Будівельник стартує в Євролізі з поразки від Фенербахче

17 жовтня 2013, 20:52
0
106
Будівельник програв Фенербахче

У четвер, 17 жовтня, київський Будівельник програв перший матч групового етапу Суперліги, поступившись турецькому Фенербахче. Проваливши останню чверть, кияни втратили перемогу.

Будівельник - Фенербахче - 84:102 (15:18, 28:23, 34:30, 7:31)

Будівельник: Ейхерн (16), Доунс (7), Мінарді (7 + 5 передач), Саммерс (12), Лавринович (21) - старт; Стрелніекс (14 + 5 передач ), Анісімов (3), Анікієнко (2), Дроздов (0), Горбенко (0), Лебединцев (0).

Фенербахче: Сіпахі (2), Богданович (21), Махмутоглу (12), Б’єліца (11 + 6 підборів), Відмара (9 + 6 підборів), - старт; Прелдзіч (14 + 5 підборів + 6 передач), Клейза (12), Маккалебб (11), Жоріч (10).

Джампбол виграли гості, але перша атака турецької команди закінчилася промахом, тим же відповіли і будівельники після неточного кидка з-під кільця від Лавриновича. Розмочили рахунок все ж баскетболісти Фенербахче потраплянням за дуги Махмутоглу, а перші бали в євроліговій історії Будівельника записав на свій рахунок Саммерс, смачно вколотивши м'яч зверху. Вперше вийти вперед кияни змогли після сольного рейду в у зону Ейхерн, але два влучення поспіль від Богдановича повернули невеликий гандикап туркам - 7:10. Хвилинна перерва від Багатскіса пішла на користь українському колективу. Доунс і Лавринович двічі були точні під кільця і Будівельник знову опинився попереду. Кінцівка чверті пройшла досить знервовано, команди багато помилялися, все ж трохи більш вдалими виявилися баскетболісти турецького клубу. Кілька провалів у захисті у киян дозволили візитерам завершити дебютну чверть з рахунком 15:18.

Будівельник вперше зіграє у груповому етапі найпрестижнішого турніру Європи

Другу чверть відкрив точний кидок з-під кільця Стрелніекса після передачі Анісімова, але в атаці у відповідь Жоріч грамотно зіграв спиною у трисекундній зоні і спокійно поклав м'яч у кошик зверху. Суперники в дебюті чверті поперемінно атакували результативно, тому різниця в рахунку не перевищувала 2-3 очок. Дві точні атаки за дуги від Ейхерн зробили рахунок 29:26 на користь команди Багатскіса, а вже через дві хвилини агресивний прохід у трьохсекундну зону і яскравий данк від Лавриновича змусив Обрадовича скористатися правом на тайм-аут. За дві атаки гості змогли повністю ліквідувати відставання і навіть мінімально вийти вперед. Кінцівка періоду знову перетворилася на результативний розмін, який на цей раз більше на руку виявився українському колективу. Завершили першу половину два точних штрафних від Ріккі Мінарді - 43:41.

Трійка Ейхерн довела перевагу киян до рекордних +5 на початку третьої десятихвилинки, але Богданович та Клейза змогли відновити рівновагу. Команди по черзі атакували результативно, варто було Ейхерну або Саммерсу завершити атаку результативно, як тут же була відповідь від Богдановича і Жоріча у вигляді набраних очок. Черговий рейд під щит Лавриновича і реалізований штрафний від Анісімова зробили рахунок 60:57 на користь Будівельника, а три з фолом Даріуша просто підірвали трибуни Палацу Спорту - 64:57. Клейза і Богданович не дали киянам піти у відрив, набравши чергові очки, господарі ж продовжували загравати під кільцем Лавриновича, який діяв досить впевнено. На останню перерву суперників відправив Саммерс, який реалізував за 2 секунди до сирени кидок з кута майданчика - 77:71.

Продовжував феєрію на майданчику Лавринович, забиваючи практично все. Крім того, діяв корисно литовець і в захисті, збираючи відскоки під своїм щитом. Будівельник, здавалося, володів ініціативою, утримуючи суперника на відстані в 5-6 очок, але дві поспішні наддалекі спроби Ейхерна дозволили гостям вчинити міні ривок і відновити рівновагу після кидка Відмара - 79:79. Все той же Відмар наступну атаку киян перетворив на перехоплення і легкі набрані очки у відриві. Увінчали ривок 2:14 для Фенербахче точні атаки Маккалеба і Прелджіча (79:85). Можливо, в кінцівці матчу позначилася відсутність досвіду у Будівельника, низка втрат і поспішних атак в останні три хвилини дозволили гостям збільшити власну перевагу до +9 і тут-то стало зрозуміло, що здійснити ще один міні-подвиг дебютанту Євроліги не вдасться. Турки спокійно довели матч до перемоги, завершивши зустріч з рахунком 84:102.

Ця ж новина на Спорт bigmir ) net: Будівельник стартує в Євролізі з поразки від Фенербахче

За матеріалами: sport.ua