Фінський ХІК здобув рекордну перемогу в Лізі Чемпіонів

20 липня 2011, 14:15
0
16
ХІК потішив фанів результативною грою

Фінський ХІК став першим клубом в історії Ліги Чемпіонів, який здобув перемогу з різницею в десять м'ячів - у Гельсінкі команда Анти Муурінена в пух і прах розбила чемпіона Уельсу Бангор Сіті.

У вівторок, 19 липня, фінський ХІК домігся однією з найбільш вражаючих перемог в історії найпрестижнішого єврокубка. У матчі-відповіді другого відбірного раунду Ліги Чемпіонів UEFA команда з Гельсінкі розгромила Бангор Сіті з Уельсу з рахунком 10:0.

До перерви матчу в Гельсінкі ХІК провів у ворота валлійців лише два м'ячі, однак у другому таймі на радість свого тренера Анті Муурінена влаштував справжню гольову феєрію. "Ми зіграли бездоганно, - заявив 57-річний фахівець, який у сезоні 1998/99 вивів столичний клуб у груповий етап Ліги чемпіонів, а в 2007-му повернувся в ХІК. - Підійшли до матчу дуже відповідально і зіграли набагато краще, ніж в Уельсі (де перемогли з рахунком 3:0). Сьогодні кожен з моїх підопічних хотів показати себе".

Таким чином, фіни вдвічі поліпшили своє попереднє найкраще досягнення на європейській арені. У 1994 році вони здолали в Кубку UEFA фарерський Б-71 з рахунком 5:0. Нехай ХІКу і не вдалося повторити результат бухарестського Динамо, яке в 1973 році розгромило Крузейдерс з результатом 11:0, але фінський клуб він увійшов до числа восьми команд, які здобували перемоги в головному єврокубку з різницею в десять м'ячів. В епоху Ліги чемпіонів фіни взагалі стали першими, кому підкорилася така планка.

Взагалі ж останнім в єврокубках із різницею в десять м'ячів перемагав іспанська Райо Вальєкано, який у відбірному раунді Кубка UEFA 10 серпня 2000 не залишив каменя на камені від Констельясіо з Андорри - 10:0.

За матеріалами: uefa.com