Вічна пам'ять: Яким ми будемо пам'ятати Андрія Гусіна (фото, відео)

Вічна пам ять: Яким ми будемо пам ятати Андрія Гусіна (фото, відео)

17 вересня на 42-му році життя помер знаменитий український футболіст Андрій Гусін.

Дивіться фотогалерею: Кар'єра Андрія Гусіна у фото

Андрій Гусін/Getty Images

Андрій Гусін народився 11 грудня 1972 року у Львові у спортивній сім'ї - його мати Валентина Василівна успішно виступала у легкоатлетичному п'ятиборстві, а батько Леонід Володимирович спеціалізувався на спринті та стрибках.

Читай також: На автодромі Чайка розбився Андрій Гусін

Починав Гусін футбольну кар'єру як нападаючий, дебютувавши у Карпатах у дев'ятнадцятирічному віці - 6 вересні 1992 року у зустрічі з тернопільською Нивою, вийшовши на заміну після перерви, Андрій на 75-тій і 90-тій хвилинах забив два абсолютно фантастичні голи.

Успішним видався і його дебют у національній збірній - 26 червня 1993 року, вийшовши на заміну у Загребі у матчі проти збірної Хорватії, він уже через дванадцять хвилин забив гол, який, втім, не дозволив його команді уникнути поразки - 1:3.

А далі була служба в армії у київському Динамо, де Гусіну довелося перекваліфікуватися на опорного півзахисника. Саме на цій позиції у дублі киян його помітив Валерій Лобановський і перевів в основну команду.

Андрей Гусин

Getty Images

Головними ігровими якостями Гусіна-футболіста були швидкість, витривалість, тактична кмітливість та мистецтво пасу, а вміння зіграти в атаці часто спричиняло неприємності суперникам під час його підключень у штрафному майданчику суперників.

Граючи поруч із такими виконавцями як Калитвинцев, Максимов, Белькевич, Шевченко і Ребров, Гусін домігся величезних успіхів на внутрішній та європейській арені. Його позиції у Динамо і збірній України довгий час були непорушні.

Найбільш пам’ятним моментом кар'єри Гусіна, імовірно, став матч між збірними Греції та України у відборі до чемпіонату Світу 2006. Зустріч із чинними чемпіонами Європи складалася дуже складно, до останніх хвилин рахунок був 0:0, поки на 82 хвилині матчу Андрій Гусін з центрального кола не втік до воріт греків і, вражаючи афінську публіку, відправив м'яча у ворота господарів. Цей гол багато в чому допоміг збірній України вийти на чемпіонат світу з футболу 2006 року.

Гусін відіграв у Динамо від 1993 до 2006 року, пізніше був два роки капітаном російських Крильєв Совєтов, а завершив кар'єру у Сатурні у 2008 році.

Там само він почав і тренерську кар'єру, працюючи асистентом головного тренера, від кінця 2010 до 2013 року очолював команду Динамо-2, але не склалося, і він знову вирушив до Росії допомагати Гаджи Гаджиєву в Анжі, де пропрацював до літа 2014 року.

Без чоловіка залишилася дружина Андрія Гусіна - Христина, а без батька троє дітей - 18-річний Андрій Гусін пішов стопами батька і грає у дублі Дніпра, Івану виповнилося 12 років, а меншій Настусі у листопаді виповниться чотири роки.