Шахтар знову обіграв Генк і вийшов в плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів

iSport.ua,  10 серпня 2021, 22:23
0
79

Бельгійці наприкінці зустрічі зуміли забити м'яч престижу. й фінальний свисток зафіксував перемогу Шахтаря.

У вівторок, 10 серпня, донецький Шахтар у Києві приймав бельгійський Генк в матчі-відповіді третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів.

"Гірники" зі старту взяли ініціативу в свої руки - більше пресингували, атакували і створювали моменти.

Перша непогана можливість забити була вже на 4-й хвилині - після атаки Генка Трубін зловив м'яч в руки, а потім закинув його на половину поля суперника. Педріні дав знижку з верхової боротьби із захисником, після чого Тете сходу пробив, але голкіпер парирував удар.

Шахтер обыграл Генк
Шахтар обіграв Генк / Джерело: ФК Шахтар Донецьк

Шахтар став заробляти кутові, і один з них завершився голом Траоре на 7-й хвилині. Правда, подачу від Майкона він прийняв рукою, так що взяття воріт не зарахували. Потім міг відзначитися Тете, але його прострільну передачу заблокували, а Педріні слідом пробив мимо.

"Гірники" продовжували насідати на суперника, і це вилилося у відмінний момент Патріка - він прорвався в лівий фланг штрафної і пробив в дальній кут, але м'яч пройшов в сторону від штанги.

Після половини тайму в обороні гості також вирішили кинутися вперед, і мало не забили - Хейн пробив головою після подачі з лівого флангу від Артеага, але невдало - м'яч полетів вище воріт.

І через кілька хвилин Шахтар відповів взяттям воріт - Додо здорово розвинув атаку в центрі, потім підключив Тете, який пробіг до самої лицьової на правому фланзі штрафної, віддав назад на Траоре - Лассіна без проблем забив м'яч у сітку, вивівши Шахтар вперед.

Генк міг швидко відігратися, але удар Хейнена з дальньої дистанції парирував Трубін. Кінець тайму був не найцікавішим, моментів практично не було. Ось тільки Педріні отримав травму, і його місце на полі зайняв Георгій Судаков.

На початку другого тайму Генк виглядав значно небезпечнішим, ніж в першій 45-хвилинці. Бельгійці включили пресинг, досить впевнено володіли м'ячем і неодноразово проривалися до штрафного "оранжево-чорних".

Так, Хейнен з правого флангу прострілив на Бонгонда, але той дуже невдало вдарив і відправив м'яч над воротами. У наступній атаці Шахтар врятував Марлон, що перехопив гостру передачу в центр своєї штрафної.

А потім Шахтарю і зовсім крупно повезло - після навісу з кутового Онуачу потрапив в поперечину. При цьому реакції у відповідь з боку донеччан загалом не було - так, кілька непоганих атак вони зробили, але їх зіпсував Тете, який вчасно не включався.

Понеслися заміни - як у Генка, так і у Шахтаря. Де Дзербі вирішив зовсім зробити зворотну заміну - прибрав Судакова, який вийшов в першому таймі, і випустив замість нього Коноплянку. Свіжі гравці істотно пожвавили м'яч, і це призвело до чергового голу.

"Гірники" провели затяжну атаку - удар у виконанні Додо парирував голкіпер, на відскоку м'яч опинився у Коноплянки, який скинув на Траоре, але його удар заблокував захисник. І тут добив Генк Маркос Антоніо, вколотив м'яч фактично в порожні ворота.

Після цього Генк почав активно атакувати. Кілька разів "гірникам" щастило, але все ж на 90-й хвилині Дессерс зумів забити гол престижу, і фінальний свисток зафіксував перемогу Шахтаря з рахунком 2:1.

Отож, за сумою двох матчів підопічні Роберто Де Дзербі обіграли Генк (2:1, 2:1) і пробилися в раунд плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів. На цій стадії вони мають зіграти з французьким Монако, який виграв у третьому відбірковому раунді у празької Спарти.

Шахтар - Генк - 2:1 (перший матч - 2:1)

Голи: Траоре, 27, Маркос Антоніо, 76 - Дессерс, 90.

Шахтар: Трубін - Додо, Марлон, Вітао, Матвієнко - Маркос Антоніо - Педріньо (Судаков, 37, Коноплянка, 67), Тете, Майкон (Степаненко, 84), Алан Патрік (Марлос, 67) - Траоре (Сікан, 85).

Генк: Вандервоордт - Муньос, Куеста, Лукумі (Дессерс, 68), Артеага - Торстведт (Ндайішіміє, 62), Хейнен, Грошовські (Ейтінг, 62) - Бонгонда, Онуачу (Пейнтсіл, 82), Іто (Садик, 83).

Попередження: Судаков (42), Трубін (71), Вітао (90 + 2) - Лукумі (45 + 2), Муньос (90 + 5).