21 травня 2012, 17:09
0
408
Ананд громить суперника

Володар шахової корони індієць Вішванатан Ананд обіграв претендента ізраїльтянина Бориса Гельфанда у восьмій партії битви за звання чемпіона світу і зрівняв рахунок в матчі.

Гельфанд, який грав чорними фігурами, здався вже на 17-му ході, інформує офіційний сайт матчу за світову шахову корону.

Восьма партія матчу починалася точно так само, як і третя - єдина до цього моменту, в якій Гельфанд перебував на межі поразки, але все ж зумів врятуватися. Не дивно, що вже на 3-му ході чорні звернули вбік. На дошці виникла пішакова структура, характерна для системи Земіша староіндійського захисту, але була істотна відмінність у розташуванні фігур - обидва білих коня виявилися на ферзевому фланзі.

Намагаючись використовувати цю обставину, чорні вирішили зав'язати ускладнення на королівському фланзі, провокуючи Ананда рушити вперед пішака g, що ослабило б положення його короля. Чемпіон світу виклик прийняв, і зав'язалася гостра боротьба, в якій суперникам довелося розраховувати багато варіантів.

В одному з них Борис Гельфанд прорахувався: за його зізнанням, роблячи свій хід 14 ... Фf6, він не помітив заперечення 17.Фf2!, після якого позиція чорних відразу стала безнадійною. Не знайшовши захисту від великих матеріальних втрат або матової атаки, претендент визнав свою поразку.

Вішванантан Ананд відновив рівновагу: після 8 партій рахунок став 4:4 (в неділю ізраїльський гросмейстер білими переміг Ананда, попередні шість партій закінчилися внічию). Завтра, 22 травня, на матчі вихідний день. Дев'ята партія відбудеться в середу, 23 травня. Білими зіграє Борис Гельфанд. Якщо переможець в матчі не буде виявлений за підсумками 12 партій, то суперники визначать найсильнішого на тай-брейку.