0
198
Ліверпуль впевнено обіграв Баварію

Усі голи в цьому поєдинку забивала лише англійська команда.

Мюнхенська Баварія в рамках матчу-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів на домашньому стадіоні програла Ліверпулю.

Команди підходили до матчу з низкою кадрових проблем: англійці не могли розраховувати на Джо Гомеса й Алекса Окслейд-Чемберлена, а у німців вилетіли Джошуа Кіммі, Томас Мюллер, Ар'єн Роббен, Корентен Толіссо. Ніко Ковач і Юрген Клопп підійшли до гри зі схемою 4-2-3-1 і 4-3-3 відповідно.

Цей поєдинок обслужив італієць Даніеле Орсато.

Як тільки Орсато дав стартовий свисток, відразу ж Баварія почала активно пресингувати гостей. Хуммельс уже на другій хвилині зробив закид із глибини, на який відгукнувся Гнабрі, однак Аліссон був першим на м'ячі. Потім Алькантара бив по воротах із-за меж штрафного майданчика, м'яч просвистів над поперечиною. Оборона мерсисайдців успішно відбивала, але Ліверпуль на 13-й хвилині втратив свого капітана: Хамес зіткнувся з Хендерсеном, після чого Джордану довго надавали медичну допомогу, незважаючи на зусилля лікарів - англієць не зміг продовжити гру і змушений був залишити поле, замість нього з'явився Фабіньйо.

Темп гри значно знизився після пошкодження капітана "червоних". Команди переважно "буцалися" в центрі поля, змушуючи аналітиків посилено вести підрахунок передач і фолів. Однак нудьгу розвіяв Садіо Мане на 26-й хвилині: Ван Дейк вирізав передачу із глибини, сенегалець прийняв м'яч, спритним рухом на розвороті прибрав Нойєра і захисника, а потім переважив Рафінью і потрапив у створ воріт - 1:0, образлива помилка вийшла для сьогоднішнього ювіляра (Мануель проводив сотий матч у Лізі чемпіонів).

Команди заграли значно жвавіше, "баварці" кинулися в атаку: спочатку Левандовський бив із вигідної позиції, Ван Дейк нівелював силу удару, м'яч покотився до Аліссона, а кількома хвилинами пізніше Рібері йшов у перспективну атаку, але Салах опустився до свого штрафного і відібрав м'яч у француза. На 35-й хвилині відповіли гості своїм ударом: Робертсон із гострого кута після передачі Мане пробив у ближній кут, Нойєр перевів "круглого" на кутовий. Серія корнерів нічим не закінчилася, а ось "фк Голлівуд" знайшов чим відповісти настирливим гостям: на 39-й хвилині Зюле зробив пас із глибини, Гнабрі прострілив у штрафний, а Матіп, намагаючись вибити м'яч, зрізав його у ворота, тим самим він оформив автогол - 1:1. Під завісу першої половини гри команди нічого цікавого не запропонували і пішли на перерву за нічийного рахунку.

Перші 5 хвилин другого тайму суперники знову придивлялися один до одного, а на 50-й хвилині Ліверпуль вибіг у небезпечну контратаку: Мане віддав на Салаха, єгиптянин із-за меж штрафного майданчика пробив по воротах, проте прямо в Нойєра, німець без проблем парирував удар. Потім послідувала серія навісів від "червоних", але господарі без проблем із ними справлялися.

Через 8 хвилин Баварія зважилася на два небезпечні випади: спершу розрізна передача пішла на Левандовського із центру поля, поляк практично вийшов на побачення з Аліссоном, але Матіп добре попрацював корпусом і в штрафному майданчику відтіснив противника від м'яча, а на 61-й хвилині вже Серж Гнабрі із флангу прострілював на того ж 9-го номера, але Роберт не зміг нанести в підкаті чіткий удар, оскільки голкіпер суперників перебував поряд із форвардом.

Німці провели ще кілька позиційних атак, але варто було англійцям організовано піти вперед, як практично відразу вони оформили другий гол: Джеймс Мілнер подавав кутовий із правого флангу, а в штрафному Ван Дейк у повітрі переборов Марітінеса і Хуммельса та вколотив "круглого" у сітку воріт - 1:2. "Баварців" такий розвиток подій шокував, ніяк команда Ковача не могла прийти в себе, зате підопічні Клоппа відчували впевненість.

Мерсисайдці буквально насіли на володіння Нойєра: спочатку Мане небезпечно скидав у воротарський, захисники розрядили обстановку, а потім Салах міг забити гол, але він, накрутивши двох гравців домашньої команди, пробив невиразно, Нойєр ногою парирував удар. А на 84-й хвилині поєдинку Садіо Мане оформив дубль і остаточно поховав надії Баварії: Мохамед Салах навісив на сенегальця, той невимушено випередив Хуммельса і головою відправив м'яч у ворота - 1:3.

Таким чином, найтитулованіший клуб Німеччини вперше із сезону 2010/11 вилетів в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, а Ліверпуль уже незабаром дізнається свого суперника у чвертьфіналі.

Баварія - Ліверпуль 1:3
Голи: Матіп, 39 - Мане, 26, 84, Ван Дейк, 69

Баварія: Нойєр - Рафінья, Зюле, Хуммельс, Алаба - Мартінес (Горецький, 72), Хамес (Санчеш, 79), Алькантара - Гнабрі, Левандовський, Рібері (Коман, 61).

Ліверпуль: Аліссон - Александер-Арнольд, Матіп, Ван Дейк, Робертсон - Мілнер (Лаллана, 87), Хендерсон (Фабіньйо, 13), Вейналдум - Салах, Фірміно (Орігі, 83), Мане.

Попередження: Тіаго, Санчеш - Фабіньйо, Матіп, Робертсон.