20 березня 2013, 22:35
0
30
38 очок Ділейні не допомогли Будівельнику перемогти

У середу, 20 березня, київський Будівельник програв перший півфінальний матч Єврокубка іспанському Більбао.

Перші хвилини залишилися за Будівельником. Після стартового результативного розміну і попадання з-під кільця Анікієнко, а потім і трійки Ділейні кияни повели в рахунку 10:6. Український колектив на початку матчу продемонстрував відмінну зарядженість на гру в захисті. Багатскіс після кожної результативної атаки гнав підопічних на свою половину поля. Непогано вдавалося "гладіаторам" діяти в атаці через трисекундну зону. Анісімов регулярно отримував м'яч у "фарбі" і частенько змушував опонентів фолити на собі. За якісь дві хвилини на Михайлові сфолили тричі і після чергового порушення на лавку відправився Хемілтон. Зберігали лідерство господарі паркету більшу частину ігрового часу в першій десятихвилинці, але після двох неточних кидків з периметра, а потім і пробіжки Анісімова, гості змогли зрівняти рахунок і запалити на табло 12:12. До кінця чверті суперники помітно знизили ігровий темп, а результативний розмін Васіліадіса і Ділейні відправив команди на першу коротку перерву за рахунку 19:20 на користь Більбао.

Друга чверть розпочалася з виграного підбору Анісомовим і точного добивання після промаху з периметра Шаленгі. Результативні проходи під кільце Цинцадзе і все того ж Анісімова повели киян вперед на +5. Двічі в атаці намагався дати зверху Хемілтон, але обидва рази (спочатку Лайонс, а потім і Дроздов) центрового іспанської команди ефектно накривали. Моермана кияни залишили вільним на дузі, чим форвард Більбао не міг не скористатися. Два далеких потрапляння, а в наступній атаці середній кидок Васілідіса знову відновив рівновагу - 30:30. Баскетбольні гойдалки поперемінно виводили команди вперед, разючий прохід Зісіса подарував гостям мінімальну перевагу, але трійка Ділейні, а потім і ефектний енд уан Малькольма вивели вперед Будівельник 40:35. Тим не менш, вкотре кінцівку періоду провалили саме кияни. Дальнє потрапляння Рауля Лопеса за 30 секунд до кінця чверті вивело вперед гостей - 44:45. Втрата Лайонса і трійка Мумбру і зовсім довели перевагу іспанців до +4. 44:48 - за підсумками двадцяти хвилин.

Другу половину суперники також почали на рівних. Більбао продовжував контролювати хід зустрічі, утримуючи перевагу у 4-6 очок. У складі господарів варто зазначити Ділейні, який вже у дебюті чверті відзначився п'ятьма очками, при чому всі були набрані з лінії штрафних. Данк без опору від Хемілтона, а потім і прикра втрата в атаці "будівельників" змусили Багатскіса взяти тайм-аут за рахунку 51:56. Пресинг по всьому майданчику після хвилинної наради ніяких дивідендів не приніс. Чергова троячка Васіліадіса довела перевагу в рахунку до рекордної позначки в +8. Пара Хемілтон-Васіліадіс продовжувала терзати оборонні порядки української команди, ефектний алей-уп центрового Більбао збільшив гандикап до двозначного числа - 51:61. Здавалося, що в атаці кияни повністю зупинилися. Поспішні триочкові кидки, багато втрат вже ніяк не сприяли позитивному результату, в той час як гості продовжували штампувати кидки з середньої дистанції. На останню перерву команди відправилися за рахунку 61:71.

Ведений божевільною підтримкою трибун переповненого Палацу Спорту, Будівельник розпочав четверту чверть з проходу під кільце Шаленгі і чистого захисту, але після цього цифри на табло застигли на довгі три хвилини. Розморозив рахунок Ділейні з лінії штрафних - 65:72. Будівельнику ніяк не вдавалося наблизитися до суперника ближче ніж на 6-8 очок. Не вистачало по-справжньому вибухової атаки, яка б завела команду і дала поштовх до чергового ривка. Ініціативу на себе взяв Шаленга. Два рейди під кільця від литовця закінчилися фолом від опонента і кидок з лінії повернув інтригу - 73:78. У двох атаках поспіль господарі упустили під кільцем Хемілтона і знову центровий Більбао забив м'яч зверху - 73:82. Залишок ігрового часу пройшов в безуспішних спробах киян відігратися. Ділейні продовжував тягнути ковдру на себе і, варто зазначити, робив це виправдано. Але одних зусиль Малкольма сьогодні було просто дуже мало. Фінальна сирена зафіксувала перемогу Більбао з комфортною перевагою в десять очок - 83:93.

Будівельник - Більбао 83:93 (19:20, 25:28, 17:23, 22:22)

Будівельник: Цинцадзе (8 + 7 передач), Ділейні (38 + 8 підбирань), Дроздов (7), Лайонс (7 + 5 підбирань + 4 втрати), Анікієнко (6), Шаленга (11), Анісімов (6 + 4 втрати ), Герасимчук (0), Горбенко (0)

Більбао: Зісіс (14), Васіліадіс (20 + 5 підбирань), Мумбру (14 + 7 передач), Ервелль (4), Хемілтон (26 + 7 підбирань), Моерман (8 + 5 підбирань), Лопес (5 + 6 передач ), Ракович (2), Пілепіч (0), Санчес (0)

Ця ж новина на Спорт bigmir) net: Київський Будівельник програв перший півфінал Єврокубка

За матеріалами: Sport.ua