Баскетбол: Будівельник інфарктного перемагає, Хімік розгромлений у Македонії

Sport bigmir,  13 лютого 2014, 10:02
0
179
Будівельник виграв важливий матч у Єврокубку

Чемпіони Суперліги змогли утримати переможний рахунок у грі з турецькою командою, тоді як южненці погіршили шанси на прохід з групи.

Незважаючи на домашню перевагу Будівельника, не варто було недооцінювати турецьку команду. Банвіт за всіма статтями переграв "будівельників" у першій грі і явно не збирався сьогодні програвати, та ще й з різницею у більш, ніж 7 очок, що необхідно киянам.

Як і очікувалося, головну ставку в нападі гості зробили на своїх "великих". Вже перші хвилини матчу показали, наскільки це може бути виправдане. Навіть без Чака Девіса турки регулярно завантажували у "фарбі" своїх "великих" - Куко і Озера. В результаті гості швидко набрали дев'ять очок і обмалювали невелику перевагу.

Будівельник спочатку набирав очки завдяки індивідуальним діям Яніса Стрелнієкса і Ріки Мінарді. Кадрово в перші хвилини Будівельник виглядав цікавіше, зате Банвіт зміг нейтралізувати Даріуша Лавриновича. У захисті він зіграв не так ефективно, як міг би, а в атаці за чверть набрав лише два очки.

І, тим не менше, Будівельник зміг виграти першу чверть.Відхід з майданчика Лавриновича зіграв лише на руку команді Айнарса Багатскіса, вона включила швидкість, почали з'являтися комбінації і вільні кидки. В результаті триочковий Дроздова закрив першу чверть рахунком 20:16.

У другій десятихвилинці Будівельник продовжив нарощувати потужності. Ерман Куко швидко отримав два фоли, і передня лінія Банвіта у вигляді Девіса і Чанекіна виглядала вже не так небезпечно, як у першій чверті. До 12-ї хвилині матчу "будівельники" перший раз "пробили потрібну фору", але могли б вести навіть з великою перевагою, якби не кілька поспішних дій у швидкому нападі від Мінарді і Ехерн.

Після того, як Будівельник повів з різницею в 11 очок, Банвіт знову почав прокидатися. Кит Сіммонс набрав п'ять очок поспіль, але головне - "будівельники" почали частіше поступатися в боротьбі під своїм щитом. Враховуючи, що господарі дуже швидко набрали чотири командних фоли, ситуація не виглядала оптимістичною. Коли ж Лавринович заробив третій персональне порушення (досить спірне, але все ж), а Озер набрав одне очко з лінії штрафних, різниця скоротилася до чотирьох балів. І, тим не менше, Айнарс Багатскіс брати тайм-аут не поспішав.

Спочатку Ехерн начебто довів правоту тренера, збільшивши різницю до 9 балів, але тут же Банвіт знову скоротив оставаніе до п'яти очок. Послідував мікроперерив. Гості, треба віддати їм належне, в кінцівці чверті захищалися непогано, але "будівельникам" допоміг Яніс Стрелніекс, що встановив своїм триочковим рахунок 35:28.

Після перерви Банвіт нічого нового запропонувати Будівельнику не зміг. Турки стали частіше загравати в "фарбі" Чака Девіса, але американський азербайджанець продовжував провалювати матч. Мало що виходило і у Самі Мехія, внаслідок чого основний тягар відповідальності за набрані очки Банвіта взяв на себе Ерл Роуленд. Головне, що виходило у гостей - агресивно працювати в захисті. Звідси ж іноді з'являлися швидкі відриви турків, яке завершувалися набраними очками. Ніяк інакше у Банвіта закидати м'яч у кільце "будівельників" не виходило. І, тим не менше, за три хвилини до кінця періоду різниця в рахунку знову скоротилася до чотирьох пунктів.

У Будівельнику в цей час чудово виглядав Саммерс, але і він поодинці не міг тягнути "будівельників". Водночас міцна захист Банвіта продовжувала приносити плоди - Мехія в черговому відриві нарешті реалізував триочковий, і Банвіт наблизився до господарів на відстань одного середнього кидка.

Вже на початку останньої чверті стало ясно, що за необхідну різницю Будівельник сьогодні боротися навряд чи буде - тут би просто виграти матч. Гра проходила в режимі "гойдалок" - рідкісні два очки в одну сторону, настільки ж рідкісні - в іншу. Головне, Будівельник продовжував лідирувати, хоча тепер навряд чи міг вирватися з діапазону 1-3 очки.

Все перевернулося з голови на ноги, коли до кінця гри залишалася хвилина. Яніс Стрелніекс не реалізував триочковий, а в повторній швидкій атаці Кит Сіммонс майже що з кута майданчика забив "троячки" - 59:56 вже на користь Банвіта! Тільки тоді Будівельник нарешті прокинувся - спочатку два очки зі штрафних набрав провів не найкращий матч Даріуш Лавринович, потім команда Багатскіса вдало відзахищалася, а за 15 секунд до фінальної сирени Рікі Мінарді знову вивів "будівельників" вперед -60:59!

Останні сім секунд матчу стали інфарктними для всіх уболівальників Будівельника. У Банвіта взяв на себе гру Самі Мехія, він у протистоянні зі Стрелніексом зміг викинути м'яч в кільце, але не влучив. В результаті Будівельник отримав складну перемогу, яка наближає його до плей-оф Єврокубка.

