Загнаних коней пристрілюють. ЦСКА віддає перемогу у Фіналі чотирьох грекам

13 травня 2012, 22:14
0
13
Несподівана радість приємна подвійно. Хоча, Душан Івкович, схоже, не здивований

Щойно в Стамбулі визначився переможець баскетбольної Євроліги. Ним став сенсаційний пірейський Олімпіакос, який відіграв у ЦСКА 19 очок.

Москвичі почали вирішальний матч з позиції сили. Після нервової першої чверті, коли команди більше боролися, ніж грали в баскетбол, в другій загорівся Мілош Теодосич, який забив три точні далеких поспіль, викривши лідера Олі Вассіліса Спануліса в недооцінці суперника.

Почин Теодосича підтримали й інші армійці, спільними зусиллями яких рахунок збільшився до величезної для європейського баскетболу різниці в 19 очок. Гравці ЦСКА вже святкували в душі перемогу, однак греки були зовсім іншої думки. У третій чверті Костас Папаніколау став ініціатором ривка Олімпіакоса, який дозволив повернути інтригу.

У заключній 10-хвилинці у москвичів була п'ятиочкова перевага, якої також мало вистачити, одноко греків вже було не зупинити – точний триочковий ще більше скорочує різницю, подарувавши незабутню розв'язку.

При рахунку 61:60 і 10 секундах до кінця м'яч був у ЦСКА, однак греки в особі Спануліса встигли сфолити на Рамунаса Шишкаускасе. Але досвідчений литовець промазав обидва штрафних, повторивши п'ятничний апсет Теодосича. М'ячем заволоділи греки, почавши фінальну комбінацію, останнім адресатом став Георгіс Прінтесіс, який, отримавши м'яч в кутку трисекундної, не став туди входити, а витончено однією рукою кинув м'яч у кільце - 62:61.

У москвичів залишалося менше секунди і за цей час фаворити не зуміли врятувати, здавалося, виграний матч, з розмаху сівши в калюжу.

Олімпіакос ж, який не ставав найсильнішим клубом Європи з 1997 року, влаштував на паркеті справжній святковий карнавал, в черговий раз довівши, що боротися потрібно до останнього і ніколи не здаватися. Фінал Євроліги

ЦСКА - Олімпіакос - 61:62 (10:7, 24:13, 19:20, 8:22)

ЦСКА: Теодосич (15 + 5 втрат), Кириленко (12 + 10 підборів + 4 втрати), Крстич (11)

В: Папаніколау (18), Спануліс (15), Прінтезіс (12)

Найціннішим гравцем (MVP) Фіналу чотирьох Євроліги був визнаний захисник Олі Вассіліс Спануліс. У фінальному матчі сезону Олімпіакос з рахунком 62:61 переміг ЦСКА. Спануліс накидав в кільце армійців 15 очок. MVP усього сезону Євроліги був визнаний форвард ЦСКА Андрій Кириленко, цей приз лідер збірної Росії отримав в суботу.