Хімік став чемпіоном України з баскетболу

Sport bigmir,  7 травня 2015, 08:50
0
183
Хімік виграв з рахунком 3:0 фінальну серію у Дніпра

Южненська команда в третьому матчі фінальної серії розгромила Дніпро і вперше в історії Суперліги завершила сезон, вигравши 100 відсотків ігор чемпіонату.

На жаль, третій матч фінальної серії Суперліги так і не подарував уболівальникам інтригу. Результат фінальної серії вирішився ще до великої перерви, під час якої южненський Хімік обігравав Дніпро з різницею в 17 очок.

Статистично у Хіміка не було тотальної переваги над суперником, а головне, що вдалося зробити підопічним Карліса Муйжніекса - за рахунок злагодженого захисту нівелювати весь атакуючий потенціал господарів. Загальновідомо: обороняються "біло-сині" краще, ніж нападають, але сьогодні гравці Дніпра "перевершили" самі себе. Зонна форма захисту Хіміка виявилася їм зовсім не по зубах, а триочкові кидки підопічним Хомічюса найчастіше доводилося виконувати через руки супротивників, що вилилося в підсумкові 3/13 з дальньої дистанції.

Відносно непоганою у Дніпра була лише перша чверть. Сергій Загреба на рівних боровся з Артемом Пустовим, добре працював Станіслав Тимофеєнко, і у Хіміка не було жодної переваги над Дніпром. Все змінилося на останній хвилині періоду, коли Хімік зробив свій перший ривок - важкий триочковий в кільце суперника відправив Дерек Нідхем, потім Рамон Мур розправився під кільцем Дніпра з Тимофеєнком, а закрив чверть дальнім влучанням з-за рогу Ігор Зайцев. Так, дещо нелогічно, Дніпро виграв десятихвилинку 25:17.

Як тільки почалася друга чверть, триочковий Нідхема зміцнив позиції Хіміка. Команда Хомічюса раз за разом, стикаючись з міцним захистом Хіміка, раз за разом робила складні, але дурні й неточні кидки, а южненці, у яких теж не все завжди виходило, продовжували боротися і повільно нарощувати гандикап. Ключовий момент другої чверті трапився, коли Олександр Беліков виборов під чужим кільцем важкий підбір для Хіміка, відправив м'яч у ціль і збільшив різницю до 16 очок. Дніпро усіма силами намагався скоротити відставання, але Хімік продовжував пропорційно відповідати. Другу чверть закрив триочковий Володимира Конєва через руки Олександра Сизова - так рахунок став 27:44.

Хімік вперше у своїй історії завойовує чемпіонське звання, причому це взагалі перший дорослий трофей для южненської команди! Що ж стосується Дніпра, то їм теж не варто подякувати за відмінний сезон, що включив в себе фантастичну півфінальну серію з Будівельником. І, варто зазначити, вболівальники Дніпра цілком оцінили ці старання дніпрян - навіть при катастрофічній різниці в рахунку вони продовжували підтримувати своїх гравців.

Дніпро - Хімік - 41:81 (17:25, 10:19, 7:18, 7:19)

Д: Мішула (3), Сизов (0 + 4 передачі), Мальчевський (3), Тимофеєнко (5), Загреба (13 + 5 підбирань) - старт; Ревзін (9 + 6 підбирань), Закурдаєв (3), Чигринов (2), Коренюк (2), Малюк (1), Шевченко (0), Місяць (0)

Х: Нідхем (14 + 4 передачі), Попов (6), Мур (10 + 10 підбирань + 11 передач), Корнієнко (3 + 6 підбирань), Пустовий (9) - старт; Зайцев (12), Конєв (5 + 8 підбирань), Рябчук (5), Бєліков (10 + 5 підбирань), Прокопенко (5), Петров (2), Сидоров (0)

Двоочкові кидки: 8/42 (19%) - 24/35 (69%)

Триочкові кидки: 4/20 (20%) - 8/26 (31%)

Штрафні кидки: 13/23 (57%) - 9/13 (69%)

Підбирання: 39-46; Передачі: 12-27; Втрати: 10-11

Рахунок у серії - 0:3