Екс-арбітр FIFA: Складається враження, що на суддів впливає магія Донбас Арени

3 вересня 2013, 09:38
0
45
Девич просить арбітра поставити пенальті у ворота Шахтаря

Відомий у минулому арбітр FIFA Сергій Шебек прокоментував помилки Євгена Арановського у матчі Шахтар – Металіст.

"Не стану докладно зупинятися на темі карток і винесенні покарань рефері цього матчу Євгеном Арановським. Уваги заслуговують дві грубі помилки, допущені ним у кожному з таймів.

Обидві пов'язані з непризначенням 11-метрових ударів.

Першого разу столичний арбітр зобов'язаний був вказати на "точку" на 10-й хвилині, коли Девича, який намагався відгукнутися на простріл у штрафний, борцівським прийомом завалив захисник Шахтаря Кривцов. Якби не сталося цього, нападаючий Металіста мав би шанс вразити ворота.

У цьому епізоді був стовідсотковий пенальті, проте його призначення чомусь не було. Це при тому, що Арановський перебував у хорошій для огляду позиції. У цьому випадку говорити, що він погано бачив епізод, був перекритий гравцями або відстав від розвитку подій, не варто - розташування у арбітра було відповідним для чіткої оцінки моменту.

Вдруге суддя допустив серйозний "ляп" в кінцівці другого тайму, коли у штрафному господарів був збитий харків'янин Соса. Правила порушив Срна, який ударив аргентинця по нозі. Арановський перебував поруч з місцем порушення правил, чітко бачачи все, що відбулося. Однак замість того, щоб вказати на 11-метрову позначку, раптом почав жестами показувати Сосі: піднімайся! Всі бачили безперечність порушення, але Арановський з відомої лише йому одному причини вдруге в матчі на "точку" вказувати не став.

Складається враження, що на суддів впливає магія Донбас Арени. Інакше чим пояснити той факт, що арбітри не наважуються призначати на її полі пенальті? Так було недавно з Віктором Швецовим, який судив гру з Динамо, тепер ось - з Арановським. Як не погодитися з одним із футболістів, який оцінив роботу Арановського " ​п'ятіркою"? Напевно, він мав на увазі десятибальну систему", - цитує Шебека СЭ в Украине.

Нагадаємо, в суботу, 31 серпня, у центральному матчі 8-го туру української Прем'єр-ліги донецький Шахтар і харківський Металіст зіграли внічию - 1:1.