Суперліга. Будівельник, БК Київ і Ферро-ЗНТУ вирвали перемоги у суперників

0
19
Ферро втримав перемогу

У п'ятницю, 30 грудня, минули поєдинки української Суперліги.

Ренді Калпеппер побив рекорд результативності, що належав його одноклубнику Річарду Гуїнну, відзначившись 37 очками, а Ферро здобув дванадцяту перемогу в сезоні, перегравши Азовмаш з рахунком 88-86. Вирішальними стали влучний кидок Георгія Кондрусевича на останніх секундах напруженого та цікавого матчу, а також вдалі дії під кільцем Майкла Девіса, який підібрав м'яч після неточного штрафного у виконанні білоруського форварда.

Протягом дебютної чверті на паркеті точилася рівна боротьба, але вже в наступній десятихвилинці запорізька команда зробила ривок, повівши з перевагою в одинадцять очок. Проте розвинути успіх, незважаючи на результативну гру Ренді Калпеппера, який до великої перерви отримав 20 очок, Ферро не вдалося. Більш того, в кінці першої половини маріупольці скоротили відставання до цілком досяжних п'яти пунктів (45-40).

Після великої перерви запорожцям вдалося не лише втримати здобуту перевагу, але навіть збільшити її. Але влучні кидки Артура Дроздова, який до цього мав на своєму рахунку лише шість очок, дозволили гостям до середини заключної чверті скоротити відставання від господарів, а після дальнього пострілу Деніела Юїнга - зрівняти його. Здавалося, що Азовмашу вдасться переламати перебіг гри, однак після пробіжки американського плеймейкера маріупольців і втрати м'яча гостями досвідчений Георгій Кондрусевич змусив помилитися молодого Богдана Байду і фактично забезпечив перемогу своїй команді.

Крім Ренді Калпеппера, результативну гру в складі Ферро продемонстрували Джеремі Шаппел, на рахунку якого 18 очок, а також по 7 підбирань і передач, і Георгій Кондрусевич - в його активі 15 очок і 4 підбирання.

25 очок Азовмашу приніс Ріккі Мінарді, 18 очок - Деніел Юїнг, в активі якого, крім того, 4 передачі. Дабл-даблом (16 очок + 14 підбирань) відзначився Артур Дроздов.

В іншому поєдинку п'ятниці БК Київ завдав поразки БК Одеса з рахунком 76-71.

Кидок Вернона Гудріджа на останніх секундах напруженого поєдинку з Одесою не лише приніс два очки Києву, але і зняв усі питання щодо переможця матчу.

Перша половина гри так і не дала відповідь на питання, яка з команд більше заслуговує на перемогу. Мінімальна перевага Києва (41-40) стало можливо завдяки штрафному кидку Вернона Гудріджа на останніх секундах другої чверті, проте в цілому велика частина ігрового часу пройшла в рівній боротьбі. У середині другої десятихвилинки Віллі Дін і Джастін Лав організували ривок Одеси до +9, але Панкраціо Барач ледь не самостійно відіграв відставання, знову зрівнявши шанси обох команд.

Друга половина гри була не настільки результативною, як попередня, проте подарувала глядачам як боротьбу минули так і яскраві моменти у виконанні обох команд. Втім, заключна, десятихвилинка пройшла за переваги Києва, гравці якого тримали суперника на відстані, хоча іноді відрив становив всього два очки.

Відразу п'ятеро гравців команди господарів подолали десятиочковий рубіж результативності. Деррік Зіммерман відзначився 13 очками та 11 підбираннями, Вернон Гудрідж - 13 очками та 7 підбираннями. 12 очок Вовкам приніс Руслан Отверченко. По 11 очок отримали Панкраціо Барач і Гаррі Ервін.

А найрезультативнішим гравцем гри став плеймейкер гостей Віллі Дін, в активі якого 21 очко і 4 підбирання. Шон Кінг оформив традиційний дабл-дабл (19 очок + 17 підбирань). 12 очок стали надбанням Джастіна Лава.

У ще одному матчі Будівельник вирвав перемогу у Хіміка з рахунком 97-95.

Під завісу 2011 Будівельнік і Хімік подарували яскравий і видовищний поєдинок, який завершився на користь столичної команди. Ключову роль у перемозі Будівельників зіграли Суад Шеховч і Зак Морлі, які отримали майже половину командних очок.

Потужно провівши стартову чверть, за дві з половиною хвилини до завершення якої табло зафіксувало рахунок 22-4, Будівельник дещо розслабився і дозволив супернику скоротити відставання протягом наступно\ десятихвилинки, під час якої Даррелл Мітчелл приніс гостям 12 очок. У підсумку на велику перерву команди пішли за рахунку 48-42 на користь господарів.

Протягом третього періоду южненці зробили потужний ривок, повівши +6 перед заключним відрізком гри. Але вже на початку останньої чверті Суад Шехович та Дмитро Забірченко відновили статус-кво. Надалі команди влаштували на паркеті справжні гойдалки, обмінюючись результативними атаками, велика частина яких закінчувалася кидками з-за дуги. Гра завершилася триочковим пострілом Олександра Прокопенка з сиреною, але для перемоги Хіміка цього виявилося замало.

Южненцям не допоміг навіть солідний дабл-дабл (29 очок + 10 передач) Даррелла Мітчелла, якого 19 очками і 4 підборами підтримав Аарон МакГі. Рейшон Террі, істотно додавши під кінець гри, став автором 15 очок і 9 підбирань. Окремої уваги заслуговує показник Олександра Прокопенка - 4 / 4 кидків із-за дуги і 12 очок в активі.

Крім Суад Шеховіча, який зробив 25 очок і 6 підбирань, як завжди яскраву гру провів лідер Будівельника Зак Морлі - на його рахунку 21 очко та 7 підбирань. 14 очками та 4 передачами партнерам допоміг Роландас Аліевас.

За матеріалами: Суперліга