17 серпня 2013, 20:50
0
22
фото ФБУ

Наші кадети здобули чергову перемогу на домашньому Чемпіонаті Європи до 16 років. Цього разу жертвою команди Віталія Усенка стали росіяни.

Перший поєдинок турніру за 9-12 місця практично не мав для збірної України значення. Підігрівав до нього інтерес хіба що опонент - збірна Росії. Матч зібрав солідну аудиторію, причому тих, хто підтримували збірну Росії було не так вже й мало.

Втім, ні солідна підтримка, ні хороша гра на підборах росіян не виручали. З перших же хвилин українці заволоділи перевагою, грали агресивніше, краще завершували атаки. Не зовсім виходило у Святослава Михайлюка, зате здорово виглядав Антон Мусієнко. Саме донецька пара Зотов-Мусієнко спорудила нам перший ривок у матчі, який росіяни до восьмої хвилини чверті все ж накрили. Правда, кінцівку українці, і особисто Віталій Зотов, провели краще, забезпечивши 21:16 за підсумками чверті.

У другій чверті українська перевага стала більш очевидною. Нарешті своє слово сказали наші снайпери - Марченко та Михайлюк - які забили важливі м'ячі. Так, ми програвали підбір по цифрах, але візуально той же Анатолій Хитьов забирав м'яч за м'ячем. Два триочкових Михайлюка в кінцівці десятихвилинки дали українцям дев'ять очок впевненої переваги перед великою перервою - 36:29.

Третя чверть для росіян стартувала з шоку - два перехоплення поспіль оформив Антон Мусієнко, який забив чотири очки. Тайм-аут Олексія Фокіна повернув росіянам упевненість, але ненадовго. Героєм ж середини чверті став Кирило Марченко - наш захисник реалізував три дальніх спроби поспіль, закріпивши перевагу на 11 очках. Росія гарячково намагалася повернутися, але задня лінія "синьо-жовтих" явно набрала хід і не намагалася зупинитися. Добре увійшов у гру і Ігор Стародуб - наш капітан і штрафні забивав, і перехоплення робив.

Кадетський Євробаскет 2013 у Києві. Що це таке

У загальному і цілому, перевага українців все ж таки не заперечувалася. Росіяни зусиллям Карпенкова і Якушина намагалися відігратися, але особливо у них це не виходило. Українці забивали своє, грали з вогником, до того ж, в останній чверті активніше став брати на себе Святослав Михайлюк - про гонку за титул найкращого снайпера турніру забувати не варто. Як результат, хлопці Віталія Усенка в середині чверті отримали 15 очок переваги. Момент розконцентрації у наших хлопців трапився вже через хвилину: Карпенків відчув себе господарем у трисекундній зоні і особисто скоротив різницю в рахунку до дев'яти очок. При наступному порушенні правил українцями (ліміт фолів ми давно вибрали) Віталій Усенко взяв тайм-аут.

Карпенків продовжував домінувати, проте часу на порятунок у Росії практично не залишилося. На відміну від матчів з Чорногорією та Латвією, сьогодні наші хлопці нікуди не поспішали і довели гру до логічного кінця. Україна перемагає і завтра зіграє з переможцем матчу Литва/Польща. Це буде баталія за дев'яте місце. Плюс за снайперський титул для Святослава Михайлюка - поул-позиція над турком Фурканом Коркмазом у форварда Мавп є.

Україна - Росія 77:69 (21:16, 15:11, 23:22, 18:20)

У: Зотов (10 + 4 передачі + 3 перехоплення + 4 втрати), Мусієнко (16 + 6 підбирань + 3 перехоплення + 2 блок-шоти), Михайлюк (20), Павлов (4), Березкін (0) - старт; Марченко (17), Стародуб (6), Потапенко (2), Ткаченко (2), Хітів (0 + 7 підбирань), Лунський (0), Шібель (0).

Р: Карпенків (20 + 11 підбирань + 3 блок-шоти), Якушин (11 + 5 передач + 3 перехоплення), Сапьянов (11), Чебуркін (8), Шпаков (6 + 6 підбирань), Добринін (6 + 5 втрат ), Прошенко (4), Лопатин (2), Стародубов (2), Сопин (0), Гаглоев (0), Биков (0).

Кидки з ближньої та середньої дистанцій: 20/46 (43,5%) - 15/38 (39,5%)

Кидки з дальньої дистанції: 6/22 (27,3%) - 6/21 (28,6%)

Штрафні кидки: 19/26 (73,1%) - 21/28 (75%)

Підбирання: 36-50; Передачі: 13-13; Втрати: 11-19

Ця ж новина на Спорт bigmir) net: Кадетський Євробаскет в Києві. Україна переграє Росію