iSport.ua,  22 вересня 2021, 22:52
0
83

"Гірники" дев'ятий раз стали володарями Суперкубка України.

У матчі за Суперкубок України в Києві на НСК Олімпійський зустрілися донецький Шахтар і київське Динамо.

Поєдинок між принциповими суперниками мав величезне значення для кожної з команд - "гірникам" необхідно було реабілітуватися після невдачі в Лізі чемпіонів, а "біло-сині" хотіли повторити минулорічний успіх і захистити трофей.

Зустріч почалася досить активно, а потім на 2-й хвилині трапився неприємний інцидент для Матвієнка - він разом з Ісмаїлі опікав Сироту і намагався відібрати у суперника м'яч. Ісмаїлі вибивав ногою, і шипами влучив прямо в голову Миколі.

Шахтер обыграл Динамо и выиграл Суперкубок Украины
Шахтар обіграв Динамо і виграв Суперкубок України / Джерело: ФК Шахтар Донецьк

Матвієнку відразу ж перев'язали голову і повели за межі поля, щоб зупинити кров - інакше, за правилами, він не може продовжувати гру. Поки медики працювали над гравцем, "гірники" вдесятьох відбивалися від атак киян. Проте Матвієнко швидко повернувся в гру.

Перший небезпечний момент створив Шахтар на 9-й хвилині зустрічі, і йому відразу ж відповіли "біло-сині" контратакою, але забити жодній із команд не вдалося. А потім Супряга міг відкрити рахунок у матчі - Владислав пробив з лівого флангу в дальній кут, але зовсім трохи не вистачило точності, а Циганков не зміг дотягнутися, щоб завершити простріл партнера по команді.

За мить забивати міг Буяльський, але відправив м'яч повз ворота. На це відмінним ударом відповів Траоре, однак пробив мимо. Проте, навіть якщо б і забив, то гол не зарахували б через офсайд.

На деякий час темп гри дещо знизився, і команди почергово змінювали один одного в атаці, але особливих моментів не створювали. До 30-ї хвилини, коли Шахтар забив, здавалося, з нізвідки.

Марлон на правому фланзі відпасував на Додо, який на замаху розібрався з Миколенком і навісив у центр штрафного на Траоре - Лассіна спокійно переправив м'яч у сітку і зробив рахунок на табло 1:0 на користь "гірників".

Кияни намагалися відігратися, але нічого не вдавалося. Під кінець тайму біля бокової лінії стався конфлікт - Марлон вибив м'яч за межі поля і вимагав у Де Пени, щоб той не вкидав, а віддав м'яч Шахтарю.

Карлос все ж вкинув м'яч, і це не сподобалося Патріку - Алан сильно штовхнув суперника, і той упав на газон. Арбітр моментально покарав гравця "оранжево-чорних". Футболісти деякий час сперечалися, але суддя владнав ситуацію.

Як виявилося, Марлон вибив м'яч, оскільки той здувся, і тому Де Пена дійсно мав віддати "круглого" гравцям Шахтаря, але футболісти один одного не зрозуміли і вийшла така неприємна ситуація.

Останні хвилини першого тайму гравці багато фолили, але небезпечних ударів не скоювали. Шахтар заробив перспективний штрафний перед фінальним свистком, але Марлос дуже погано пробив, не скориставшись моментом. На перерву "гірники" пішли з мінімальною перевагою в рахунку.

Уже на старті другого тайму Степаненко потужно пробив з-за меж штрафного, але після рикошету від Забарного м'яч пройшов біля штанги і не залетів у сітку. Через деякий час Динамо мало шанс відігратися, однак удар Циганкова був заблокований.

І з цього моменту почалася контратака Шахтаря - Педріні підхопив м'яч, розвернувся і віддав на хід Ісмаїлі, який з лівого флангу ідеально відпасував на Траоре. Лассіна без проблем забив, не залишивши Бойку жодного шансу на порятунок - 2:0.

Шанс відіграти один м'яч був у Де Пени, але П'ятов впорався з його ударом. А потім "гірники" довели рахунок до розгромного - Майкон чисто відібрав м'яч у Циганкова у власному штрафному майданчику, віддавши його в ноги Патріку, Алан промчав до воріт Бойка і метрів із 17 пробив у праву дев'ятку - 3:0.

Почалися заміни - Луческу намагався посилити гру досвідченими футболістами, а Шахтар заспокоївся і перестав особливо бігти вперед. Емоції наростали, футболісти фолили й отримували жовті картки, навіть тренер Шахтаря відхопив "гірчичник".

В останні хвилини зустрічі у Динамо було кілька можливостей як мінімум відіграти один м'яч - Вітіньйо, котрий вийшов на заміну, чудово віддав під удар Буяльському, але в той момент врятував Кривцов.

Потім Гармаш побачив Вітіньйо і відпасував на нього, але тут завадив Додо. Після цього у Дениса був шанс самому забити, однак він не потрапив у створ воріт. Шахтар витримав посилений натиск суперника і втримав свої ворота в недоторканності.

Фінальний свисток зафіксував перемогу Шахтаря з рахунком 3:0. "Гірники" здобули перший трофей під керівництвом Роберто Де Дзербі і завоювали свій дев'ятий в історії Суперкубок України, порівнявшись за цим показником із Динамо.

Шахтар - Динамо - 3:0
Голи: Траоре, 30, 54, Патрік, 61.

Шахтар: П'ятов - Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі (Кривцов, 67) - Майкон, Степаненко (Маркос Антоніо, 78) - Марлос (Соломон, 67), Алан Патрік, Педріньйо (Конопля, 88) - Траоре (Сікан, 78) .

Динамо Київ: Бойко - Кендзьора (Караваєв, 66), Забарний, Сирота, Миколенко - Сидорчук (Андрієвський, 66), Шапаренко - Циганков, Буяльський, Де Пена (Вітіньйо, 70) - Супряга (Гармаш, 66).

Попередження: Патрік (39), Марлон (59), Кривцов (77), Де Дзербі (80, не на полі), Педріньйо(88) - Буяльський (42), Де Пена (43), Шапаренко (63), Сирота ( 71), Циганков (79), Забарний (90+1).