Україна насилу виходить у фінал європейського чемпіонату з футзалу

24 вересня 2013, 22:59
0
31
Україна забезпечила собі нервову кінцівку, але прорвалася на Євро -2014

Збірна України з футзалу програла угорцям, але за рахунок виїзних голів домоглася успіху і поїде наступного року на Євро-2014.

Поєдинок у плей-офф відбіркового турніру чемпіонату Європи українська збірна розпочала агресивно. Поки угорці втягувалися у гру, наша команда виконала кілька небезпечних ударів. Віктор Прокопенко неодноразово повторював: "Не шукайте логіки в футболі". Ця фраза стала крилатою, а зайвим, а в нашому випадку ще й неприємним підтвердженням став гол угорської команди на 3-й хвилині. Господарі втілили в забитий м'яч перший же кутовий, після якого Ловаш точно пробив з середньої дистанції.

За такого рахунку фіналістами континентальної першості ставали зовсім не українці, тому забити тут і зараз потрібно якнайшвидше. На вирішення цього завдання нашій команді знадобилося п'ять хвилин, поки "залізничник" Білоцерківець не без допомоги рикошету від суперника не відзначився після розіграшу штрафного. При паритетних одиницях на табло "жовті" прагнули грати першим номером, багато і широко комбінували, немов готуючи для суперника капкан. Мадяри традиційно для себе оборонялися обережно і при необхідності жорстко, а вперед дивилися епізодами.

За кількістю ударів гості мали помітну перевагу, за п'ять хвилин до перерви Сімка розчаровано похитав головою після того, як м'яч точно потрапив у хрестовину... Все це добре і не викликає перенапруження нервової системи, коли ти маєш солідну матеріальну перевагу. А так довелося похвилюватися. Наприклад, в епізоді, коли Рабл скоріше випадково опинився один на один, але Іваняк ціною порушення правил у півметра від лінії воротарського (для повноти відчуттів отримав жовту картку) врятував ситуацію, а потім заблокував і наступний удар після розіграшу вільного.

Кінцівка першого тайму вийшла спокійною - команди готувалися до рішучого наступу вже після антракту. Хіба що варто відзначити випад Симки, якого втратили в межах воротарського, але бомбардир Урагану у дальню "дев'ятку" не потрапив.

Відносно спокійна гра закінчилася несподіваним вибухом - видаленням Симки. Перший "гірчичник" він отримав за відвертий зрив атаки, а другий, що має стати уроком для гравця, за таке ж прогрішення. На розіграш зайвого в угорців було дві хвилини, але саме зараз рахунок став 1:2. Іваняк викинув від своїх воріт до чужих, а Білоцерківець прийняв м'яч, зробив кілька кроків поперек майданчика і по висхідній пробив у ближній кут! Меншість ніхто не відміняв, тому знову довелося відбиватися і "вбивати" час, не обійшлося і без везіння.

У рівних складах було важливо не "просісти", а третій забитий м'яч став би хрестом на мріях угорців. Сказати, що гра йшла з оголеним нервом ніяк не можна. Україна в цьому відрізку діяла раціонально, як і личить фаворитові при потрібному рахунку.

Після виходу п'ятого польового мадяри ледь не забили самі собі після введення м'яча з кутового. З реалізацією зайвого у повільних господарів виникли проблеми, але радіти цьому було рано. Рахунок став 2:2, коли гренадер Дрот виявився на висоті в прямому і переносному сенсах після дальнього закидання. Після цього Іваняк, який програв повітряну дуель, поступився свїм місцем на майданчику Литвиненка, а тут наша команда заробила п'ятий фол.

За долю "жовто-синіх" довелося серйозно похвилюватися менше хвилини, поки Валенко в контратаці не забив втретє, а Овсянніков розважливим ударом головою тут же - четвертий. Здавалося, тепер можна спокійно дограти поєдинок і від душі порадіти черговому потраплянню до числа фіналістів чемпіонату Європи. Куди там! Виявилося, що тільки здавалося, а спокій нам тільки сниться.

Кінцівка нагадувала голлівудський трилер, коли головного героя (у нашому випадку команду Євгена Ривкіна) ледь не проковтнув монстр. Кун на тій же 36-й хвилині дальнім ударом розмочив свіжого українського воротаря (Литвиненко незабаром знову опинився в запасі), і нервова боротьба продовжилася. Після передачі того ж Куна, яка прошила оборону, Харніш замкнув дальню штангу - 4:4. На останній хвилині Дрот ударом у верхній кут оформив гольовий дубль - 5:4, але і в цьому випадку українці ставали фіналістами ЄВРО -2014. Ігровий час, що залишився,  обчислювався десятками секунд.

Фух... добре те, що добре закінчується. Україна наступного року зіграє в Антверпені в рамках фінального турніру європейського чемпіонату

Угорщина - Україна - 5:4

Перший матч - 1:2

Норберт Ловаш, 3, Золтан Дрот, 34,40, Габор Кун, 36, Акош Харніш, 38. - Микола Білоцерківець, 8, 26, Євген Валенко, 35, Денис Овсянніков, 36

Угорщина: Золтан Балаж - Янош Тренчені, Янош Рабл, Норберт Ловаш, Ріхард Давид - Габор Кун, Жолт Дюрчані, Золтан Дрот, Криштоф Андорка, Петер Шабо, Акош Харніш, Томаш Лоді, Шаболч Шегхі.

Україна: Євген Іваняк (Дмитро Литвиненко, 34 - 37), Андрій Сімка, Євген Валенко, Валерій Легчанов, Денис Овсянніков - Олександр Бондар, Олександр Сорокін, Віталій Кисельов, Дмитро Сорокін, Євген Сірий, Микола Білоцерківець, Петро Шотурма, Сергій Журба

Вилучення: Андрій Сімка, 26 - друге попередження.

Удари (в ствір): 19 (11) - 25 (14)

Ця ж новина на Спорт bigmir)net: Україна насилу виходить у фінал європейського чемпіонату з футзалу

За матеріалами: Sport.ua