Боруссія М знищила Шахтар і вийшла на перше місце в групі

iSport.ua,  4 листопада 2020, 04:43
0
170

Гості відправили шість сухих м'ячів у ворота "гірників".

У матчі третього туру групового етапу Ліги чемпіонів донецький Шахтар на своєму полі приймав Боруссію Менхенгладбах. На папері мінімальна перевага в цьому поєдинку було у гостей, однак за фактом їхня перевага була набагато вагомішою. І навіть той факт, що практично всі основні гравці Шахтаря повернулися в стрій і були готові зіграти, жодним чином не допоміг "гірникам" в цьому матчі.

Зустріч почалася відносно спокійно - Боруссія М нав'язувала господарям темп гри, але дійсно небезпечних моментів не створила. І саме тому перший забитий гол на 8-й хвилині став якоюсь мірою несподіванкою і для Шахтаря, і для фанатів. Шикарно в цьому моменті відпрацював Крамер, який віддав розрізну передачу на правий фланг на Лайнера, який відпасував на Плеа. Алассан в дотик відправив м'яч у сітку, і Боруссія повела в рахунку.

Боруссія М знищила Шахтар / Джерело: ФК Шахтар Донецьк

Для багатьох могло здатися, що гол був всього лише випадковістю, але проблема Шахтаря була в тому, що після пропущеного м'яча вони абсолютно "не прокинулись", продовжуючи давати супернику простір і не встигаючи контролювати ключових гравців. А тут ще й Валерій Бондар почав помилятися на порожньому місці, що і стало причиною другого пропущеного м'яча.

Бондар допустив помилку на лівому фланзі, але Хочолава підстрахував, правда цей "привіз" дозволив Борусії М почати атаку - Плеа скинув на Штиндля, який відпасував на Крамера, і Крістоф пробив по воротах. Трубін, звичайно зреагував на цей удар, але тут знову таки втрутився Бондар - він хотів блокувати удар, підставивши ногу, але замість цього змінив траєкторію польоту "круглого" і зрізав його у власні ворота. Трубін ніяк не зміг би перебудуватися на цей рикошет.

Другий пропущений м'яч остаточно зламав "гірників" - вони виглядали пригнічено і ніяк не могли налагодити свою гру, постійно допускаючи втрати м'яча, особливо в центрі поля. Зате гості надихнулися і дуже швидко потроїли свою перевагу - все той же Плеа, який забив перший м'яч, відзначився на 26-й хвилині приголомшливим ударом в дев'ятку з метрів двадцяти.

Однак і на цьому печалі Шахтаря в першому таймі не закінчилися - перед самим фінальним свистком Бенсебаїні після розіграшу кутового виявився без нагляду і завдав удару. Трубін руками торкнувся м'яча, але це абсолютно не допомогло - гості з перевагою в чотири м'ячі пішли щасливими на перерву. А Шахтар в першому таймі навіть і не запам'ятався - чотири удари завдали господарі поля, і тільки один - у ворота.

Зі старту другої половини зустрічі Каштру вирішив зробити відразу три заміни, які говорили про атакуючу тактику Шахтаря - з'явилися Патрік, Коваленко і Мораес, які повинні були загострити гру і спробувати хоча б трохи відігратися. Але ініціативою продовжив володіти німецький клуб, повністю контролюючи хід гри і продовжуючи створювати небезпечні моменти. Правда, забити все ніяк не виходило, і тут потрібно віддати належне Трубіну - якби не його реакція, голів було б більше, а в деяких пропущених м'ячах його навіть не можна звинувачувати.

Але все ж Боруссія дотиснула - на 65-й хвилині після удару Плеа зі штрафного м'яч пішов вище, і тут все ж підвів Трубін, який такий непоганий був до цього. Анатолій невдало виніс м'яч від воріт, віддавши "круглого" Хофманну, який скинув на Плеа. Француз в один дотик відпасував на Штиндля, який з ходу відправив м'яч у ближній кут - 5:0 на користь Боруссії М.

Наставники команд внесли ще деякі корективи в склади, але це не змінило картини гри - німці продовжували тотально домінувати, а "гірники" виглядали безпорадно і були нездатні створити дійсно гострий момент біля воріт Зоммера. А під кінець зустрічі підопічні Каштру знову пропустили - Плеа вбігав в штрафну і переграв Трубіна. Спочатку взяття воріт скасували - боковий арбітр зафіксував офсайд, але відеоповтор показав, що француз зумів уникнути положення "поза грою", і гол був зарахований.

В останні десять хвилин зустрічі Боруссія намагалася ще забити, насідаючи на ворота суперника, а Шахтар провів кілька атак, які нічим не запам'ятовуються, завершивши поєдинок без забитих голів. Велика поразка 0:6 у Києві - і тепер Шахтар вже на другому місці в турнірній таблиці групи В зі своїми чотирма очками. А ось Боруссія піднялася на першу сходинку, набравши п'ять балів. Остаточно положення команд в групі визначилося після матчу Реал - Інтер.

У наступному турі Боруссія М прийме на своєму полі Шахтар. Матч відбудеться 25 листопада, і хтозна, може, за цей час Каштру і його підопічні винесуть урок з найбільшої поразки команди в Лізі чемпіонів.

Шахтар - Боруссія М - 0:6