20 січня 2012, 12:12
0
19
Так виглядали трибуни Амстердам Арени під час матчу з АЗ

У четвер, 19 січня, у Голландії відбувся незвичайний поєдинок - на трибунах домашньої арени Аякса, який у рамках Кубка приймав АЗ, були лише діти і невелика кількість дорослих, що їх супроводжували.

Перемогу в цьому матчі святкували гості із рахунком 3:2. "Атмосфера була незвичайною, але милою", - заявив тренер АЗ Гертьян Вербеєк.

Нагадаємо, що матч за Кубок Нідерландів між цими командами був перерваний 21 грудня після того, як вболівальник, що вибіг на поле, атакував голкіпера АЗ Естебана Альварадо. Спочатку зустріч планувалося переграти за закритими дверима, проте Футбольна асоціація Голландії дозволила допустити на трибуни вболівальників з числа дітей.

ВІДЕО: Бійка воротаря АЗ із фанатом Аякса зриває матч 1/8 Кубка Нідерландів

Внаслідок цього матч відвідали 20 тисяч чоловік, серед яких було зовсім небагато дорослих, що супроводжували юних уболівальників. "На Олімпіаді в Пекіні ми виступали перед китайськими вболівальниками, у яких були свої речівки та кричалки. Вийшло схоже, але тут були самі діти, - розповів бельгійський капітан АЗ Маартен Мартенс. - Енергетика була дуже незвичайною".

Рахунок у матчі вже на старті відкрив футболіст Аякса Сім де Йонг, після чого Мартенс забив м'яч у відповідь, а Чарлісон Бенсхоп вивів АЗ вперед. Потім де Йонг забив за амстердамців другий гол, а вирішальний епізод стався на 55-тій хвилині, коли Расмус Ельм реалізував пенальті і приніс перемогу команді Вербеєка.

Аякс зможе взяти реванш у АЗ на виїзді 22 січня, коли команди вперше у 2012 році зіткнуться одна з одною в рамках чемпіонату країни.

"У неділю ми зобов'язані зіграти краще, те саме я сказав і своїм футболістам", - заявив керманич Аякса Франк де Бур, чиї підопічні йдуть на четвертому місці із п’ятиочковим відставанням від лідера АЗ.

Варто зазначити, що вболівальник Аякса, який напав на голкіпера Естебана Альварадо, був засуджений до шести місяців тюремного ув'язнення.