Київський Будівельник здобув історичну перемогу в Євролізі

Sport bigmir,  31 жовтня 2013, 22:40
0
200
Будівельник здобув історичну перемогу над Партизаном

У четвер, 31-го жовтня, київський Будівельник вперше переміг у матчі найкращого клубного баскетбольного турніру Європи, обігравши булградській Партизан.

Багато в чому ця зустріч мала стати визначальною для команди Багатскіса в боротьбі за місце в наступному раунді.

Джампбол залишився за господарями паркету, але завершити атаку точно не вдалося, тим же відповіли і гравці Партизана. Розмочити рахунок змогли все ж кияни, через півтори хвилини попаданням з середньої дистанції відзначився Саммерс. Отримати комфортні +5 "будівельники" змогли після попадання з-за дуги Доунса і данка у відриві Дроздова – 7:02. Будівельнику вдалося в захисті відтіснити "великих" суперників від "фарби", а кидки з середньої дистанції від сербів мети не досягали. До середини десятихвилинки Дроздов отримав другий фол, який, до того ж, виявився ще й неспортивним, що дало можливість Кінсі двічі потрапити з лінії, а потім і Гагічу забити з-під кільця – 9:08. Будівельник продовжував залишатися попереду за рахунок результативних кидків Саммерса і Ейхерна, а ось у белградців все так само активний був Кінсі, який раз у раз змушував "будівельників" збирати персональні зауваження. Кидок з середньої дистанції від Богдановича за 2:15 до кінця чверті запалив на табло Палацу Спорту 15:15. Розмін атаками Мінарді і Кінсі відправив команди на першу коротку перерву за рівного рахунку.

Другу чверть для Будівельника почав Лавринович, а от гості відповіли силовим проходом під кільце Милославовича.
У захисті український колектив вирішив запропонувати супернику зону, але вже після того, як сербам вдалися дві атаки, знову команда Багатскіса перейшла до персональної опіки. Лавринович  забивав як з дистанції, так і після власних підбирань на чужому щиті. Тим не менш, Партизан далеко суперника не відпускав, відповідаючи попаданням на попадання. Ще один неспортивний фол Доунса в середині другого періоду на Шаличе зробив рахунок 32:31. Зонний захист сербів і кілька втрат поспіль від Будівельника вивели вперед гостей на три очки, проте в наступній же атаці після власного підбору ендуан Лавриновича зробив рахунок 37:37. Яскравий данк Саммерса після проходу в лицьову завершив першу половину з рахунком 44:42 на користь господарів паркету.

Триочкове попадання Мінарда на початку другої половини зробило +5 для Будівельника і цифри на табло застигли на довгих три хвилини. Розмочив "мовчання" Кінсі , в черговий раз розгойдавши опонента і реалізувавши кидок з середньої. Продовжував дивувати Лавринович, який встигав забивати в атаці на будь-який смак, та й у захисті відпрацьовувати сповна. Попадання Даріуша зробило рахунок 52:46, після чого пішов тайм-аут від наставника Партизана. Кілька точних штрафних і точний кидок Милославлевича скоротили відставання гостей до одного бала, Будівельник же продовжував в атаці завершувати всі втратами і непотрібними кидками з опором. Все той же Милославлевич хвилину потому вивів вперед свою команду – 52:53, а в останній атаці Горбенко не потрапив відкритий кидок з кута майданчика.

З початку четвертої десятихвилинки на паркет повернувся Лавринович, саме литовський легіонер Будівельника кидком з лінії відновив рівновагу.
Повернути невелику перевагу українські баскетболісти змогли після трійок Саммерса і Стрелніекса - 61:55. Підтримав партнерів по команді в тому ж компоненті Лавринович, у гостей же продовжував турбувати оборону суперника Кінсі. Два з фолом Милославлевича знову повернули "баскетбольні гойдалки", в черговий раз скоротивши різницю в рахунку до двох очок, але підібратися ближче Будівельник опонентові не дозволив. Кілька важливих підбирань у захисті Саммерса і холоднокровність при виконанні штрафних збільшили різницю в рахунку для господарів паркету до восьми очок за 2 хвилини до сирени (70:62). Непоганий відрізок видав Богданович, 2 +3 якого зробили рахунок 72:69, але штрафні Саммерса вирішили результат поєдинку на користь киян - 74:69.

Будівельник - Партизан 74:69 (17:17, 27:25, 8:11, 22:16)

Будівельник: Стрелніекс (5 + 4 передачі), Доунс (7), Дроздов (4 + 7 підбирань + 4 втрати), Саммерс (15 + 7 підбирань), Лавринович (22 + 8 підбирань) - старт; Мінарді (10), Ехерн (9 + 4 передачі), Анісімов (2), Горбенко (0).

Партизан: Вестерманн (5), Милосавлевич (15), Кінсі (16), Ловернь (2 +13 підбирань), Муслім (4) - старт; Богданович (15), Гагич (7 +7 підбирань), Шалич (5), Далла (0).

За матеріалами: sport.ua

За матеріалами: СПОРТ bigmir)net/sport.bigmir.net