Фотогалерея: Ралі Маріуполь. Автобитва в донбаських степах

13 серпня 2012, 15:35
0
55
Вийшов в степ донецький... (с)

Минулих вихідних у донбаських степах завершився етап чемпіонату України - ралі Маріуполь.

Ще до старту гонки багато хто пророкував, що підступна маріупольська траса, напевне, збере свою данину - проте того, що сталося насправді, передбачити не міг ніхто. До фінішу ралі Маріуполь дісталися лише 18 екіпажів - менше половини з тих, хто вийшов суботнім ранком на старт, що стало новим антирекордом маріупольського ралі.

Найнеприємніший випадок стався із записним фаворитом змагання, Олександром Салюком-молодшим, який у минулому двічі ставав переможцем ралі. На шостій спецділянці автомобіль Салюка кілька разів перекинувся; машина стала на колеса і своїм ходом дісталася до сервісного парку, проте продовжити боротьбу пілот не зміг. На щастя, стан його здоров'я не викликає побоювань: за словами батька гонщика, Олександра Салюка-старшого, все обмежилося неприємним, але не більше того, забоєм ноги.

Перемогу ж святкував той, хто проявив холоднокровність, не допускав помилок і витримав усі випробування, запропоновані трасою і погодою. На верхньому щаблі подіуму розташувалися Антон Кузьменко таКирило Несвіт - для обох спортсменів ця перемога стала першою за весь час їхньої участі в чемпіонаті України.

Другими фінішували чинний чемпіон країни Валерій Горбань та його штурман Андрій Ніколаєв, а замкнули п'єдестал пошани Юхим Важеєвський та Євген Кочковий, які також вперше у кар'єрі зуміли фінішувати так високо.

Такі результати ралі не могли не позначитися на турнірній ситуації в чемпіонаті України. Сходження Салюка і високий результат Горбаня істотно зменшили розрив між цими пілотами в особистому заліку: тепер двох лідерів розділяє лише 9 очок.

Більше того, впритул до них підібрався і Кузьменко, який програє Горбаню ще менше - лише 8 пунктів. Враховуючи, що за перемогу в абсолютному заліку ралі пілоти отримують 50 очок, шанси будь-кого з цієї трійки на чемпіонство тепер виглядають приблизно рівними. Ще більш інтригуюча ситуація склалася в командному заліку, де в лідери чемпіонату вирвалися дніпропетровська Elita Sport (490 очок) та київська 77 Rally Team (488 очок).

На деякій відстані від лідерів ідуть Dream Team Ukraine (380 очок), Mentos Ascania Racing (360 очок) і Nanoprotec (330 очок).

За матеріалами: Rally.in.ua