iSport.ua,  6 вересня 2016, 12:11
0
426
Євген Арановський

Український рефері Євген Арановський дуже суперечливо відсудив матч першого туру відбору до ЧС-2018 між збірними Мальти і Шотландії

Про українське суддівство багато років ходять легенди. «Любов» до суддів передається у нас в сім'ях від дідів до батьків, від батьків до синів, і, мабуть, буде передаватися і далі. Кожен тур чемпіонату України супроводжується черговим суддівським скандалом, а самі судді практично ніколи не несуть жодної відповідальності за свої вчинки.

Лакмусовим папірцем нашого суддівства є великі європейські і світові турніри. Насправді, легше в Сахарі знайти сніг, ніж українського арбітра, призначеного обслуговувати матч серйозного рівня. Як правило, всі призначення закінчуються кваліфікаційними раундами європейських турнірів, за участю маловідомих команд. Якщо все-таки український суддя отримує шанс проявити себе в будь-якому значимому поєдинку - все закінчується гучним скандалом.

Так вийшло і цього разу. Український рефері Євген Арановський, у ролі головного судді, отримав призначення на матч першого туру відбору до ЧС-2018 між збірними Мальти і Шотландії. Поєдинок очікувався не найскладнішим в плані суддівських рішень, та й суперники не є принциповими. Однак українець допустив кілька результативних помилок, одну з яких виправдати не вийде під жодним ракурсом.

На 13-й хвилині зустрічі Арановський не призначив пенальті у ворота шотландців. Захисник Ендрю Робертсон в прямому сенсі слова «затоптав» нападаючого Мальти, однак свисток українського рефері промовчав.

На 53-й хвилині поєдинку Арановський допускає ще одну грубу помилку, яка вплинула на підсумковий результат поєдинку. Капітан збірної Мальти Андре Шембрі отримав пошкодження після явного фолу з боку гравця шотландців Гранта Хенлі. Український рефері очевидний фол не зафіксував, більше того, атака продовжилася і завершилася голом Кріса Мартіна.

Апогеєм суддівського «бенефісу» Арановського став епізод на 59-й хвилині поєдинку. За рахунку 1:2 на користь збірної Шотландії, британці проводили чергову атаку, яка завершилася передачею з лівого флангу на Кріса Мартіна. У спробі дотягнутися до м'яча нападаючий просто «кострубато» підставив ногу і не зміг замкнути простріл. Порушення правил у цьому епізоді міг побачити лише кіт Базиліо, але український рефері хоч і не персонаж казки Льва Толстого, все ж просвистів.

Мальтієць Джонатан Каруана був видалений, а шотландці отримали право на пробиття пенальті, який упевнено реалізував Роберт Снодграсс - 3:1 на користь гостей.

У підсумку, Шотландія легко довела рахунок до розгромних 5:1. Можливо, і без цих помилок Арановського Мальта не змогла б зачепитися за очки в поєдинку з Шотландією, цього ми не дізнаємося, однак український суддя просто позбавив мальтійців навіть мінімальних шансів на успіх.