Шахтар без шансів поступився Шерифу Вернидуба

iSport.ua,  15 вересня 2021, 21:34
0
517

Клуб з молдавського Тирасполя здобув впевнену перемогу в дебютному матчі в Лізі чемпіонів.

Донецький Шахтар вирушив в гості до тираспільського Шерифа в рамках першого туру групового етапу Ліги чемпіонів.

"Гірники" вважалися фаворитами зустрічі, але багато обговорювали фактор головного тренера молдавського колективу Юрія Вернидуба, який в минулому вже справлявся з Шахтарем в Україні.

Юрий Вернидуб
Юрій Вернидуб / Джерело: ФК Шахтар Донецьк

І вже з перших хвилин Шериф, який вперше в історії виступає в груповому етапі Ліги чемпіонів, рвонув вперед і почав створювати моменти. Підопічні Вернидуба не боялися грати першим номером, пресингувати і атакувати.

Перший дзвіночок був уже на другій хвилині, коли на Адама Траоре була зроблена довга передача вперед. Футболістові зовсім трохи не вистачило, щоб пробити.

Господарі високо зустрічали "гірників", тікали в блискавичні контратаки і часто працювали на довгих передачах, а ось у Шахтаря абсолютно нічого не виходило в перші 15 хвилин матчу. А потім ще й обрізка Тете привела до пропущеного м'яча.

Кадр с матча Шериф - Шахтер
Кадр з матчу Шериф - Шахтар / Джерело: ФК Шахтар Донецьк

Крістіано, перехопивши м'яч, промчав  лівим флангом і навісив в район 11-метрової позначки, де Адама Траоре з льоту, поклавши корпус, сильно пробив прямо над руками Пятова - 1:0.

Через кілька хвилин Шериф ледь не подвоїв перевагу - Пятов неточно відпасував низом, але сам же виправив свою помилку, парирував в падінні удар Яхшібоєва в дальній кут.

Потім тираспільці за кілька хвилин буквально розстрілювали ворота Пятова, але "гірники" буквально дивом відбилися. І тільки в другій половині першого тайму у гостей стали з'являтися непогані моменти.

Педріні не побоявся і пробив із-за штрафної, Траоре потужно вдарив під поперечину з середньої дистанції, але м'яч вперто не летів у сітку. У заключні хвилини перед перервою Шахтар катав м'яч перед штрафним суперника, але практично нічого не створив.

Другий тайм гості розпочали із заміни Марлоса на Тете і декількох непоганих атак, але забити ніяк не вдавалося. Дуже здорово проявляли себе Педріні, Фернандо і Марлос, але всі їхні спроби забити не приносили результату.

На 55-й хвилині Вернидуб зробив вимушену заміну і випустив Момо Янсаме, який вже через сім хвилин подвоїв перевагу Шерифа. Знову провалився лівий фланг - Крістіано прорвався, спокійно продумав передачу в центр штрафного, де її замкнув Янсане - 2:0.

Де Дзербі після цього почав міняти структуру гри, випускати свіжих гравців, от тільки це не приносило результату, тому що "гірники" були не готові до такої впевненої гри суперника.

Більш того, Шахтар ледь не пропустив третій м'яч, але Адама Траоре не докрутив м'яч в "дев'ятку", а шикарний удар Кастаньєди парирував П'ятов. Донеччани кілька разів непогано атакували, але завершального удару їм так і не вистачило. Фінальний свисток зафіксував перемогу Шерифа.

Шахтарю в цьому матчі ніяк не допомогло домінування в плані контролю м'яча, до того ж гравці неохоче поверталися в оборону, дозволяючи супернику досить гостро контратакувати. А ось тактика Вернидуба повністю спрацювала і принесла Шерифу заслужену перемогу.

Статистика матча
Статистика матчу / Джерело: ФК Шахтар Донецьк

У наступному турі Шериф відправиться в гості до Реалу, а Шахтар прийме Інтер. Поєдинки відбудуться 28 вересня.

Шериф - Шахтар - 2:0

Голи: А. Траоре, 16, Янсане, 62

Шериф: Атанасіадіс - Фернандо Костанцо, Арболеда, Дуланто, Крістіано - Тілль, Аддо (Раделіч, 85) - А. Траоре, Коловос (Янсане, 55), Кастаньеда (Ніколов, 85) - Яхшібоєв (Бруно, 67).

Шахтар: Пятов - Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі - Майкон, Маркос Антоніо (Патрік, 65) - Тете (Марлос, 46), Педріньйо, Фернандо (Мудрик, 65) - Л. Траоре.

Попередження: Дуланто (42).