Росіяни дотиснули канадців у чвертьфіналі ЧС-2011

12 травня 2011, 22:59
0
16
Росіяни перекрили канадцям дорогу до півфіналу

У четвер, 12 травня, в матчі 1/4 фіналу ЧС-2011 з хокею, який відбувається в Словаччині, російська команда у впертій боротьбі відібрала у збірної Канади путівку до півфіналу змагань.

У традиційно принциповому поєдинку збірних Канади і Росії на уболівальників чекав безкомпромісний хокей з великою кількістю небезпечних моментів і силової боротьби.

Відразу ж канадці отримали чисельну перевагу: за фол проти Ріка Неша арбітр відправив відпочивати Іллю Ковальчука. Як наслідок, колектив Кена Хічкока завдав по російським воротах вісім кидків за п'ять хвилин, але чудово цей нервовий відрізок провів Костянтин Барулін.

Однак незабаром збірна Росії витіснила канадців зі своєї зони і взялася до розвідки, чому посприяло видалення Кріса Стюарта - в одному з епізодів Олексій Терещенко, отримавши пас з-за воріт від Олександра Радулова, кинув з ходу, але Джонатан Берньє якимось дивом шайбу відбив.

Другу швидкість росіянам допоміг включити Максим Афіногенов, який видав приголомшливий соло-прохід. У відповідь канадці заворушилися ще більше - і, що називається, понеслося. Обидві команди мали декілька можливостей вийти вперед. Росіяни зробили ставку на блискавичні випади, канадці віддали перевагу позиційним атакам і частим кидкам.

У другому періоді обмін люб'язностями продовжився. Збірна Росії, яка проявляла дещо більше завзяття, одного разу загралася і забула в середній зоні Джейсона Спецца. Форвард Оттави, отримавши передачу зі своєї половини, втік на рандеву з Баруліним і легко обіграв його, направивши шайбу прямо в будиночок.

Розпочався відрізок, що супроводжувався обопільною грубою грою і сутичками перед воротами, головною подією якого стала поява крові на льоду арени Ондрея Непела. Спочатку розсічення губи отримав Ілля Ковальчук, потім шайба після кидка Олександра Овечкіна розквасила ніс Марку Метоту. Знову, незважаючи на те, що канадці перевершували суперника за кидками, росіяни мали достатньо можливостей, щоб відзначитися, але всякий раз їм не вистачало точності при завершенні атак.

Початок третьої двадцятихвилинки приніс росіянам довгоочікуваний гол, але арбітр, переглянувши відеоповтор, взяття скасував. Шайба після кидка Іллі Нікуліна відскочила від щаблини і приземлилася точно на лінію воріт. Здавалося, у польоті вона все ж перетнула стрічку, але суддя вирішив інакше. Незарахований гол підбадьорив росіян і вони понеслися вперед. Парадоксально, але підопічні Бикова, геть провалиливши більшість, зрівняли рахунок у меншості. Шайба вийшла, що називається, дзеркальною.

Канадці так само залишили без нагляду Олексія Кайгородова і той, двома рухами ключки розібравшись з опікунами, відправився в гості до Берньє. Форвард Магнітки був, однак, не гостинний - 1:1. А через три хвилини прокинувся Ковальчук, який мовчав весь Чемпіонат світу: пас з-за воріт Радулова - кидок з ходу, і ось вже нападник Нью-Джерсі порадів так само, як три роки тому в Квебеку. Тільки тепер його розкроєну губу прикриває закривавлений лейкопластир.

Братислава (Словаччина)

Чемпіонат світу-2011

Чвертьфінал

Канада - Росія - 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Голи: Спецца (25:32) - Кайгородов (50:00) (мен.), Ковальчук (52:19).

Тепер у півфіналі збірна Росії зіграє з командою Фінляндії, якій поступилася за буллітами на другому груповому етапі. Нагадаємо, що у чвертьфінальному поєдинку, що також відбувся сьогодні, фіни рознесли команду Норвегії з рахунком 4:1.

Нагадаємо, що іншу півфінальну пару склали команди Чехії та Швеції.

За матеріалами: Sportbox.ru