Гол Азара у ворота Португалії вивів Бельгію в чвертьфінал Євро-2020

iSport.ua,  27 червня 2021, 23:50
0
529

В рамках 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2020 збірна Бельгії зустрілася з чинним володарем трофею - національною командою Португалії.

"Червоні дияволи" досить впевнено пройшли групову стадію, а ось у португальців були проблеми, і багато хто сумнівався, що Роналду і компанії вдасться впоратися зі злагодженою роботою бельгійців.

Перші хвилини зустрічі підопічні Роберто Мартінеса намагалися контролювати м'яч, але якихось небезпечних моментів не створили. Зате вже на 6-й хвилині могли забити португальці - Саншеш шикарно відпасував на Жоту, але той не влучив у ворота.

Кадр с матча Бельгия - Португалия
Кадр з матчу Бельгія - Португалія / Джерело: Getty Images

Відразу була відповідь - Лукаку побачив Едена Азара і віддав йому пас, але здорово спрацювали захисники. Через кілька хвилин Азар знову спробував забити - м'яч полетів вище воріт.

В середині тайму міг відзначитися Роналду - дуже вигідна позиція зі штрафного, він обіграв стінку, але Куртуа був чудовий і відбив. На добиванні був Пальінья - і знову голкіпер впорався.

Португальці трохи більше контролювали м'яч і частіше створювали моменти, але в більшості своїй м'яч або летів повз, або удари блокувалися. Бельгійці ж рідко відповідали небезпечними моментами, хоча Лукаку не раз здорово проривався до штрафного з центру поля.

А потім стався ключовий момент всього поєдинку - на 42-й хвилині Меньє побачив Торгау Азара на лівому напівфланзі і відпасував на нього. Хавбек Боруссії потужно пробив з 20 метрів і Патрісіу нічого не зміг зробити - 1:0.

На старті другої половини зустрічі Бельгія втратила одного з лідерів - Кевін де Брейне показав тренеру, що йому потрібна заміна, і покинув поле. Після цього "червоні дияволи" трохи просіли в центрі і часто дозволяли суперникові прориватися до штрафної.

Португальці всією командою йшли вперед в надії відігратися - Роналду встигав "засвітитися" і на лівому, і на правому фланзі, і в центрі поля, але нічого не виходило. В одному з моментів він віддав в штрафну на Жоту, але той з 11 метрів відправив м'яч вище воріт.

"Червоні дияволи" грали більш спокійно, не часто виходили вперед і багато оборонялися, і досить успішно. В останні 20 хвилин зустрічі чемпіони Європи провели кілька шикарних атак, але всі безуспішні.

Окремої згадки вартий удар Геррейро на 83-й хвилині - він пробив у дальній нижній кут, але влучив у штангу. В результаті всі зусилля були марні - 24 удари, і тільки 5 - в створ, а м'яч так і не потрапив у ворота.

Фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу збірної Бельгії, яка тільки шість разів пробила по воротах, і лише один раз - у ворота. А збірна Португалії склала свої чемпіонські повноваження і вирушила додому.

У чвертьфіналі "червоні дияволи" зіграють проти Італії. Поєдинок відбудеться в п'ятницю, 2 липня, в Мюнхені (Німеччина).

Бельгія - Португалія - ​​1:0

Гол: Т. Азар, 42.

Бельгія: Куртуа - Алдервейрелд, Вертонген, Вермален - Меньє, Тілеманс, Вітсель, Т. Азар (Дендонкер, 90 + 5) - де Брюйне (Мертенс, 48), Лукаку, Е. Азар (Карраско, 87).

Португалія: Руй Патрісіу -Далот, Діаш, Пепе, Геррейро - Моутіньо (Фелікс, 55), Пальінья (Данилу, 78), Саншеш (Олівейра, 78) - Б. Сілва (Фернандеш, 55), Роналду, Жота (А. Сілва , 70).

Попередження: Вермален (72), Алдервейрелд (81) - Пальінья (45), Далот (51), Пепе (77).