У головному матчі Фіналу чотирьох битимуться ЦСКА й Олімпіакос

11 травня 2012, 23:09
0
10
ЦСКА проривається у фінал всупереч усьому

У п'ятницю, 11 травня, в Стамбулі стартував Фінал чотирьох, в якому визначилися перші тріумфатори і невдахи.

Першими на паркет вийшли московський ЦСКА і афінський Панатінаїкос. Вигравши стартове вкидання, ЦСКА схибив у першій атаці, а відкрив рахунок гравець Пао Костас Каймакоглу. Ще два очка Панатінаїкосу приніс Алекс Марич – 4:0. Армійці розмочили кошик суперника лише через дві хвилини з початку матчу – Мілош Теодосич двічі був точний з лінії штрафних. Варто відзначити, що вболівальники Панатінаїкоса зробили арену Sinan Erdem фактично домашньою для своєї команди – греків у Стамбул приїхало утричі більше, ніж фанатів армійців.

У першій десятихвилинці команда Желько Обрадовича задала швидкий темп, за яким розгублені армійці не встигали. До середини відрізка відставання ЦСКА стало десятиочковим – 4:14, а Пао не думав зупинятися. Майк Батист прочавлював сербського центрового "червоно-синіх" Ненада Крстича під кільцем, Шарунас Ясікявічюс не хибив з дуги, а ЦСКА ніяк не міг вразити кільце суперника. Лише один з дев’яти кидків з триочкової дистанції досяг мети в першій чверті, і за дві хвилини до завершення першої чверті ЦСКА поступався 9:23.

У другій чверті перебіг гри кардинально змінився. Команда Йонаса Казлаускаса виграла цей відрізок з рахунком 17:5. Двигуном армійців став Андрій Кириленко, який за чверть набрав 8 очок і своїм дальнім влучанням зрівняв рахунок – 32:32 за хвилину до закінчення періоду. Проте лідером на велику перерву все ж пішов Пао – 34:32.

Кидком згори на початку третьої чверті Ненад Крстич зрівняв рахунок, але два влучення Ясікявічюса повернув грекам лідерство – 39:34. ЦСКА відігрався, і на майданчику почалися баскетбольні гойдалки. Каймакоглу прочавив суперника під кільцем і забив з фолом – 50:46 на користь греків. Потім Кириленко забив з-під кільця, а Олексій Швед в падінні влучив з дальньої дистанції – 51:52, і ЦСКА впритул наблизився до суперника.

Перед початком вирішальної чверті Пао вигравав 4 очки – 55:51, але греки залишилися без Костаса Царцаріса, проти якого грубо сфолив армієць Віктор Хряпа. Грек зміг залишити майданчик тільки за допомогою лікарів, а штрафні замість нього виконував Батист – 57:51. Два очки Кириленка і три Теодосича зробили різницю в рахунку мінімальною – 56:57, а Крстич кидком з-під кільця вивів армійців уперед – 58:57. У захисті росіяни дозволили Батісту пройти в трисекундну зону і забити – 58:59 за 5.40 до кінця матчу, і Казлаускас взяв хвилинну перерву. Марич змахнув м’яч з дужки кільця, але двоочкове влучання Шведа було зараховано, оскільки м’яч вже пройшов вищу точку – 60:59 на користь ЦСКА.

Армійці двічі не впоралися з Ясікявічюсом, і литовець спочатку забив у проході, а потім і з дальньої дистанції – 64:61 на користь Пао за 2.12 до кінця. Казлаускас спробував збити ритм грецької команди тайм-аутом. Швед скоротив відставання до мінімуму – 63:64, і хвилинна перерва потрібна уже команді Обрадовича.

За 38 секунд до кінця влучання Мілоша Теодосича вивело ЦСКА вперед – 65:64, і Обрадович знову попросив тайм-аут. Ясікявічюс зробив тактичний фол на Шведі, але Пао вже вичерпав ліміт командних зауважень, і Швед відправився пробити два штрафних, з яких реалізував лише один – 66:64. А потім два штрафних промазав Теодосич, тим самим подарувавши Пао шанс на перемогу в основний час ...

У греків після тайм-ауту залишалося 8 секунд на завершальну атаку, але грамотно розпорядитися м’ячем вони не зуміли, і ЦСКА оформив вихід у фінал Євроліги, де зіграє з Олімпіакосом, який досить несподівано розправився з Барселоною.

Євроліга. Фінал чотирьох. Стамбул, Туреччина. 1/2 фіналу

ЦСКА Москва Росія – Панатінаїкос Греція 66:64 (15:29, 17:5, 19:21, 15:9)

ЦСКА: Кириленко (17 + 9 підборів + 4 блок-шота), Теодосич (12 + 5 втрат), Крстич (8), Шишкаускас (5), Хряпа (3) – старт; Швед (15), Гордон (2), Каун (2), Д. Лавринович (2), Воронов (0), Воронцевич (0)

Панатінаїкос: Ясікявічюс (19), Діамантідіс (10 + 6 передач), Каймакоглу (10 + 8 підборів), Марич (6), Сато (3) – старт; Батист (11 + 6 втрат), Н. Калатес (3), Логан (2), Перпероглу (0), Царцаріс (0), Вуюкас (0)

Олімпіакос Греція – Барселона Іспанія 68:64 (17:11, 16:18, 17:18, 18:17)

Вассіліс Спануліс приніс клубу з Пірея 21 очко, у складі каталонців найрезультативнішим став Хуан Карлос Наварро (18 очок).

Фінал ЦСКА – Олімпіакос і матч за третє місце Панатінаїкос – Барселона відбудуться в неділю.

За матеріалами: РІА Новости