Названо Найкращу легкоатлетку року

22 листопада 2010, 11:30
0
9

У Монте-Карло на урочистій церемонії World Athletics Gala були оголошені найкращі легкоатлети року. Переможцями стали хорватська стрибунка у висоту Бланка Власіч та кенійський бігун на 800 метрів Давид Рудіша.

Бланка Власіч - дворазова Чемпіонка світу в стрибку у висоту, додала в цьому році в свою колекцію і друге золото світової першості в приміщенні. Хорватка була непереможна в семи турнірах Діамантової ліги, стала Чемпіонкою Європи і перемогла в рідному Спліті на Континентальному Кубку. Також Бланка повторила кращий результат сезону в світі, стрибнувши 2.05. Власіч виграла 18 змагань з 20 в сезоні-2010. Власіч вперше стає кращою легкоатлеткою світу і першою представницею своєї країни, яка удостоєна цього звання.

Давид Рудіша також приніс своїй країні першу номінацію Найкращий легкоатлет року. Раніше спортсмени з Кенії ніколи не вигравали це звання. Чемпіон світу серед юніорів стрімко увірвався у світову еліту, двічі побивши світовий рекорд в бігу на 800 метрів (1:41.09 і 1:41.01). Він виграв 12 змагань і завершив блискучий сезон перемогою на Континентальному Кубку. Рудіша став наймолодшим спортсменом, який переміг у номінації Найкращий спортсмен року. На день тріумфу йому виповнився лише 21 рік і 338 днів.

За підсумками тритижневого опитування, проведеного серед уболівальників, журналістів, спортсменів та федерацій, у чоловіків в числі фіналістів також були названі Тайсон Гей (США), Девід Олівер (США), Зерсенай Тадесе (Еритрея) і Андреас Торкільдсен (Норвегія). У жінок, крім Власіч, у фінальну п'ятірку увійшли Вероніка Кемпбел-Браун (Ямайка), Мілка Чемос Чейва (Кенія), Джесіка Енніс (Велика Британія) і Еллісон Фелікс (США).

За матеріалами: Newsru.com