Суперліга: Кривбасбаскет побив Мавп, Говерла зламала Азовмаш

0
28
Говерла здійснила черговий подвиг

У вівторок, 27 березня, минуло два поєдинки української Суперліги.

Найкраща у сезоні гра Джеймса Флоренса, який відзначився 37 очками, 7 підбираннями та 6 передачами, а також точні триочкові кидки Маркуса Фейсона протягом останньої чверті забезпечили Кривбасбаскету перевагу у виїзному матчі з Черкаськими Мавпами. Доля поєдинку, який завершився з рахунком 79-93, була вирішена саме протягом десяти завершальних хвилин. Відзначимо й те, що Флорену вдалося повторити рекордний показник за кількістю балів рейтингу ефективності, отриманих у одній грі (42 РЕ).

До завершального ігрового періоду на паркеті відбувалася переважно рівна боротьба. Потужний спурт, організований Далібором Д’япою, який отримав вісім очок поспіль на старті поєдинку, не збентежив господарів паркету. Поступово Мавпи скоротили відставання від суперника, і хоча підопічні Айнарса Багатскіса лідирували і надалі, до кінця першої половини їхня перевага розтанула до чотирьох очок (38-42).

Друга чверть минула у схожому ключі, причому Черкаським Мавпам вдалося відіграти ще два очки відставання. Проте в завершальній десятихвилинці криворіжці, у складі яких Джеймс Флоренс продовжив дивувати результативністю, а Маркус Фейсон вистрілив серією дальніх кидків, поховали будь-які надії господарів на сприятливий підсумок. 25-13 – саме такий рахунок останнього ігрового періоду і приніс гостям перемогу.

Крім Джеймса Флоренса і Маркуса Фейсона, який відзначився 15 очками, 5 підбираннями та 4 передачами, у складі Кривбасбаскету можна виділити Далібора Д’япу – в його активі 16 очок і 12 підбирань.

По 17 очок Мавпам принесли Олександр Неруш і Кенні Аделеке, на рахунку якого, крім того, 11 підборів, і це вже восьмий поспіль дабл-дабл нігерійського центрового. По 16 очок здобули Іван Кольєвич і Мільян Пупович, який, як і Аделеке, відпрацював на щитах, зібравши 11 відскоків.

Необхідна кількість матчів, зіграних за черкаську команду, дозволила Кенні Аделеке потрапити в розділ Статистика, де він виявився не тільки серед найрезультативніших і найефективніших гравців Суперліги, але і з 12.6 підбирання в середньому за гру очолив список найкращих ребаундерів.

В іншому поєдинку дня ривок у третій чверті, значну роль у якому зіграли точні кидки Маркуса Уокера, приніс Говерлі важливу з турнірної точки зору перемогу над Азовмашем з рахунком 69-71. Таким чином, івано-франківці продовжують упевнено лідирувати в статистичних категоріях важкі ігри (16) і важкі перемоги (12).

При майже рівній боротьбі Азовмаш лідирував протягом майже всієї першої половини, яка завершилася з рахунком 31-36 на користь команди Луки Беккі. Але якби івано-франківці реалізували хоча б одну зі своїх чотирьох дальніх спроб і були влучними з лінії штрафних, від переваги маріупольців не залишилося б і сліду, що й підтвердила друга половина.

Ривок 7-2, організований Кевіном Тіггсом і Брайаном Гріном на старті третьої чверті, дозволив Ведмедям зрівняти рахунок, а після кидка Ярослава Лемика вони вийшли вперед. Далі прийшов час Маркуса Уокера, який видав результативний відрізок, збільшивши гандикап господарів. Заключну чверть команди розпочали вже за дев’ятиочкової переваги господарів. І хоча Азовмаш зробив все, щоб наздогнати суперника, Говерлі вдалося вистояти під натиском маріупольського клубу.

Найрезультативнішими гравцями Говерли стали Брайан Грін, який відзначився 15 очками та 6 підбираннями, і Маркус Уокер, на рахунку якого також 15 очок. 12 очок і 5 передач в активі Данте Свонсона, 11 очок і 8 підбирань – Ярослава Лемика.

17 очками та 10 підбираннями у складі Азовмаша відзначився Артур Дроздов. 10 очок і 9 підбирань записав на свій рахунок Отелло Хантер.

За матеріалами: Прес-служба Суперліги