В Австралії стартував новий сезон Формули-1

16 березня 2012, 10:05
0
7

У п'ятницю, 16 березня, на тимчасовій трасі в Альберт-Парку міста Мельбурн пройшла перша офіційна сесія вільних заїздів Формули-1 2012 року.

Найкращий результат у тренуванні Гран-прі Австралії встановив чемпіон світу 2009 року Дженсон Баттон. Британець показав час 1:27.560, на 25 сотих секунди випередивши свого партнера з McLaren Льюїса Хемілтона.

Семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер поступився лідерам більше, ніж половиною секунди: представник Mercedes AMG зупинив секундомір на позначці 1:28.235. Четвертий час показав Фернандо Алонсо на Ferrari, а першу п'ятірку замкнув Марк Веббер за кермом Red Bull RB8. Напарник австралійця у чемпіонському колективі Себастьян Феттель залишився 11-тим, програвши найкращому часу більше двох секунд.

Тренування почалося на вологому асфальті, через що більшість пілотів воліли відсидітися у боксах. Ті гонщики, що показувалися на трасі, використовували проміжні шини Pirelli.

За 15 хвилин до кінця сесії вилетів з траси пілот Ferrari Феліпе Масса. Бразилець не втримав машину на гальмуванні перед першою частиною віражу Clark Chicane - автомобіль заднім лівим колесом зачепив мокру траву, розвернувся і завмер у гравійній пастці. По радіо Мас0441а поскаржився своєму гоночному інженеру на дивну поведінку боліда на гальмуванні. У турнірній таблиці Феліпе класифікували 18-тим.

Партнер Маси Фернандо Алонсо ледве уникнув зіткнення зі стіною в останньому повороті свого швидкого кола: F2012 іспанця повело на вологій плямі, проте гонщик зміг утримати свою машину. Екс-чемпіон світу Кімі Райкконен більшу частину тренування провів у боксах, чекаючи, поки механіки Lotus змінять рульову рейку на його E20. У підсумку, він встиг подолати вісім кіл під завісу вільних заїздів, розташувавшись на дев'ятій позиції. Партнер Райкконена Роман Гросжан залишився 16-тим.

Росіянин Віталій Петров проїхав по трасі в Альберт-Парку 8 кіл і зайняв двадцяте місце. Спортсмен із Виборга відстав від найкращого результату на чотири з половиною секунди, а своєму напарнику Хейккі Ковалайнену поступився 1,4 секунди. Marussia, що виступає під російською ліцензією, розташувалася на 21-шому та 22-му рядку підсумкового протоколу, причому відрив Тімо Глока від новобранця вітчизняного колективу Шарля Піка досяг п'яти із половиною секунд.

Гонщики HRT не змогли показати заліковий час. Нараїн Картікеян подолав три настановних кола, після чого підвищення температури двигуна Cosworth змусила його зупинити болід. Ветеран Педро де ла Роса взагалі не виїжджав на трасу, оскільки механіки іспанського колективу не встигли зібрати його автомобіль.

Пізніше в Альберт-Парку пройшла і друга частина п'ятничних вільних заїздів Формули-1. Найкращий час на підсихаючій трасі у центрі Мельбурна показав семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер. Пілот Mercedes AMG після помаху картатого прапора перевершив результат Ніко Хюлькенберга на одну десяту секунди. Третє місце зайняв Серхіо Перес, який представляє Sauber.

Фернандо Алонсо вдруге поспіль розташувався на четвертій сходинці підсумкового протоколу: цього разу гонщик Ferrari перевершив Камуї Кобаясі. Японець ішов з випередженням власного графіка у заключній спробі, однак на останній секунді заїздів пілот Sauber не втримав свій болід на стартовій прямій. С31 Кобаясі майже розвернуло, однак Камуї зміг зловити машину та уникнути зіткнення зі стіною.

Шостий час показав Пол ді Реста на Force India. Напарник Алонсо Феліпе Масса завершив тренування із сьомим часом. Ніко Росберг за кермом Mercedes W03 виявився дев'ятим, а першу десятку замкнув чинний чемпіон світу Себастьян Феттель.

Пілот команди Caterham Хейккі Ковалайнен продемонстрував високий темп, зайнявши восьму позицію у турнірній таблиці. Фінн на вісім десятих секунди випередив свого партнера Віталія Петрова, який окупував 13-тий рядок. Під час заїздів Ковалайнен деякий час утримував третє місце, але потім конкуренти відтіснили Хейккі у глибину першої десятки.

Гоночний колектив Marussia зміг наростити темп: Тімо Глок скоротив відрив від найкращого часу до трьох із половиною секунд і завершив тренування із 12-тим часом, а Шарль Пік залишився 22-гим. Педро де ла Роса, який пропустив першу частину вільних заїздів, так і не пройшов жодного швидкого кола. Twitter HRT повідомив, що на боліді 41-річного іспанця виникли проблеми з гідравлікою. Напарник де ла Роси Нараїн Картікеян поступився найкращому часу 13,444 секунди, зайнявши 23-тє місце.

Себастьян Феттель опинився на 10-тій позиції.

За матеріалами: Lenta.ru