Будівельник програв московському ЦСКА матч Євроліги

25 жовтня 2013, 21:40
0
160
Будівельник не зміг обіграти ЦСКА

У п'ятницю, 25 жовтня, київський Будівельник програв другий матч групового турніру Євроліги, поступившись у Москві ЦСКА.

Зазнавши прикрої, але повністю закономірна поразка в дебютному у власній історії матчі Євроліги від Фенербахче, Будівельник горів бажанням реабілітуватися за невдачу в Москві, де до своїх суперників ЦСКА завжди ставиться виключно негостинно. Гра команди Етторе Мессіни в дебюті сезону нехай і далека від ідеальної, але свої матчі армійці не віддають, а опоненти ідентичного калібру дворазовому тріумфатору найсильнішого клубного турніру Старого Світу поки що не траплялися. Та й чи багато їх взагалі на континенті, таких опонентів?!

Підопічні Айнарса Багатскіса в дебюті позначили свій намір ним стати, навіть незважаючи на загадкову відсутність у складі американського захисника Блейка Ехерн. Чи не провалилися у дебюті, забили кілька непростих м'ячів і епізодами абсолютно не поступалися у класі (про бажання і мови бути не може: з мотивацією у команди все в повному порядку) - звідси і лідерство українського чемпіона в рахунку практично всієї першої чверті. Яніс Стрелніекс і Артур Дроздов користувалися найслабшими ділянками оборонами ЦСКА, периметром, місцями непогано працював зонний захист "будівельників", і цифри 11:18 на табло після "енд- вана" Ріккі Мінарді виглядали цілком закономірними.

І продовжувати б киянам у тому ж дусі, але після півхвилинного телевізійного тайм-ауту хлопці Багатскіса трохи підсіли, а ЦСКА цим не забув скористатися. Кілька хвилин без єдиного набраного очка дозволили армійцям підтягнутися до суперника в рахунку і піти на першу перерву, програючи лише "-1". Героєм відрізка став американський "маленький" армієць Джеремі Паргу, результативно атакував двічі поспіль.

Друга десятихвилинка складалася зовсім не за сценарієм Багатскіса. Його підопічні загрузли в жорсткому захисті господарів, Саммерс часто невиправдано перетягував на себе ковдру. Лавринович нарвався на блок-шот від литовця, якому значно поступається у габаритах, але який володіє феноменальним атлетизмом Кайла Хайнса, а далека артилерія відмовила в принципі. Добре, що оборона, нехай і з серйозними проблемами, але з натиском ЦСКА справлялася, а Ненад Крстіч через раз мазав свої штрафні кидки - 32:27 перед великою перервою абсолютно не виглядали катастрофою. Підопічні Мессіни в лідери вийшли, але і втрат допускали забагато, і взагалі не були схожі на одного з головних фаворитів Євроліги.

Після п'ятнадцятихвилинного відпочинку любителів баскетболу очікували приголомшливі "гойдалки". Багатскіс, очевидно, по максимуму накрутив своїх хлопців у перерві, і Будівельник видав ривок 2:9. Виконував соло Даріуш Лавринович: тут був і симпатичний напівкрюк, і потрапляння здалеку - загалом, повний набір! Але знову повторився сценарій першої чверті. ЦСКА кілька разів вдалося втекти у швидкі відриви, що стали нагородою за самовіддану роботу на своїй половині майданчика, найважчий дальній забив Мілош Теодосіч, а Аарон Джексон максимально ефективно провів свій відрізок часу на майданчику, не раз асистував партнерам.

Тренерський штаб "будівельників" взяв тайм-аут, і посилка Сергія Горбенка відразу після нього припала як не можна до речі. На жаль, логічного і настільки бажаного продовження за нею не послідувало. Михайло Анісімов не допрацьовує у "фарбі", де знаходив себе Крстіч, Хайнс і Джексон оформили ефектний алле-уп - 49:44 перед останньою паузою в основний час поєдинку.

А на заключну чверть Будівельника знову не вистачило. Непрості два пункти Міки Доунса, який із трьох перших відрізків залишив вкрай суперечливе враження своєю грою на різних кінцях майданчика, виглядали краплею у морі. Тим паче, що у ЦСКА пройшло відразу кілька поспіль відривів - 55:46 перед ще однією хвилиною Багатскіса. За ним пішов складний прохід Стрелніекса, й інтрига начебто відродилася ...

Але немов чорт з табакерки, з нізвідки на перші ролі вийшов Віктор Хряпа. 35 хвилин капітан ЦСКА фактично провалював поєдинок, маючи у своєму "активі" лише три персональних зауваження, але Майстром він навіть у таких випадках залишається з великої літери. Два поспіль точних дальніх (на периметрі у четвертій чверті Будівельник захищався, м'яко кажучи, огидно, постійно залишаючи неприкритими гравців суперника), і ще декілька середніх фактично визначили результат поєдинку на користь армійців. І як би крутий не був у цьому відрізку Міка Доунс, який чотири рази потрапив за якихось п'ять хвилин і який додав до цього смачний блок-шот, врятувати поєдинок у дві руки він банально не міг - суперник сьогодні був для цього найбільш невідповідний. Та й втрати в атаці кияни допускали. Виключно образливі. У найважливіші секунди ...

Добив Будівельник Олександр Каун, також залишив все найсмачніше від себе на заключні хвилини поєдинку. "Енд- ван", снайперська точність з лінії штрафних, найкрутіший блок, і за хвилину до фінальної сирени Багатскіс відправив Костянтина Анікієнка на майданчик набиратися досвіду виступів на рівні Євроліги. 72:67 - Будівельник виглядав дуже гідно, бився із грандом європейського баскетболу, але все одно поступився. Київській команді банально не вистачило стабільності, яка приходить лише з досвідом і, природно, помилками. Далі "будівельників" чекає Партизан, один із головних конкурентів у боротьбі за путівку до Топ-16. Іспити на міцність хай і не на "відмінно", але здані. Прийшов час перемагати.

ЦСКА - Будівельник 72:67 ( 17:18, 15:9, 17:17, 23:23 )

ЦСКА: Парго (8), Теодосич (14 + 5 підбирань + 6 передач + 4 втрати), Уімс (0), Хряпа (10), Каун (9)  - старт; Хайнс (8 + 7 підборів + 3 блок - шоти), Міцов (8 + 6 підборів), Джексон (6 + 5 передач + 4 перехоплення), Крстіч (6 + 7 підборів), Фрідзон (3).

Б : Стрелніекс (7 + 5 підборів + 6 передач + 4 втрати), Доунс (23 + 4 передачі), Дроздов (5 + 4 перехоплення), Саммерс (9 + 4 перехоплення), Лавринович (11) - старт; Мінарді (9), Горбенко (3), Анісімов (0), Лебединцев (0), Тищенко (0), Анікієнко (0).

Двоочкові кидки: 22/40 (55% ) - 18 /39 ( 46%)

Триочкові кидки: 7/21 (33% ) - 8 /21 ( 38%)

Штрафні кидки: 7/9 (77% ) - 7 /10 ( 70%)

Підбори: 38-28; Передачі: 18-12; Втрати: 16-13

За матеріалами: iSport.ua