Будівельник - Банвіт - 60:59 (20:16, 15:12, 13:17, 12:14)

Буд: Стрелніекс (13), Мінарді (7 + 6 підбирань + 7 підбирань), Дроздов (7 + 7 підбирань + 2 блок-шоти), Саммерс (10 + 7 підбирань + 6 втрат), Лавринович (6 + 9 підборів) - старт; Анісімов (9), Ехерн (8 + 4 втрати), Шаленга (0)

Бан: Роуленд (16 + 6 підбирань), Мехія (14 + 7 підбирань + 3 перехоплення), Вейселоглу (3), Озер (3), Куко (6) - старт; Сіммонс (10), Девіс (7 + 5 підборів + 4 втрати), Аміну (0), Маркович (0), Чентекін (0), Препелич (0).

Двоочкові кидки: 20/30 (66%) - 18/44 (40%)

Триочкові кидки: 4/19 (21%) - 5/16 (31%)

Штрафні кидки: 8/9 (88%) - 8/15 (53%)

Підбирання: 35-26; Передачі: 15-9; Втрати: 20-10

Хімік стартував непереконливо. Вони досить легко реалізували кілька стартових атак і захопили лідерство 9:2. Карліс Муйжніекс не став брати тайм-аут. Сербів вів за собою реактивний Марко Маринович, який незабаром забив триочковий, але перед цим був далекий від Роландса Фрейманіса. Гості увійшли в гру, агресивніше стали йти під кільце, але лідирували все ще господарі.

Необов'язкові фоли українського клубу в захисті ближче до кінця чверті допомогли "біло-червоним" знову захопити колишнє лідерство. Після легкого "лей-апу" Стефана Бірчевича перевага Раднічек склала сім пунктів - тут Муйжніекс попросив "хвилину". В цілому, підопічні Мирослава Ніколича кожен раз пропонували супернику щось нове в нападі, а южненці намагалися вирішувати один в один з не самих вигідних позицій. Підсумок - "-11" для нашого клубу перед другою чвертю.

Далі ситуація в кращу сторону для Хіміка не змінювалася. Ті кидки, які серби дозволили виконати Хіміку з відкритих позицій, южненці не забили, а дві спроби Олександра Рябчука за дуги взагалі заблокували. Один в один як і раніше було важко. Запам'ятався тільки Пол Ділейні. Маринович і ко водночас вбивали "біло-зелених" простими пік-н-ролами і пік-н-попами. Ті нічого не могли з цим зробити, і в атаці все так же мучилися. При вже катастрофічних "-17" Муйжніекс взяв ще один тайм-аут.

Словом, серби просто розривали Хіміка у всіх компонентах, причому візуально це виглядало дуже легко - простими "двійками" на швидкості. Деякі статистичні дані за підсумками першої половини: підбори - 19:6, штрафні Раднічек - 17/20. На велику перерву команда Ніколича йшла з "+22", а южненців, бездарно провели дві стартові чверті, могло врятувати тільки диво. По такій грі - без перебільшень.

Але на старті другої половини гості заграли агресивніше і ініціювали кілька втрат у гравців сербського клубу. Нарешті полетіло за дуги - забили Попов, Гейтенс і Шулер. Але Попов, як і в першій половині, скоїв ряд помилок, без яких було б ще краще. А так, южненці підійшли до позначки в "-12", але потім отримали два триочкових від Мариновича.

І на цьому сплеск гостей закінчився, пішла звична гра, на яку нашому вболівальнику дивитися було важко. Кінцівка третьої чверті для українського клубу ознаменувалася черговим провалом. На останню десятихвилинку южненці йшли з "-20" ...

В останні десять хвилин на спроби "біло-зелених" якось вплинути на результат дивитися було важко. Шулер мазав все, що міг, ніяких ідей в атаці і раніше не було. Маринович і ко без нічого доводили гру до перемоги, і ні про який камбек думати не доводилося.

На жаль, Хімік не зміг позбутися своїх проблем і провести важливий єврокубковий поєдинок на межі концентрації і своїх можливостей. Проблеми южненців розростаються, а Карліс Муйжнієкс ось уже яку гру нічого не може зробити з цим ... Попереду домашній матч зі Страсбургом, який буде вирішувати все. Що ми побачимо через тиждень у виконанні Хіміка?

Раднічки - Хімік 86:68 (25:14, 26:15, 20:22, 15:17)

Р: Маринович (16 + 6 підбирань + 13 передач + 4 втрати), Діміч (2), Калинич (13), Бркич (2), Бірчевич (18 + 8 підборів) - старт; Лешич (15), Младьян (11) , Пілчевич (5), Євтович (2), Стеванович (2), Балмазович (0).

Х: Ділейні (5 + 4 передачі), Шулер (14), Попов (6), Тревіс (3), Фрейманіс (5) - старт; Гейтенс (18), Коваленко (9), Рябчук (2), Пустовий (2 ), Завадський (2), Конєв (2), Прокопенко (0).

Двоочкові кидки: 20/33 (60%) - 17/31 (54%)

Триочкові кидки: 7/18 (38%) - 8/24 (33%)

Штрафні кидки: 25/32 (78%) - 10/16 (62%)

Підбирання: 38-20; Передачі: 22-18; Втрати: 13-11