iSport.ua,  21 червня 2021, 23:48
0
889
Росія  програла Данії і покинула Євро-2020

Данці завдяки перемозі в заключному матчі групового етапу вийшли в плей-офф з другого місця.

У матчі третього туру групового етапу Євро-2020 зустрілися збірні Росії та Данії, для яких перемога в цьому протистоянні мала найважливіше значення для виходу в плей-офф.

Підопічні Черчесова мали в своєму активі 3 бали, а ось датчани - 0. Однак шанси пройти в наступну стадію турніру у них були, і команда Каспера Юльманна сповна ним скористалася, здобувши перемогу з рахунком 4:1.

Кадр с матча Россия - Дания
Кадр з матчу Росія - Данія / Джерело: Getty Images

Данія з перших же секунд включилася в гру, взяла м'яч під свій контроль і нав'язувала супернику свій темп гри. Досить швидко данці проривалися на половину поля суперника, проте перший небезпечний момент створили росіяни.

На 18-й хвилині зустрічі Зобнін перехопив м'яч в центрі поля і закинув вперед на Головіна, у якого була прекрасна можливість забити, але Шмейхель відбив удар. Слідом спробував забити Маріо Фернандес - мимо воріт. А через кілька хвилин Дзюба також не потрапив.

Данці вперше по-справжньому небезпечно атакували лише на 29-й хвилині - Хейбьерг пробив з 25-метрової дистанції, але м'яч пройшов поблизу верхнього лівого кута. А через дев'ять хвилин команда Юльманна все ж відкрила рахунок в матчі, і не без допомоги того ж Хейбьерга.

Півзахисник відпасував на Міккеля Дамсгора, який з двадцяти метрів перекинув м'яч через воротаря прямо в сітку, вивівши свою команду вперед. Через кілька хвилин Вестергор мав можливість подвоїти перевагу, але не влучив у ворота.

У підсумку на перерву данці пішли з мінімальною перевагою, і в цілому в грі саме вони контролювали м'яч і зуміли використати свою першу вдалу спробу. А ось росіяни втратили дві чудові нагоди забити.

У другій половині зустрічі Данія продовжила домінувати, активно просуваючись вперед і намагаючись максимально контролювати м'яч. Росіяни потрапили під потужний пресинг, який призвів до ще одного пропущеного м'яча.

Ситуація на 59-й хвилині була вельми спокійною - Сафонов віддав м'яч партнерам по команді, однак потім Зобнін вирішив відпасував назад, але зробив це неточно. Він сам вивів датського центрфорварда Поульсена один на один з воротарем, і Юссуф забив.

Здавалося, що для Росії вже все втрачено, але потім Вестергор сфолив у власному штрафному майданчику на Соболєва, який недавно вийшов на поле, і арбітр призначив пенальті. Дзюба впевнено пробив по центру, а Шмейхель стрибнув у кут, і Росія відіграла один м'яч.

Втім, раділа команда Черчесова недовго - через дев'ять насичених хвилин данці знову забили. Сафонов відбив два удари поспіль в ближньому бою, м'яч відкотився за межі штрафного, де захисник Крістенсен зумів завдати потужного удару - без шансів для воротаря.

А через три хвилини всі питання про переможця було знято остаточно - оборона Росії посипалася, Мехле зліва вийшов на ударну позицію і пробив в ближній кут. Свій гол він присвятив партнеру по збірній Крістіану Еріксену, який переніс операцію на серці.

Заключні десять хвилин зустрічі пройшли під тотальним контролем датчан, які могли забити і ще. Але фінальний свисток зафіксував перемогу збірної Данії з рахунком 4:1.

А в паралельному матчі групи В збірна Бельгії обіграла Фінляндію, і, так Данія зуміла з трьома очками піднятися на друге місце в квартеті і вийти в плей-офф. Росія ж опустилася на четверту сходинку і завершила свій виступ на Євро-2020.

Росія - Данія - 1:4

Голи: Дзюба, 70 (пен.) - Дамсгор, 38, Поульсен, 59, Крістенсен, 79, Мехле, 82.

Росія: Сафонов - Фернандес, Дівєєв, Джикия, Кудряшов (Rараваев, 67), Кузяєв (Мухін, 67) -  Міранчук (Соболєв, 61), Оздоєв (Жемалетдінов, 61), Зобнік, Головін - Дзюба.

Данія: Шмейхель - Крістенсен, К'єр, Вестергор - Васс (Стрюгер-Ларсен, 60), Хойбьерг, Ділейні (Йенсен, 86), Мехле - Брейтвейт (Корнеліус, 85), Поульсен (Дольберг, 60), Дамсгор (Нергор, 72) .

Попередження: Кудряшов (28), Дівєєв (75) - Ділейні (57).