Підсумки Олімпіади-2018. Найяскравіші моменти ІгорСюжет

Корреспондент.net,  26 лютого 2018, 17:07
0
2912
Підсумки Олімпіади-2018. Найяскравіші моменти Ігор
Фристайлист Олександр Абраменко отримав золоту медаль у лижній акробатиці - єдину нагороду України на Олімпіаді-2018

У корейському Пхьончхані погас вогонь Зимових Олімпійських ігор, які на певний час перетворили весь світ в уболівальників зимових видів спорту.

Зимові Олімпійські ігри-2018 завершилися 25 лютого в південнокорейському Пхьончхані. Україні Ігри принесли першу золоту медаль в історії українського фрістайлу, а також третє "золото" в історії Зимових Олімпіад.

Цьогоріч Ігри ознаменувалися забороною на участь Росії через допінговий скандал і двома новими позитивними тестами росіян на мельдоній.

Як і на попередніх Олімпіадах, у Пхьончхані було багато цікавого: спортсмени, що перемагали в різних видах спорту; олімпійські лижники, які недавно стали на лижі; дружба між українцем і росіянином; голі груди фігуристки і багато іншого.

Корреспондент.net підводить підсумки головної зимової спортивної події чотирьох років - Олімпійських ігор 2018 року.

Медальна таблиця Олімпіади-2018

Переможцем медального заліку стала Норвегія. На рахунку норвезької команди - 14 золотих медалей, 14 срібних і 11 бронзових. Заробивши загалом 39 медалей, Норвегія встановила за цим показником рекорд Олімпіад.

Друге місце зайняла Німеччина (14, 10, 7), третє - Канада (11, 8, 10).

Українські зради і перемоги

"Україна - не зимова країна", - заявив міністр спорту Ігор Жданов всередині Ігор у Пхьончхані.

Українська збірна посіла 22 місце, завоювавши лише одну медаль. Фристайлист із Миколаєва Олександр Абраменко отримав золоту медаль у лижній акробатиці.

Це перша олімпійська медаль в історії українського фрістайлу, а також третє "золото" в історії Зимових Олімпіад.

Абраменко виконав свій "золотий" стрибок ідеально і обійшов китайця Цзя Цзуняна всього на 0,46 бала. "Бронзу" отримав олімпійський спортсмен з Росії Ілля Буров. Його відрив з Олександром склав 6,34 бала.

Перемога українця широко обговорювалася в соціальних мережах. Однак не тільки через золоту медалі, а й дружбу зі спортсменом з Росії та бронзовим призером Буровим.

Так, на п'єдесталі переможців на Олімпіаді-2018 Абраменко обнявся з Буровим, загорнувши його в український прапор. У російського спортсмена прапора не було, так як прапор РФ на змаганнях під забороною.

Вперше Україна звернула увагу на себе на Олімпіаді завдяки яскравому заїзду Андрія Мандзія. Під час першого заїзду він випав з саней, але зумів повернутися сани, що рухалися, і фінішувати.

Українська фігуристка Анна Хниченкова невдало виступила в короткій програмі, зайнявши передостаннє місце з тридцяти.

Дебютанка з української збірної на Олімпіаді в Пхьончхані із трьох стрибкових елементів виконала лише один і впала, за що судді оцінили її виступ на 47,59 бала.

Причиною невдалого виступу Хниченкова назвала нерви і невпевненість у собі.

Українська фігуристка впала на Олімпіаді-2018 / Getty

Найгірша участь Росії

У грудні минулого року Міжнародний олімпійський комітет відсторонив Росію від участі в Іграх, дозволивши російським спортсменам, не викритих у допінгу, виступити в Кореї лише під нейтральним прапором. Офіційно російські спортсмени називалися OAR (Olympic Athlete from Russia/Олімпійські атлети з Росії).

Росіяни завоювали 17 медалей - дві золоті, шість срібних, дев'ять бронзових - і зайняли 13 місце в загальному заліку, що стало найгіршим показником за всі участі Росії в Зимових Олімпійських іграх.

Володарями золотих медалей стали хокеїсти, які вперше за 26 років отримало золото, а також фігуристка Аліна Загитова, яка побила світовий рекорд, поставлений своєю співвітчизницею Євгенією Медведєвою.

На церемонії нагородження під час звучання олімпійського гімну російські хокеїсти виконали гімн РФ, порушивши правила, що забороняють на Олімпіаді-2018 російські прапор та гімн.

Російських спортсменів знову зловили на допінгу. Керлінгіст Олександр Крушельницький вперше взяв участь в Олімпіаді та завоював бронзу.

Він зі своєю дружиною Анастасією Бризгаловою виступав у змішаній парі. Після перемоги в організмі Крушельницького знайшли мельдоній. Їх дискваліфікували та відібрали медалі.

Також Спортивний арбітражний суд анулював результати бобслеїстки Надії Сергєєвої, у пробі якої був виявлений заборонений триметазидин. На Олімпіаді в Пхьончхані спортсменка стала 12-ю у змаганні двійок.

Історичний стрибок

Американець Натан Чен зробив шість четвертних стрибків у довільній програмі на Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані, ставши першим фігуристом в історії, якому це вдалося.

