NBA: Х'юстон вдома закриває серію з Далласом, Шпори беруть п'ятий матч

NBA: Х юстон вдома закриває серію з Далласом, Шпори беруть п ятий матч

Ракети Кевіна МакХейла нарешті зуміли пройти у другий раунд плей-оф, а Деандре Джордан "скасував" переможний кидок Блейка Гріффіна.

Х'юстон - Даллас 103: 94 (31:22, 25:28, 26:25, 21:19)

Х: Харден (28 + 8 передач + 6 втрат), Сміт (20 + 8 підбирань), Ховард (18 + 19 підбирань + 4 перехоплення + 4 блок-шоти), Джонс (15 + 5 підбирань), Аріза (5 + 11 підбирань).
Д: Елліс (25 + 7 передач + 4 перехоплення + 6 втрат), Новіцкі (22 + 14 підбирань), Аміну (14 + 9 підбирань + 5 перехоплень), Чендлер (11 + 6 підбирань).

Рахунок у серії: 4-1.

На виїзді Маверікс не вдалося повторити гру, показану на рідному паркеті в минулому матчі, хоча і Х'юстон теж не відзначався результативністю. Особливо погано у підопічних МакХейла справи йшли з штрафними кидками, з яких вони за весь матч реалізували всього 53%. За першу половину їм і зовсім вдалося покласти в кошик лише три вільних кидки з 12 спроб. Але незважаючи на подібні проблеми, Ракети в останній випустили Даллас вперед лише через чотири хвилини після початку матчу, після чого повернули собі перевагу і тримали її до самої фінальної сирени. Незадовго до кінця другої чверті гості підійшли на два пункти, але Харден реалізував дальній і відправив команди на велику перерву з більш впевненою шестиочковою перевагою.

У другій половині матчу Даллас трохи поправив свої проблеми з дальньою артилерією (4/13 після 1/13 за перші дві чверті) і зміцнив захист, дозволивши Х'юстону реалізувати тільки 36% кидків після 53% до великої перерви. Навіть Хардена вдалося стримати всього лише до 2/8, от тільки обидва попадання прилетіли в кошик Бродяг з дальньої дистанції. За п'ять хвилин до кінця матчу гостям вдалося підійти всього на 3 очки, але феноменальний фініш видав Терренс Джонс. Бігмен Рокетс за час, що залишився, набрав 10 очок, реалізувавши 4/5 з гри, а Харден підтримав його 5 очками та 2 передачами.

ЛА Кліпперс - Сан-Антоніо 107: 111 (27:22, 27:31, 28:29, 25:29)

ЛАК: Гріффін (30 + 14 підбирань + 7 передач + 4 перехоплення + 5 втрат), Джордан (21 + 14 підборів), Пол (19 + 10 передач + 5 підбирань), Редік (13).
СА: Данкан (21 +11 підбирань + 3 перехоплення), Леонард (18 + 9 підборів), Жінобілі (14 + 6 передач), Паркер (13 + 5 підбирань), Міллз (13), Діао (10 + 7 підбирань).

Рахунок у серії: 2-3.

Серія між Кліпперс і Сперс повністю виправдовує очікування щодо рівня команд і рівня баскетболу, лише в першому і третьому матчі трохи знизивши планку. Сьогоднішній матч, в свою чергу, не підвів, запам'ятавшись щільною грою і розв'язкою буквально на останніх секундах.

Результат же почав тиснути, варто було тільки Полу залишити паркет. Вже в першій чверті його відпочинок збігся з ривком Шпор 15-0. Починаючи з другої чверті, на початку якої чинні чемпіони і закінчили свій камбек, жодній команді не вдавалося відірватися більше, ніж на 8 очок, а лідер змінювався цілих 16 разів. Попович навіть знову взявся навмисне фолити на Джордана, затягнувши третю чверть на 41 хвилину реального часу. Причому основною мотивацією Поповича не був хід матчу, а скоріше бажання прибрати з гри захисного центрового, що не дозволяло Паркеру спокійно пробігати під кільце. Трохи поспостерігавши за муками свого підопічного, Ріверс все ж відправив Джордана на лавку, після чого Шпори оформили очкову перевагу, що не протрималася навіть до кінця чверті. На вирішальний відрізок команди пішли за рівного рахунку.

Атака ця мало не закінчилася повним фіаско після того, як Гріффін промазав обидва штрафних, але господарі взяли два підбори під чужим щитом поспіль, все ж поставивши на лінію холоднокровного гравця, і Барнс двома точними влучаннями скоротив відставання до мінімуму. У наступному володінні у Гріна був шанс поховати надії Кліпперса, але він змазав абсолютно відкритий триочковий. Остін Ріверс, який з якоїсь причини отримав місце на паркеті в клатч-таймі, проґавив ривок "свого" гравця, після чого Денні і отримав масу вільного простору. У каліфорнійців було право на останнє володіння, а на табло залишалося менше семи секунд до фінальної сирени. Всі чекали, що для останньої атаки м'яч віддадуть в руки Пола, але під опікою Леонарда розігруючий не зумів відкритися для вкидання, а оскільки тайм-аутів більше не залишалося, то довелося віддавати сферу тому, хто міг її прийняти. М'яч отримав Гріффін, який відразу запустив парашутик прямо через Данкана. Помаранчевий приземлився прямо на дужку, і коли здавалося, що він ось-ось опуститься до кошика, Джордан злетів вище всіх і опустив м'яч всередину. Судді відразу зафіксували нелегальний дотик, і багаторазовий повторний перегляд моменту лише підтвердив початкове рішення - м'яч ще був на дужці, і навіть більше того, швидше за все, прямував всередину.

Взяття кільця довелося скасувати (Білл Кеннеді не приховував свого задоволення, оскільки всю останню чверть Пол і Ріверс не припиняючи сперечалися з суддівською бригадою), а володіння перейшло до гостей. Ті одразу вирушили пробивати штрафні, і Грін реалізував лише один з двох. Промах припав на другу спробу, але м'яч, відскочивши, знову опинився в руках у захисника Шпор. Роль третього гравця на підборі грав Остін Ріверс, який знову проґавив Гріна, якого він повинен був тримати. В результаті довелося фолити вдруге поспіль, і Леонард двома влучними штрафними встановив фінальний рахунок зустрічі.