Українці за кордоном: корисні Пустовий і Гладир, дабл-дабл Тищенка

0
132
Артем Пустовий

До вашої уваги огляд виступів українських баскетболістів минулого вікенду.

Центровий іспанського Обрадойро Артем Пустовий допоміг своїй команді здобути важливу перемогу у виїзному поєдинку 27-го туру Ліги ACB. Команда українця перемогла переслідувачів - Ховентуд, вигравши матч з рахунком 83:82. Пустовий, вийшовши з лави, зіграв 14 хвилин, набрав 11 очок (5/5 двоочкових, 1/4 штрафних), зробив 3 підбирання (2 в атаці), 2 блокшоти, 1 передачу і 1 перехоплення при 1 втраті і 5 фолах. Обрадойро з 8 перемогами ув 24 матчах поісдає 13-е місце в таблиці.

Свінгмен Монако Сергій Гладир вийшов у стартовій п'ятірці. У виїзному матчі проти Гравелліна монегаски перемогли з рахунком 72:92, а Гладир за 24 хвилини на паркеті відзначився 11 очками (3/6 триочкових, 2/2 штрафних), 3 передачами і 1 підбором при 1 втраті і 1 фолу. Монако продовжує лідирувати в турнірній таблиці французької першості з 22 перемогами у 25 матчах.

Форвард болгарського Лукойл-Академік Максим Корнієнко допоміг своїй команді перемогти у виїзному матчі національної першості Спартак з міста Плевен - 82:76. За 21 хвилину з лави українець набрав 11 очок (3/4 двоочкових, 1/3 триочкових, 2/2 штрафних), 5 підбирань (2 в атаці) і 2 блокшоти при 2 втратах і 3 фолах. Лукойл-Академік досі лідирує в таблиці з 18 перемогами у 22 іграх регулярки.

Протягом 13 хвилин за Єнісей грав український розігрувальний Денис Лукашов. Команда українця вдома перемогла Астану з рахунком 88:78, а Лукашов відзначився 3 підбираннями в захисті і 1 передачею. Єнісей посідає 7-е місце в таблиці Ліги ВТБ з 11 перемогами і 10 поразками.

Чотири поразки в сезоні зазнав Клуж українського форварда Максима Пустозвонова. Команда українця, який вийшов у старті, на виїзді поступилася Сібіу з рахунком 67:75, а Пустозвонов за 23 хвилини набрав 2 очки (1/1 двоочкових) і зробив 2 підбирання в захисті при 2 втратах і 4 фолах. Незважаючи на поразку, команда українця продовжує лідирувати в чемпіонаті Румунії з 23 перемогами в активі.

Зазнав поразки в чемпіонаті Естонії і Тарту-Рок українського форварда Макса Конате. Команда українця вдома поступилася Калєву - 69:71, а Конате отримав лише 3 хвилини ігрового часу, за які відзначився 1 неточним кидком із середньої дистанції, 1 фолом і 1 втратою. Тарту-Рок лідирує в таблиці з 21 перемогою і 3 поразками.

Домашню перемогу над Полфармексом здобула Торунь українського бігмена Максима Сандули. Команда українця перемогла з рахунком 98:77, а центровий, вийшовши з лави, зіграв 14 хвилин, набрав 3 очки (1/1 двоочкових, 1/2 штрафних), зробив 4 підбирання і 1 передачу при 2 фолах і 1 втраті.

Туров форварда Дениса Яковлєва перемогти на домашньому паркеті не зумів. Команда українця поступилася Анвілу з рахунком 83:90, а Яковлєв за 26 хвилин записав в актив 6 очок (3/5 двоочкових, 0/1 триочкових), 3 підбирання в захисті і 1 передачу при 3 втратах і 3 фолах.

Впевнену домашню перемогу над Кошаліном здобув Роса-Радом українського бігмена Ігоря Зайцева. Українець вперше після повернення в команду вийшов у старті і за 21 хвилину на паркеті відзначився 7 очками (2/4 двоочкових, 1/3 триочкових), 4 підбираннями (3 в атаці), 3 передачами і 1 блокшотом при 2 фолах і 1 втраті.

Торунь з 18 перемогами у 27 матчах чемпіонату Польщі йде на 4-му місці, Роса-Радом посідає 5-е місце із 16 перемогами у 26 поєдинках, а Туров замикає вісімку з 15 перемогами у 27 матчах.

Великої поразки у 24-му турі чемпіонату Грузії зазнав Сухумі українського фахівця Віталія Чернія і гравців Дмитра Забірченка і Олександра Тищенка, поступившись на виїзді Динамо (Тбілісі) з рахунком 52:95. Забірченко за 22 хвилини на паркеті лише один раз кинув з-поза дуги, зробив 6 підбирань (1 в атаці) і 1 передачу при 2 втратах і 5 фолах.

Тищенко також вийшов у старті і відіграв 29 хвилин, за які записав в актив дабл-дабл - 13 очок (2/5 двоочкових, 3/9 триочкових), 10 підбирань (4 в атаці) і 1 передачу при 3 фолах і 3 втратах. Сухумі після 24 турів регулярного чемпіонату посідає 5-е місце в таблиці з 9 перемогами у 24 матчах.

Зазначимо, що італійський Авелліно капітана збірної України Кирила Фесенка і грецька Трикала свінгмена Олександра Липового свої матчі в національних першостях проведуть у понеділок, 3 квітня.