Євробаскет-2013. Неймовірна перемога України над Польщею!

24 серпня 2013, 08:49
0
31
Збірна України виграла у Польщі

Поступаючись чотирьма очками за шість секунд до фінальної сирени команда Майка Фретелло драматично зуміла вирвати перемогу над Польщею. Баззер-біттер на рахунку Джетера.

Від самого початку поєдинку поляки передбачувано стали завантажувати м'яч під кільце на Марціна Гортата, якому з перших хвилин протистояв наш Кирило Натяжко. І, треба сказати, у цій дуелі українець виглядав непереконливо. У всякому разі в захисті. Польський центровий Фінікса став головною фігурою Кадри в першій половині матчу - як тільки Марцін отримував м'яч, перед ним відразу виникали два наших гравці, а далі він без проблем віддавав круглого на периметр, де найчастіше Понітка розстрілював українське кільце. Якщо підопічні Майка Фрателла не здвоювались на Гортаті, за рахунок класу йому не становило жодних проблем розібратися з Натяжко. Крім цього, бігмен Азовмаша ще й віддав кілька "своїх" підбирань полякам. Так, з 40 очок господарів у першій половині 26 на рахунку пари Гортат (14) - Понітка (12). Словом, Дірк Бауерманн не став вигадувати велосипед і чітко зіграв своїм козирем.

Козирем ж України в нападі став... Кирило Натяжко, який немов оживає в збірній (торішня кваліфікація на Євробаскет - тому підтвердження). Молодий "центр" відмінно проявив себе в атаці, забиваючи як із середньої дистанції, так і з-під кільця. У першій чверті двома триочковими Україні допоміг Пух Джетер, але потім американець відразу ж заробив два фоли і сів відпочивати. Замість нього дуже вдало у гру увійшов розігруючий Дніпра Олександр Мішула - і саме він став другим козирем нашої команди в першій половині зустрічі. Молодому захиснику вдавалися як триочкові влучення, непогані проходи, так і гострі передачі на партнерів. У середині другої чверті знову спробував вступити в гру Джетер, але зігравши близько хвилини отримав третій фол і знову був змушений присісти. А поки Юджин відпочивав, молодим Натяжко і Мішулі відмінно допоміг Сергій Гладирь, який видав класний відрізок у середині другої чверті. У підсумку, на другу половину українці пішли поступаючись полякам одним очком.

Продовжилася гра сумбурно. У цьому сумбурі команда Майка Фрателло не зуміла реалізувати свої шанси під кільце і ​​з периметра, а поляки у швидких проривах під кільце оформили ривок 6:0 - тайм-аут. Командними зусиллями "жовто-синім" (а в цьому матчі чомусь "сірим") вдалося підтягнутися у рахунку, але ненадовго. Черговий ривок Польща організувала за допомогою своїх снайперів, які відмінно розкидали м'яч по периметру і атакували. Коли різниця збільшилася до десяти очок, Фрателло взяв черговий тайм-аут, але не допомогло. Польща продовжила грати в тому ж ключі і вантажити очки в наше кільце з периметра після красивих багатоходівок, а відповідь за Україну тримав Джетер, який двічі потрапивши з семи-восьми метрів через руки. Ось такий контраст. І якби не ці попадання, розрив став би катастрофічним. А так, на останню чверть Україна йшла поступаючись всіма тими ж десятьма пунктами.

На початку останньої десятихвилинки хоч щось виходило лише у Натяжка, який навіть примудрився забити здалеку, але цей локальний успіх меркне на тлі факту, що Польща збільшила розрив до 14 пунктів, а грати залишалося лише сім хвилин. При цьому, Бауерманн особливо не міняв тактику - Кадра ганяла українських захисників по периметру, реалізовуючи дальні кидки. Тим не менш, підопічні Майка Фрателло вчасно усвідомили що відбувається і заграли більш згуртовано у захисті, і агресивніше в атаці. Розрив почав скорочуватися, причому дуже швидко. За три хвилини зусиллями Джетера і компанії нам вдалося відіграти одинадцять очок і наблизитися до господарів в рахунку на три пункти. Наставник гостей взяв тайм-аут, після якого його збірна постала у всій красі, а її ватажком вже не вперше в цьому матчі став "маленький" Матеуш Понітка. За півтори хвилини молодий поляк набрав 6 пунктів і відкинув нас на дев'ять очок за 2 з половиною хвилини до фінальної сирени.

Але Україна не збиралася здаватися. Завів всіх на боротьбу молодий Олександр Мішула, який спочатку влучив важкий середній, а потім у боротьбі під кільцем з польськими гігантами виборов право пробивати два штрафних - обидва в ціль. І ось, за 35 секунд до фінальної сирени, Кирило Натяжко стає на лінію і скорочує відставання "жовто-синіх" до чотирьох очок. Наші гравці не стали фолити і дали Шубарге використовувати весь час на атаку, а кидок польського плеймейкера виявився мимо цілі. Коли Максим Корнієнко підібрав м'яч, залишалося шість секунд до кінця матчу. Наш "великий" віддав круглого Гладирю, Сергій примчав до трьохочковой лінії, обманним рухом прибрав опонента, і з відхиленням забив триочковий - 83:82 за дві секунди. Тайм-ауту не послідував. Ледь не вся наша п'ятірка стала агресивно пресингувати поляків на вкиданні за лицьової, і Кошарек помилився. Взлетівший вгору м'яч підхопив Пух Джетер, який встиг зробити кілька кроків до лінії штрафних, зависнути в повітрі, і подарувати Україні феноменальну перемогу!

Польща - Україна 83:84 (21:21, 19:18, 27:18, 16:27)

П: Понітка (23), Гортат (18 + 5 підбирань + 2 блок-шоти), Чілінскі (12), Шубарга (8), Вачінскі (7), Замойські (6), Кошарек (6 + 5 підбирань), Карновські ( 3), Ігнерскі (0), Келаті (0).

У: Джетер (23), Липовий (5), Гладир (15 + 3 перехоплення + 4 втрати), Корнієнко (5), Натяжко (18 + 7 підбирань) - старт; Мішула (14), Пустовий (2), Пустозвонов ( 2), Глєбов (0), Тимофеєнко (0), Стефанишин (0), Забірченко (0).

Кидки з ближньої та середньої дистанцій: 15/28 (53,6%) - 17/41 (41,5%)

Кидки з дальньої дистанції: 10/20 (50%) - 11/20 (55%)

Штрафні кидки: 23/30 (76,7%) - 17/18 (94,4%)

Підбирання: 28-24; Передачі: 12-14; Втрати: 17-16

Ця ж новина на Спорт bigmir)net: Євробаскет-2013. Неймовірна перемога України над Польщею!