Міллером. І якщо в захисті на останньому рубежі у США було все ОК, то з останнім вирішальним ударом до певного часу не складалося.

За півтори хвилини до кінця періоду США знімає воротаря - на льоду з'являється Патрік Кейн. За 20 секунд до сирени Люонго відбиває перед собою шайбу, а на п'ятачку меткіший за всіх виявляється Жак Парізе - 2:2 і овертайм. На нас чекає перерва 15 хвилин на заливку льоду, після чого супербитва продовжиться.

Овертайм почався з лютих атак канадців, за якихось п'ять-сім хвилин вони близько десяти разів перевірили на профпридатність Міллера, тричі зобов'язаний був завершувати матч герой Солт-Лейк-Сіті Ігінла, однак Райан Міллер тягнув все. Коли ж пристрасті, здавалося, вщухли, Кленові забили - Ігінла поборовся у бортика і видав суперпас на Кросбі і мовчав чи не весь плей-офф Пінгвін, не роздумуючи, відправляє шайбу у ворота збірної США. Гол. 3:2. Збірна Канади у восьмий раз стає Олімпійським чемпіоном.

Ця перемога приносить канадцям 14-ую золоту медаль Ванкувера - це найкращий результат не тільки XXI Зимових Ігор, але всіх Білих Олімпіад.