22 лютого 2012, 23:36
0
5
Баварія грає з Базелем

Сьогодні, 22 лютого, відбувся перший матч 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів, в якому Базель приймав мюнхенську Баварію.

Поєдинок розпочався з напівмоменту у Гомеса, проте голкіпер господарів Соммер випередив найкращого бомбардира чемпіонату Німеччини. Тут же Ян підтвердив свій високий клас, відбивши удар з близької відстані у виконанні Рібері після закидання від Роббена. Базель відповів випадом з правого флангу, Штайнхофер виконав гостру прострільну передачу, яка не була втілена в забитий м'яч. Потім настала черга нової дуелі Рібері та Соммера, переможцем в якій знову став воротар.

Від колеги вирішив не відставати Нойер, благо, ситуація сприяла. Спочатку Штайнхофер транзитом через груди Лама відправив м'яч у штрафний, Штреллер пробив, але не переграв Мануеля, а потім з ударом головою від Драговича впорався Нойер. А трохи пізніше постріл Штреллера після передачі Пака прийшовся в поперечину.

Середина тайму принесла спокій, який запанував у центрі поля. М'ячем періодично володіли і ті, й інші, але до націлених ударів у воротам справа доходила рідко. Мабуть, Баварія виглядала переконливіше, але матеріалізувати свою ігрову перевагу підопічним Хайнкеса не вдавалося багато в чому через уважність захисників Базеля.

Кінцівка тайму цілком і повністю минула на половині поля господарів, німці володіли м'ячем, залучали до атак великі сили, але назвати хоч одну з наступальних акцій небезпечною язик не повернеться. Непогано Гомес протягнув м'яч до чужих воріт і пробив метрів з п'ятнадцяти, проте пробити Соммера не вийшло. У такій милій обстановці коректна і динамічна гра докотилася до перерви, арбітр навіть не зважився псувати миролюбну картину компенсованими хвилинами.

Перший момент у другому таймі стався біля воріт Баварії. Марко Штреллер виграв верхову боротьбу у Лама навіть без використання стрибка і направив м'яч у бік воріт, проте Нойер був готовий до подібної авантюри від свого капітана. Трохи згодом, Баварія перейшла в позиційний наступ, однак мюнхенці мали проблеми з останнім пасом.

Дії Крооса були маловинахідливими, відкривання Гомеса дивними, прориви Рібері неефективними, а Роббен просто зник з поля зору. Ар’єн нагадав про себе на 63-ій хвилині, але реалізувати самостійно зароблений штрафний не зумів.

Вийшовши на заміну, Мюллер уже на першій хвилині свого перебування на полі взяв участь в небезпечному моменті, відправивши в прорив Гомеса, але Маріо не зумів переграти Соммера, а потім на голкіпера налетів Мюллер. Попередження Томас отримав, але травму воротарю, на щастя, не завдав. Гра заспокоїлася, боротьба відбувалася переважно в центрі поля з невеликим креном у бік половини поля Базеля.

Ну, а грім ударив у кінцівці поєдинку. Жак Зуа чудово протягнув м'яч уздовж лінії штрафної площі, відпасував на Штокера, і Валентин точним ударом низом відправив м'яч у ціль! 1:0! Господарі зуміли довести справу до перемоги, і тепер присутність швейцарців в 1/4 фіналу не здається таким вже фантастичним розвитком подій.

Базель (Швейцарія) - Баварія (Німеччина) - 1:0

Гол: Штокер (86)

Попередження: Абрахам (64) - Мюллер (74), Рафінья (84)

Базель. Сент-Якоб Парк. Початок матчу: 21.45

Арбітр: Нікола Ріццолі (Італія)

Базель: Зоммер, Абрахам, Драгович, Пак Чжу Хо, Ф. Фрай (Штокер, 67), Хуггель, Г. Джака, Шачирі (Зуа, 85), Штейнхофер, А. Фрай (Кабрал, 90), Штреллер

Баварія: Нойер, Дж. Боатенг, Рафінья, Бадштубер, Лам, Тимощук, Рібері (Мюллер, 73), Алаба, Кроос (Олич, 89), Роббен, Гомес