Кінець епохи Тигра: Тайгер Вудс склав повноваження найкращого гольфіста світу

0
14
Тайгер Вудс поступився першим місцем у рейтингу англійцю

У неділю, 31 жовтня, у світі гольфу сталася неабияка подія - вперше за понад п'ять років відбулася зміна лідера в рейтингу найсильніших представників цього виду спорту. На вершині професійної класифікації американця Тайгера Вудса змінив англієць Лі Уествуд.

При цьому останній не претендував на титул лідера світового рейтингу одноосібно. Те, що саме він стане наступником Тайгера Вудса, з'ясувалося після того, як інший претендент на корону німецький гравець Мартін Кеймер, що переміг в цьому році на престижному чемпіонаті Професійної гольф-асоціації (PGA), не зумів увійти до числа призерів на турнірі Андалусія Мастерс.

У результаті 37-річний Уествуд став першим представником Європи, який очолив світовий рейтинг з 1994 року. Тоді 98 тижнів у професійному гольфі лідирував його співвітчизник Нік Фалдо, який виграв за кар'єру кілька титулів Великого шолома в гольфі.

Уествуд перейшов у професіонали в 1993 році відразу ж після перемоги на молодіжній першості Англії з гольфу. У його активі 22 перемоги на провідних міжнародних турнірах. Однак турніри найпрестижнішої серії Major (Великий шолом гольфу) англієць поки не вигравав.

Тайгер Вудс очолював світовий рейтинг понад п'ять років - 281 тиждень. Його падіння  пояснюється його травмою щиколотки, яка не дозволяла спортсменові брати участь у ряді рейтингових турнірів. Важливу роль зіграв і сексуальний скандал, що спалахнув раніше цього року. Тоді, нагадаємо, Вудс пройшов курс лікування від сексуальної залежності, а також попросив вибачення у дружини та громадськості.

Всі ці невдачі, вважають аналітики, не могли не позначитися на спортивній формі колись найсильнішого гольфіста планети. Як результат - його показники на найбільших турнірах впали і він поступився першим рядком у рейтинг-листі PGA. В активі Вудса 14 титулів чемпіона у серії турнірів Major, але останній був здобутий ще в 2008 році.

За матеріалами: Вести.Ру