Євробаскет-2013. Збірна Франції вперше стала чемпіоном Європи

0
53
Франція у фіналі чемпіонату Європи виявилася сильнішою від Литви

У фінальному матчі Євробаскету французи дуже впевнено переграли литовців.

Матч Франції проти Литви очікувався з великим нетерпінням не тільки тому, що це фінал Євробаскету. У цьому поєдинку навіть фахівці не могли виділити явного фаворита, що робило зустріч прекрасно непередбачуваною. Головний інтерес полягав у тому, чи впорається Литва з Тоні Паркером. Виявилося ж, що це було навіть не питання. "Триколірні" прекрасно виконали домашнє завдання, і роль їхнього лідера в побудові атак скоротилася до межі.

Тоні під свою опіку відразу ж узяв Рональдас Сейбутіс, але у складі Франції знайшлися й інші люди, які могли систематично набирати очки. Насамперед, йдеться про Ніколя Батюма - форвард провів весь у чемпіонат у тіні своїх більш зіркових партнерів, але сьогодні став одним з головних фундаторів перемоги Франції. У першій чверті він набирав очки через дуги, здійснював результативні проходи до кільця, а в обороні працював проти Мантаса Кальніетіса.

Так Франція із самого початку матчу спромоглася не відпустити суперника у відрив, при тому, що у Тоні Паркера гра зовсім не клеїлася - лише 1/5 з гри в першій чверті. Головна заслуга "синьо-білих-червоних" - вони змогли відсунути литовців від свого щита. Проходи у команди Казлаускаса під кільце суперника виходили вкрай рідко, а більшість закидів м'яча на Даріуша Лавриновича завершувалися втратами.

Франція ж за можливості намагалася завершувати атаки за допомогою транзишн, і саме це дозволило їй відірватися 15:10. Утім, у Литви знайшлася людина, яка змогла повести за собою збірну. Як і в півфінальному матчі з Хорватією, гру на себе взяв Лінас Клейза. Його вісім очок поспіль дозволили "жовто-зеленим" знову повести в рахунку, а "двійка" від Кальніетіса повела Литву на першу перерву між чвертями за рахунку 19:22.

У другій чверті головний тренер Франції Венсан Кольє прибрав Тоні Паркера з майданчика, але його команді це ніяк не зашкодило. Перед матчем вважалося, що більш довгою лавою володіють прибалтійці, але на справі саме французькі резервісти опинилися сьогодні сильніше. Діо, Пьєтрус і Петро провели прекрасний відрізок у нападі, реалізовуючи більшість своїх кидків. У захисті ж вони не справлялися лише з Клейзою, очки якого дозволяли Литві перебувати у грі.

Але щойно Клейза сів на лавку, литовські справи розладналися. У цей же час Йонас Казлаускас перший раз випустив на майданчик Йонаса Валанчюнаса, але центровий литовець замість того, щоб додати своїй команді сили, просто розгубився, і вже через дві хвилини знову вирушив до інших запасних. Казлаускас знову випустив Клейзу, але така явно незапланована заміна свідчила лише про те, що у Литви у цьому матчі серйозні проблеми.

Проблеми справді були. Сьогодні жоден з центрових "жовто-зелених" не допоміг команді - більш швидкі французи встигали раніше на підбори, а там де не встигали, м'ячі забирали Борис Діао або Алексіс Ажинка. За підсумками першої половини гри Франція несподівано вела за зібраними відскоків від щита - 19:9, причому Литва не взяла жодного підбору на чужому щиті. Гірше інше - сьогодні м'яч просто не доходив до литовських "великих", чому провиною, звісно, щільний французький захист.

Інша проблема Литви - щільна опіка снайперів. Йонас Мачюліс, наприклад, так і не отримав сьогодні можливість набирати очки з дистанції, а вихід на майданчик інших снайперів на кшталт Томаса Делінікайтіса виглядав абсолютно марним.

Поки Литва намагалася вирішити ці проблеми, Венсан Колле повернув на майданчик Ніколя Батума, і у того "​​пішло". Три поспіль триочкових і одна "двійка" від нього вивели Францію вперед - 43:34. Повернувшись на майданчик, Паркер разом з Петро і Діо довершили фантастичний ривок "триколірних" - 21:3!

Не варто було очікувати, що після перерви Литва зможе щось змінити в матчі. Власне, так і вийшло. Франція впевнено утримувала різницю в рахунку, регулярно набираючи очки. На цей раз "зіркою" чверті став Борис Діао, що регулярно вражав кільце суперника з ближньої та середньої дистанції. Саме він довів справу до двадцятиочкової різниці в поєдинку, і з плином часу ставало дедалі більше зрозуміло, що Литві сьогодні залишається боротися лише за престиж.

Вже в останній чверті Казлаускас знову випустив на майданчик Валанчюнаса, ввів у гру Мотеюнаса, але вони обидва нічого путнього зробити для своїх партнерів не змогли. Та й навряд чи могли - Франція переконливо доводила справу до чемпіонства, а Литва не менш переконливо віддавала гру. Тому остання десятихвилинка запам'яталася лише вісьмома очками Тоні Паркера, який так сьогодні зміг стати третім гравцем за результативністю у складі своєї збірної.

Франція - чемпіон, і чемпіон абсолютно заслужений! Удвічі приємно, що перемога дісталася і Тоні Паркеру - одному з головних ветеранів Євробаскету, лідер "триколірних" давно заслужив виграти найпрестижніший турнір континенту. А ще варто зазначити, що у збірної Франції є чудова команда, яка своєю прекрасною "хімією" закохала в себе половину баскетбольного континенту!

Франція - Литва - 80:66 (19:22, 21:12, 18:16, 12:16)

Ф: Паркер (12), Желабаль (7), Батюм (17+6 підборів), Діао (15+5 підборів +4 передачі), Ажинка (4+10 підборів) - старт; Петро (8), Пьєтрус (6), Діо(5), Де Коло (4+ 6 підборів), Лаувернь (2), Хойртель (0), Каюда (0).

Л: Кальніетіс (19), Сейбутіс (10), Мачюліс (7+6 підборів), Клейза (20+5 підборів), Д. Лавринович (7) - старт; Почюс (3), Явтокас (0), Валанчюнас (0), Кузмінскас (0), Мотеюнас (0).

Кидки з ближньої та середньої дистанцій : 29/50 (58,0%) - 15/34 (44,1%)

Кидки з дальньої дистанції: 5/21 (23,8%) -7/20 ( 35,0%)

Штрафні кидки : 7/7 (100 %) - 15/19 (78,9 %)

Підбори : 42-25; передачі: 16-9 ; втрати : 9-10

За матеріалами:  iSport.ua