Іспанія в найкращому матчі Євро-2020 обіграла Хорватію

iSport.ua,  28 червня 2021, 21:34
0
289

"Фурія Роха" в овертаймі зуміла добити хорватів і вийти до чвертьфіналу турніру.

У матчі 1/8 фіналу чемпіонату Європи збірна Іспанії зустрілася з національною командою Хорватії.

З перших же хвилин зустрічі "Фурія Роха" почала йти вперед і створювати моменти, а також заробляли стандарти. Шикарна можливість відкрити рахунок була у Сарабії на 13-й хвилині зустрічі, але м'яч торкнувся сітки із зовнішнього боку воріт.

Кадр с матча Хорватия - Испания
Кадр з матчу Хорватія - Іспанія / Джерело: Getty Images

Через кілька хвилин Коке отримав відмінну розрізну передачу і пробив по воротах, але тут вже Лівакович був на місці. Потім Мората головою пробив з кількох метрів, і знову Лівакович впорався.

А потім іспанці привезли гол у свої ворота - на 20-й хвилині Педрі із центру поля відпасував на Симона, який далеко вийшов із воріт. Голкіпер не зумів зупинити м'яч, і "круглий" закотився у ворота. Хорвати повели в рахунку, не маючи при цьому жодного удару по воротах.

Розчарування іспанців курйозним автоголом тривало недовго - підопічні Луїса Енріке швидко взяли себе в руки і почали йти вперед. Вони добре контролювали м'яч, але ніяк не могли знайти вільну зону для удару.

Однак на 38-й хвилині іспанці все ж зуміли зрівняти рахунок під час масової атаки. Гайя потужно пробив впритул, але Лівакович впорався, проте потім Сарабія добив, і воротар уже не встигав зупинити цей м'яч, хоч і трохи його торкнувся 1:1.

До перерви "червона фурія" створила ще кілька непоганих моментів, але вийти вперед так і не змогли. А хорвати за перші 45 хвилин зустрічі так жодного разу і не пробили у площину воріт.

Другий тайм почався з тотального домінування іспанців, однак так само починався і перший. "Фурія Роха" контролювала м'яч, добре відкривалася й атакувала, але рятували то Лівакович, то захисники.

Однак на 57-й хвилині іспанці все ж зуміли забити - Педрі практично півполя пробіг центром, віддав наліво Феррану Торресу, який побачив набігаючого Аспілікету і навісив. Сесар головою вколотив м'яч у ворота.

Поступово команди стали проводити заміни, але загалом картина гри була незмінною - іспанці контролювали м'яч і атакували, хорвати в рідкісних випадках створювали хоч якусь небезпеку для суперника.

А на 77-й хвилині іспанці знову забили, причому дуже красиво. Пау Торрес, який вийшов на заміну, перебував на своїй половині поля і побачив на протилежному фланзі Феррана Торреса, який набирав швидкості. Він віддав діагональну передачу метрів на 50, Ферран її прийняв, обіграв воротаря і відправив м'яч у сітку.

Здавалося, що в цьому матчі уже все вирішено, однак в останні 10 хвилин основного часу хорвати включилися у гру і змусили іспанців засумніватися у своїх силах. І вагому роль в цьому зіграли правильні заміни від Златко Даліча.

На 85-й хвилині Модріч зліва увірвався у штрафний і відкотив під удар Пашаліча, але Симон відбив удар. Моментально ще один удар - але м'яч відбили захисники, а потім пробив Оршіч - м'яч винесли, але вже після того, як він перетнув лінію воріт - 2:3.

Цей гол надихнув "шашкових" і вони потужно рушили вперед, загострюючи ситуацію біля воріт суперника. Це принесло свої плоди - на 90+2-й хвилині Оршіч промчав лівим флангом і віддав у центр штрафного, де Пашаліч головою пробив точно у ворота - 3:3.

До кінця основного часу команди більше не забили, і поєдинок перейшов в екстра-тайми. Підопічні Даліча моментально рвонули вперед і Оршіч мало не забив, але м'яч полетів вище поперечини.

Потім було два потужних удари поспіль, але іспанці відбилися - спочатку допоміг захисник, а потім удар Крамарича парирував у падінні Симон. І тут іспанці зібралися і завдали два удари у відповідь.

На 100-й хвилині Дані Ольмо із правого флангу навісив на Морату, про якого забули на дальній штанзі, і Альваро без перешкод прийняв і обробив м'яч, а другим дотиком потужно пробив у ближній кут.

А через три хвилини Ольмо зробив ще одну результативну передачу - віддав праворуч на Оярсабаля, який із центру штрафного майданчика без перешкод пробив повз воротаря.

У другому екстра-таймі хорвати знову могли перевернути хід гри, але Будімр пробив повз ворота, Оршіч став втрачати м'яч, і загалом було видно, що команда Даліча втомилася.

Іспанці ж просто догравали ці 15 хвилин, в основному утримуючи м'яч на своїй половині поля, але все ж могли ще й забити. Найкращий момент був у Дані Ольмо в самому кінці додаткового часу, але він влучив у штангу.

Таким чином, фінальний свисток зафіксував перемогу Іспанії над Хорватією з рахунком 5:3, і "Фурія Роха" виходить до чвертьфіналу турніру, де зіграє з переможцем матчу Франція - Швейцарія.

Хорватія - Іспанія - 3:5
Голи: Педрі, 20 (АГ), Оршіч, 85, Пашаліч, 90+2 - Сарабія, 38, Аспілікуета, 57, Ф.Торрес, 77, Мората, 100, Оярсабаль, 103.

Хорватія: Лівакович - Юранович (Брекало, 74), Віда, Чалета-Цар, Гвардіола - Модріч (Іванушець, 114), Брозович, Ковачич (Будимир, 79) - Влашич (Пашаліч, 79), Петкович (Крамарич, 46), Ребич (Оршіч, 67).

Іспанія: Симон - Аспілікуета, Гарсія (Пау Торрес, 71), Емерік Ляпорт, Гайя (Альба, 77) - Коке (Руїс, 77), Бускетс (Родрі, 101), Педрі - Ф. Торрес (Оярсабаль, 88), Мората, Сарабія (Ольмо, 71).

Попередження: Брозович (73), Чалета-Цар (84).