Біатлон ЧС: Макаряйнен - переможниця гонки переслідування

6 березня 2011, 16:40
0
13
Макаряйнен вперше стала чемпіонкою світу

6 березня на Чемпіонаті світу з біатлону, що проходить у російському Ханти-Мансійську, відбулася гонка переслідування, переможницею якого стала фінка Кайса Макаряйнен.

Кайса Макаряйнен, яка вчора повернула собі лідерство в загальному заліку Кубка світу, сьогодні, в жовто-червоному Бібі, стала чемпіонкою Ханти-Мансійська.

Протягом всієї гонки, здавалося, переможниця спринту Магдалена Нойнер безапеляційно контролює ситуацію: вона методично нарощувала перевагу над Макаряйнен, а на трьох перших вогневих рубежах була бездоганною у стрільбі.

Точна була і фінка, але до четвертого рубежу перевага Нойнер все ж таки зросла до 40 секунд. Решта суперниць в змагатися за золото вже не могли, оскільки програвали більше ніж на дві хвилини.

Але тоді, коли, здавалося, німецькі тренери можуть святкувати третє золото Чемпіонату, Магдалена зробила свій перший промах на Чемпіонаті. І навіть два. Йдучи на фінішне коло, фінка мала перевагу всього у 8 секунд, але німецька біатлоністка не тільки не відігралася, але й зовсім не зуміла нав'язати боротьбу на дистанції.

Перша перемога Макаряйнен на світових чемпіонатах!

У боротьбі за третє місце перемогла точність: Хелена Екхольм, не допустивши жодного промаху, зійшла на п'єдестал пошани.

Треба відзначити, що сьогодні на диво було відразу п'ять спортсменок, що обійшлися без штрафу, і дві з них вчинили просто запаморочливий ривок: Андреа Хенкель прорвалася на четверте місце з 20-го, а юна Доротея Вірер з Італії фінішувала в десятці найсильніших зі стартового 28-го місця.

24. Валя Семеренко (1 +3 +2 +0) +5:02.5

На жаль, знову не склалося зі стріляниною у наших дівчат. Хоча, за винятком Валі Семеренко, інші українки зуміли покращити свої результати спринтів, але стабільна стрільба вдалася лише Олені Підгрушній. При цьому відзначимо, що і вона, і Віта Семеренко, і Інна Супрун завершили гонку в двадцятці найсильніших. Крім того, всі троє зберігають шанси поборотися за участь в мас-старті.

У загальному заліку Кубка світу Макаряйнен зміцнила своє лідерство - тепер її перевага над Хенкель становить 41 бал. Валя Семеренко, незважаючи на відносну невдачу сьогодні, зуміла зберегти 9-е місце, і перебуває зовсім поруч з вісімкою найсильніших.

У заліку гонок переслідування Кайса також зробила величезний крок до оволодіння Малим Кришталевим Глобусом: за одну гонку до фінішу в цьому заліку вона випереджає на 28 балів Хенкель і на 34 - Екхольм.

Раніше, 6 березня в Ханти-Мансійську відбулася гонка переслідування у чоловіків, у якій переміг Мартен Фуркад.

За матеріалами: biathlon.com.ua