iSport.ua,  9 жовтня 2021, 20:55
0
394

З Фінляндії після напруженої боротьби "жовто-сині" вивезли 3 очки.

У матчі сьомого туру відбору на чемпіонат світу-2022 збірна України зіграла на виїзді проти національної команди Фінляндії.

Для підопічних Петракова було вкрай важливо здобути перемогу в цьому поєдинку, щоб розраховувати на друге місце в групі. "Жовто-сині" активно почали зустріч і змогли відзначитися доволі швидким голом.

На 4-й хвилині Андрій Ярмоленко отримав м'яч від Яремчука і на вході в штрафний із правої відправив м'яч точно в правий нижній кут - 0:1. Через кілька хвилин Шапаренко міг подвоїти перевагу, але м'яч пролетів повз ближню штангу.

Сборная Украины обыграла Финляндию
Збірна України обіграла Фінляндію // Джерело: УАФ

"Жовто-сині" продовжували атакувати й створювали небезпечні моменти біля воріт суперника. Чудова можливість забити була на 15-й хвилині - Циганков втік у контратаку лівим флангом і віддав у центр штрафного на Яремчука, але той пробив мимо.

Фіни, незважаючи на небезпечні випади суперника, намагалися йти вперед і пресингували - це призвело до голу на 29-й хвилині.

Господарі поля отримали право на кутовий, і після подачі пробив Алхо Пог'янпало, але П'ятов вдарив головою в штангу. Матвієнко на підборі виніс м'яч прямо на ногу Пуккі, і Теєму відправив "круглого" у сітку - 1:1.

Команда Петракова доволі швидко знову вийшла вперед - на 34-й хвилині Тимчик створив гольову ситуацію, він віддав у штрафну із правого флангу, і від Циганкова м'яч пішов до Яремчука, який із близької дистанції перекинув його через воротаря - 1:2.

Через пару хвилин фіни заробили штрафний удар, після виконання якого українці розвинули контратаку, коли Циганков увірвався в штрафну і пробив над поперечиною. До кінця першого тайму команди так і не змогли забити більше.

Уже на старті другої половини зустрічі Яремчук міг оформити дубль, але не влучив у ворота, а потім удар Циганкова заблокував Араюурі. Ще через мить пробив Ярмоленко, але м'яч полетів повз ближню штангу.

Господарі відповідали своїми моментами - шанс знову відзначитися мав Пуккі, але Кривцов заблокував його удар. А потім після подачі з кутового П'ятов впевнено піймав м'яч у руки і почав зустрічну атаку, але удар Яремчука припав точно в руки Градецкі.

Поступово наставники команд почали проводити заміни, і свіжі гравці активізували гру. Ніссіля, який вийшов на поле, міг відзначитися зі штрафного і довго готувався до крученого удару, але відправив м'яч високо над поперечиною.

Останні 20 хвилин поєдинку були вельми інтенсивними - фіни багато атакували і йшли вперед, вони прагнули відігратися, українці відбивалися та бігли в контратаку, але зрештою голів глядачі так і не побачили.

Фінальний свисток зафіксував першу перемогу збірної України в нинішньому відбірковому циклі, і тепер "жовто-сині" посідають друге місце в групі D, вони мають у своєму активі 8 очок після шести зіграних матчів.

У наступному турі підопічні Петракова приймуть збірну Боснії і Герцеговини, а Фінляндія поїде в гості до Казахстану. Обидва поєдинки відбудуться 12 жовтня.

Фінляндія - Україна - 1:2

Голи: Пуккі, 29 - Ярмоленко, 4, Яремчук, 34

Фінляндія: Градецкі - Алхо (Хямяляйнен, 62), Вяйсянен, Араюурі, Тайво, Райтала (Нісканен, 78) - Лод, Лам (Ніссіля, 62), Камара - Пог'янпало (Ро. Ріскі, 78), Пуккі.

Україна: П'ятов - Тимчик, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Соболь (Корнієнко, 46) - Степаненко (Сидорчук, 77), Шапаренко - Ярмоленко (Булеца, 86), Циганков (Зубков, 77) - Яремчук (Довбик, 86).

Попередження: ... - Кривцов (37).