Чен стрибнув лутц, два фліпи (один з них у каскаді), два тулупи (один з них у каскаді) і сальхів. 18-річний фігурист отримав 215,08 бала, проте не зміг оновити світовий рекорд (223,20), який належить японцю Юдзуру Ханю. Після короткої програми американець займав 17 місце.

Чен є переможцем чемпіонату чотирьох континентів і фіналу Гран-прі - 2017. Він став бронзовим призером Олімпійських ігор у Пхьончхані в командних змаганнях.

Боротьба за срібло

Голландець Свен Крамер став переможцем у заїзді на дистанції 5000 м у чоловіків у ковзанярському спорті, ставши першим, хто зміг тричі виграти на цій дистанції.

Але найцікавіше сталося в боротьбі за друге місце. Канадець Тед-Ян Блумен і норвежець Сверре Лунді Педерсен прийшли до фінішу майже одночасно.

Для визначення переможця використовували фотофініш, на кадрах якого судді побачили, що канадець випередив опонента на 0,002 сек.

Скріншот

Золото в різних видах спорту

Чеська спортсменка Естер Ледецкі здивувала всіх, з'явившись у стартовому списку на супергігантському слаломі в лижах, оскільки є сноубордисткою. До цього ніхто не змагався і на лижах, і на сноуборді.

Ледецкі виходила на трасу після всіх головних претенденток на перемогу. І, показавши результат 1:21,11 хвилин, сенсаційно виграла золото.

Через тиждень Ледецкі виграла золото в паралельному гігантському слаломі вже в змаганнях сноубордисток. Таким чином, чешка стала першою в історії, хто зміг виграти Олімпійське золото в різних видах спорту.

Фінішувати - вже досягнення

Мексиканський спортсмен Герман Мадрасо, який брав участь у 15-кілометровій чоловічій лижній гонці на Олімпіаді в Пхьончхані, фінішував пізніше за всіх. Але одне це - вже досягнення.

На відміну від більшості олімпійських спортсменів, які тренуються з дитинства, Мадрасо вперше став на лижі трохи більше року тому, коли йому було 42 роки. І через місяці наполегливих тренувань зміг пройти відбір на Олімпіаду. Більш того, йому довірили нести прапор Мексики на церемонії відкриття Ігор.

Мадрасо подолав 15 кілометрів вільним стилем за 59,35 хвилин, відставши від переможця гонки, швейцарця Даріо Колонья, майже на 26 хвилин. Незважаючи на це, його вітали оплесками вболівальники та інші учасники змагання.

Getty

На фінішній прямій один із глядачів вручив спортсмену мексиканський прапор - і Мадрасо фінішував, гордо піднявши його над головою.

Після цього інші фіналісти підхопили його на руки; привітати Мадрасо підійшов і Даріо Колонья, який взяв золоту медаль. Виступ лижника називають справжнім тріумфом олімпійського духу.

Об'єднані Кореї

Об'єднана збірна Північної і Південної Кореї - одна з найбільш обговорюваних команд на минулих Іграх. Хтось бачив у ній символ єднання, хтось - чистий бізнес.

Насправді, під єдиним прапором корейці виступали тільки в деяких дисциплінах нібито жіночого хокею.

17-річний Чон Кван Бом з КНДР не претендував на медалі і люто намагався перешкодити іншим їх отримати. У кваліфікаційному забігу на 500 метрів він повалився на лід на самому початку і вже лежачи зачепив ковзан японця Ріосуке Сакадзуме, що біг поруч. Поки кореєць абияк добирався до фінішу, його дискваліфікували.

Getty

Голий тхеквондист на лижах

Поява Піти Тауфатофуа на церемонії відкриття Олімпіади в Ріо-де-Жанейро стало символом тих Ігор. Тхеквондист, обмазаний маслом, звернув увагу світу на королівство Тонго.

Але він на цьому не зупинився. За два роки Тауфатофуа став на лижі і кваліфікувався на зимову Олімпіаду і навіть виступив на ній.

Але спочатку він повторив фірмову фішку, пройшовши під час параду спортсменів з оголеним намасленним торсом, незважаючи на те, що в Пхьончхані в цей день було градусів 15 нижче нуля.

У 15-кілометровій гонці вільним стилем він фінішував 114-м, відставши від переможця Даріо Колоньї на 23 хвилини. За своє життя спортсмен провів на снігу всього 12 тижнів.

Getty

Голі груди

У французької фігуристки Габріели Пападакіс оголилися груди під час виступу на Олімпійських іграх-2018 19 лютого. Спортсменка виступає в танцях на льоду разом Гійомом Сізероном.

За підсумками короткої програми спортсмени розташувалися на другому місці. Лідирують канадці Тесса Вірчу і Скотт Моїр.

Пападакіс прокоментувала епізод, коли у неї розстебнулася сукня, в результаті чого у спортсменки оголилися груди.

"Мене це досить відволікло. Це кошмар. Це сталося за кілька секунд до закінчення програми. У мене не було вибору, потрібно було докотитися до кінця. Я тут же це відчула. Залишалося тільки молитися", - сказала фігуристка.